במרחק נגיעה מהגביע. הקפטניות (עודד קרני, איגוד הכדורסל) (צילום: ספורט 5)
במרחק נגיעה מהגביע. הקפטניות (עודד קרני, איגוד הכדורסל) | צילום: ספורט 5

בנוכחות ראש אגף מקצועי לנשים, אלי רבי, יו"ר איגוד הכדורסל, אבנר קופל, וכמובן נציגי הקבוצות שהעפילו למעמד, היום (רביעי) התקיימה הגרלת גביע המדינה ווינר לנשים. בהגרלה נקבע כי הפועל גליל עליון תפגוש את הפועל פתח תקווה ואילו מכבי רמת חן תשחק מול מכבי אשדוד.

את אשדוד ייצגו היו"ר טאלי קראיף והקפטנית מירב דורי, ממכבי רמת חן הגיעו היו"ר אורה גלזר והקפטנית לירון בוכריס, מהפועל פתח תקווה היו"ר בני סלע והקפטנית מאיה איסרוב ומהפועל גליל עליון היו"ר תום פלינק. משחקי הגביע יתקיימו בבית מכבי בראשון לציון, משחקי חצי הגמר ביום שלישי (5.3) והגמר ביום חמישי (7.3), ערב יום האישה הבינלאומי. הכניסה לכל משחקי הגביע חופשית.

ראש אגף מקצועי נשים, אלי רביאמר: "לאורך השנים הייתה לי הזכות להיות מאמן בליגת העל לנשים ומעמד חצי הגמר אף פעם לא אכזב וגם העונה אני בטוח שיהיה מעניין. מקווים לערב מהנה ומרתק ואני מאחל בהצלחה לכולם - השחקניות, המאמנים והצוותים".

מירב דורי: "מכבי אשדוד היא מחזיקת הגביע ואחד היעדים שהצבנו לעצמו העונה הוא לשמור את התואר. קיבלנו הגרלה קשה,  ברבע את הרבליף רמת השרון ועכשיו בחצי את מכבי רמת חן. כנראה שתהיה לנו משימה קשה, אבל נגיע מוכנות ומאמינה שנצליח". לירון בוכריס הוסיפה: "ידענו שהכול יכול לקרות בהגרלה, אבל נבוא מוכנות לכל משחק והקבוצה הטובה תנצח".
 
מאיה איסרוב: "הפועל פתח תקווה העפילה בפעם הראשונה לשלב חצי גמר גביע המדינה וזאת למרות שלצערי אנחנו לא בפלייאוף העליון, אבל הגביע הוא בדיוק ההזדמנות שלנו לשים חותמת העונה", עוד הוסיפה איסרוב: "כרגע אנחנו מתמקדות בנו ולא בקבוצות שמתמודדות מולנו, נעבוד הרבה על הצד המנטאלי וכמו שאמרו, זה משחק אחד והכול פתוח. הפועל גליל עליון היא קבוצה שביום נתון יכולה לנצח כל קבוצה בליגה".

יו"ר איגוד הכדורסל, אבנר קופל סיכם: "זו התרגשות גדולה, ראשית אני רוצה לברך את הפועל גליל עליון והפועל פתח תקווה שהגיעו בפעם הראשונה למעמד המכובד ומדובר בהישג מרשים,  מכבי רמת חן שמנוסה במעמדים אלה ומכבי אשדוד הדאבליסטית. צפוי לנו משחקים מעניינים וכפי שידוע במשחק אחד הכול אפשרי, כמו כן  איגוד הכדורסל יעשה ככל שביכולתו להפוך את האירוע לחגיגה ואני מאחל בהצלחה לכל הקבוצות".