אלן אנדרסון. שוחרר ממכבי תל אביב (שרון קביליו)
אלן אנדרסון. שוחרר ממכבי תל אביב (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

מכבי תל אביב הודעה היום (שני) לגארד הקבוצה בעונה החולפת, אלן אנדרסון, כי לא תממש את האופציה עליו בעונה הבאה וכי הוא משוחרר ורשאי לנהל משא ומתן עם כל קבוצה אחרת.

לכולם במכבי היה ברור כי שיתוף הפעולה עם השחקן לא ימשיך לעונה נוספת, זאת כמובן לאור מערכת היחסים הלא מוצלחת בינו לבין המועדון וכן בשל העבודה שהציפיות הגבוהות שהיו ממנו בתחילת העונה לא התממשו ולמשחקים החשובים באמת של הקבוצה הוא לא הופיע ונתן תצוגות שלא עלו בקנה מידה אחד עם המצופה ממנו.

אנדרסון העמיד העונה ביורוליג ממוצעים של 13.7 נקודות, 3.6 ריבאונדים ו-2.3 אסיסטים ואת התצוגות הטובות ביותר שלו רשם בשלב הטופ 16 של היורוליג, אז גם נבחר לMVP של השלב באירופה והעלה את רף הציפיות לגביו.

בשלב ההצלבה מול פרטיזן בלגרד הציג אנדרסון כמה מהשחקים החלשים ביותר שלו במועדון מה שהפך מאוחר יותר להדחה כואבת מהיורוליג ולביקורות בלתי פוסקות כלפי המחויבות של השחקן לקבוצה וכלפי היכולת הרעועה שהציג ברגעים בהם היתה זקוקה לו הקבוצה.

אנדרסון עצמו מחזיק בהצעות ממספר קבוצות באירופה כאשר הבולטת שבהן היא זו של ציבונה זאגרב, הקבוצה ממנה הגיע למכבי תל אביב וזו שגם מעוניינת לקלוט אותו בחזרה אליה ולנסות לחדש את שיתוף הפעולה בין הצדדים. הגארד לא שלל את האפשרות שישוב לזאגרב ואף טוען כי הוא מחזיק בהצעה נוספת מריאל מדריד, אך עד כה לא ברור היכן יבחר השחקן לשחק.

דייויד בלאט. חוזהו של טורנס מותנה בהעדר בעיות רפואיות (רויטרס)
דייויד בלאט ושמעון מזרחי. החליטו לוותר על הגארד האמריקני (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

כבר קרוב לסיום העונה ידע אנדרסון כי במכבי לא בונים עליו לעונה הבאה וכי הוא לא ימשיך ללבוש את המדים הצהובים עונה נוספת. גם השחקן עצמו העדיף שלא לחזור לישראל זאת לאחר שברוב הראיונות איתו נשמע כי אינו שבע רצון מההשתלבות שלו במועדון וכי יעדיף להמשיך הלאה בקריירה שלו ולא להשאר במכבי.

הקבוצה הודתה היום לשחקן על התרומה שלו בעונה האחרונה ואיחלה לו הרבה הצלחה בהמשך דרכו, זאת כמובן לנוכח העובדה שאיש מהם לא רצה לראותו ממשיך במועדון ודאגו להבהיר לו זאת מזמן על מנת שיחפש קבוצה אחרת להשתלב בה.

לאזמה. עשוי להישאר בסופו של דבר (קובי אליהו)
לאזמה. עשוי להישאר בסופו של דבר (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

עד כה הודיעה מכבי תל אביב לאנדרו ויזנייבסקי, אלן אנדרסון וסטפון לאזמה כי הם משוחררים מהקבוצה ולא ימשיכו, אך זה האחרון, כפי שפורסם לראשונה ב-.ONE צפוי לקבל הצעה לחוזה חדש בשורות הצהובים זאת בשל הערכה לה הוא זוכה ממאמן הקבוצה, דיוויד בלאט.