פינקני וליונס. רוצים לשתף פעולה שוב (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
פינקני וליונס. רוצים לשתף פעולה שוב (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

הפועל ירושלים מתאוששת מהתבוסה הקשה למכבי ת"א, 103:78, בתחילת השבוע ומתכוננת לשבועות העמוסים שעתידים לעבור עליה.

משחקי ליגה חשובים מול מכבי חיפה, מכבי ראשון לציון והפועל גליל/גלבוע, לצד פתיחת משחקי שלב הטופ 16 ביורוקאפ, גורמים לכך שהחודש הקרוב עשוי להיות מכריע במיוחד בקביעת עתידה של הקבוצה הנוכחית.

לאור היכולת הבינונית ומטה שהציגה הקבוצה בשני משחקיה האחרונים, מול אריס סלוניקי ומול הצהובים, עולה השאלה החשובה: האם הקבוצה יכולה לעבור שינוי משמעותי, להעלות הילוך ולהציג יכולת גבוהה יותר בהמשך? האם חומר השחקנים הנוכחי מספיק?

שחקנים עצמם חושבים שכן, ותולים תקוות רבות בחזרתו לכושר של קווין פינקני, הפורוורד של הקבוצה, שנעדר ממשחקי הקבוצה בשבועות האחרונים.

"אני חושב שההיעדרות של קווין בהחלט פוגעת בנו", הסביר ליאו ליונס, אחד הבודדים שהציג יכולת ראויה בנוקיה, "בכל פעם שמפסידים שחקן זה פוגע בקבוצה, כי צריך להסתדר בלעדיו, וקווין ספציפית הוא חלק גדול מהקבוצה".

ג´טר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
פו ג´טר. (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

במשחק הקרוב, פינקני כבר אמור להיות כשיר לחלוטין, לאחר שביום ראשון גיא גודס העדיף שלא להשתמש בו. אבל האם ההיעדרות שלו באמת עד כדי כך משמעותית? הרי בהיעדרו, ברנדון האנטר סוף סוף קיבל הזדמנות להוכיח את עצמו מהמאמן והחזיר עם הרבה אגרסיביות, לחימה על כדורים חוזרים ונוכחות בצבע, דבר שכמעט ולא קרה מאז שהסנטר הצטרף לקבוצה.

"ברנדון וקווין יכולים לשחק ביחד והם שילוב טוב מאוד לדעתי", הסביר פו ג'טר את הציפייה שעוטפת את השחקנים והוסיף: "אם נעשה את מה שאנחנו צריכים לעשות, יחד עם החזרה לכושר של קווין והשיפור של ברנדון, נהיה קבוצה טובה יותר".

האנטר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
האנטר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

ג'טר, שאיכזב מאוד בהפסד למכבי עם 4 נקודות בלבד (1 מ-8 מהשדה), 3 איבודים ו-0 אסיסטים, מבין שפינקני לא עתיד לפתור את כל הבעיות שלו ושל חבריו, שצריכים לעבוד קשה מאוד בכדי לשנות את מצבם הנוכחי.

"היכולת שלנו מול מכבי לא היתה מתקבלת על הדעת מכל בחינה שהיא", הודה הגארד נמוך הקומה, "לנו היה חסר אמנם קווין, שהוא חלק גדול מהקבוצה שלנו וברגע שהוא יהיה בריא ויקבל את הכוח שלו בחזרה, נראה שיפור, אבל לצד זה, נצטרך לשפר בעצמנו עניינים כמו אגרסיביות והגנה, שאפיינו את מכבי והיו חסרים מאוד בצד שלנו".