במקום לארח אמש (חמישי) את פרטיזן בלגרד בהיכל נוקיה למשחק החמישי בסדרת ההצלבה של היורוליג, פגשה מכבי תל אביב את בני השרון למשחק בליגה המקומית והצליחה להתאושש מעט מהמפלה באירופה עם 72:83 על חניכיו של דן שמיר.

הצהובים ידעו כי על מנת לחזור למוטב ולהניח מאחור את העונה האירופית שנגמרה עם הדחה כואבת ואי העפלה לפיינל פור, עליהם לרכז את מיטב האנרגיות למאבקים בליגה ולנסות להשלים דאבל ישראלי, לאחר שכבר זכו בגביע לפני כחודשיים.

מכבי אמנם כבר הבטיחה את ראשות טבלת הליגה במחזור הקודם אך לחניכיו של פיני גרשון היה חשוב לנצח ולשפר את תחושת ההחמצה שליוותה אותם מאז שבו מסרביה.

רכז הצהובים, אנדרו ויזנייבסקי, סיפר ל-ONE על דרכי ההתמודדות עם ההדחה מאירופה, תחושת הפספוס, המשחק מול בני השרון וחשיבותה של הליגה הישראלית בעיניו ובעיני חבריו.

"ככה זה בספורט יש לך זמנים של עלייה ויש זמנים של ירידה אבל היינו חייבים להתאושש והמשחק מול בני השרון הגיע בדיוק בזמן הנכון. אנחנו צריכים לחזור לעניינים וכל משחק כזה עוזר לנו לצאת מהתחושה הלא נעימה שהיתה אחרי ההדחה מאירופה, אני מאוד שמח שניצחנו וההרגשה השתפרה, ניצחון זה מתכון טוב לשכוח כל אכזבה".

שבוע שלם עבר מאז ההפסד השלישי לפרטיזן בלגרד בסדרה וויזנייבסקי משוכנע שבאמצעות הליגה, בקרוב פרטיזן תהיה היסטוריה ואת מקומה יתפוס האתגר החדש של זכייה באליפות המדינה: "המשחק עזר לנו לשכוח מעט את הסדרה עם פרטיזן בלגרד ואת ההאכזבה שהגיע בעקבות אי ההעפלה לפיינל פור וזה בדיוק מה שיפה בכדורסל, שתמיד יש לך הזדמנות נוספת לנצח במסגרת אחרת או בטורניר אחר ולצאת לדרך חדשה, עכשיו הליגה היא המטרה העיקרית שלנו ונתרכז בה בכל הכח".

למרות האופטימיות לא ברור האם ניתן להשוות את הריגוש ממשחק בזירה האירופית למשחק כלשהו בליגה המקומית בה שולטת מכבי ביד רמה, הרכז מסביר מדוע לדעתו הליגה יכולה לספק לו תחושה זהה אך גם מנתח מה ההבדל בין ההתמודדויות השונות: "אנחנו יכולים לחוות את אותו ריגוש בליגה הישראלית כמו ביורוליג אבל הסיפוק מההצלחה באירופה הוא פשוט אחר כי זה משהו כלל יבשתי ומאתגר ברמות הגבוהות ביותר, אנחנו עובדים קשה כל העונה ורוצים לזכות בכמה תארים שרק אפשר, זכינו כבר בגביע הישראלי ועכשיו ננסה לזכות גם באליפות ואני בטוח שאם נעשה את זה אז יהיה טירוף לא פחות גדול".

בעוד שבמכבי תל אביב אומרים בפומבי כי אינם אוהבים את שיטת הפיינל פור בליגה הישראלית וכי לדעתם מדובר בשיטה לא שוויונית שלמעשה פוגעת בקבוצות שהציגו עונה טובה, וויזנייבסקי מנסה לא לקחת צד ולהשלים עם ההחלטה, אבל בסופו של דבר נכנע ומזדהה עם הדעה הרווחת של קבוצתו.

"זו שיטה מעניינת אבל לא בהכרח הוגנת, אתה מוביל כל העונה ולמעשה כבר מוכתר כאלוף ואז מגיעים צמד משחקים שיכולים לחרוץ גורל של עונה שלמה, זה כמו בגביע, הכל הופך להיות תלוי במשחק אחד, אבל באמת שלא אכפת לי מה השיטה ואיך זה פועל, זו הדרך ואיתה נצטרך להתמודד, הדברים יהיו תלויים בנו ולשלבים המכריעים של העונה נצטרך להגיע מרוכזים ולתת כל מה שיש לנו כדי להחזיר לאוהדים על כל העונה שהם ליוו אותנו".

ויזנייבסקי ואנדרסון מאושרים (דרור עינב)
ויזנייבסקי ואנדרסון מאושרים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו מקווים שנגיע לפיינל פור כאן בארץ ונקבל את אותה תחושה וריגוש כמו שהיינו חווים אם אכן היינו מגיעים לפיינל פור בפאריס, אני מאמין שתהיה כאן אווירה מדהימה, אבל יש עוד משחקים בדרך לפני שאנחנו מגיעים לשם. אני רוצה דאבל", הוסיף הרכז.

ולסיום מתייחס ויזנייבסקי גם לתחושה בתוך הקבוצה בימים האחרונים: "חזרנו לארץ עם מצב רוח ירוד אבל אני חושב שעכשיו כולם הבינו שצריך להגיע במוטיבציה גבוהה לשלבים המכריעים של העונה ושזה המצב, אנחנו צריכים להיות חזקים ביחד כקבוצה, כולם מבינים את המעמד ומוכנים לקראת ההמשך".