כמעט שנתיים חלפו מאז פוטר עודד קטש מתפקיד המאמן הראשי של מכבי ת"א, אבל כנראה שמפגש בין עודד למכבי יהיה תמיד פיקנטי ומיוחד.

הערב (ראשון ב-19:55) בגן נר יארחו קטש וקבוצתו הבלתי מנוצחת, גלבוע/גליל, את האלופה המכהנת וינסו להנחיל לפיני גרשון וחבורתו את הפסדה הראשון העונה בקרב הישיר על המקום הראשון בטבלה.

כל הכרטיסים למשחק נחטפו כבר מזמן ובגלבוע מספרים שהיו יכולים למכור כמות
כפולה ומכופלת מכמות האוהדים שהאולם הקומפקטי בגן נר יכול להכיל בשלב זה.

חניכיו של קטש מגיעים למשחק בכושר מצוין לאחר שפתחו את העונה עם 4 ניצחונות רצופים ורוצים להמשיך עם המומנטום. על הנייר, לקטש חסרים כלים כדי לעצור את הקבוצה העמוקה של גרשון אך אין להספיד כל כך מהר את ג'רמי פארגו, בראיין רנדל ושאר החברים באדום.

הגלבוע היא קבוצת ההגנה הטובה בליגה עד היום ולרנדל, שחקן ההגנה המצטיין של הליגה בעונה שעברה, יהיו בקצב הזה מתחרים מהקבוצה שלו על התואר של השנה. בהתקפה יש את ג'רמי פארגו בן ה-23, שמזכיר מאוד בסגנון משחקו את וויל ביינום ועשה בארבעה משחקים מספרים שבגונזאגה (הקולג' ממנו הגיע בקיץ החולף) תמיד חלמו שיעשה.

בגלבוע מתכוננים למכבי וגם אוכלים פיצה (קובי אליהו)
בגלבוע מתכוננים למכבי וגם אוכלים פיצה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בארה"ב ידעו לספר לפני שהגיע לישראל על כישרון גדול עם לא מעט בעיות בראש אבל כנראה שהאווירה הפסטורלית סידרה לו את הברגים בראש כי עד עכשיו הוא אחת האטרקציות הבולטות בליגה ומדורג במקום השני גם בטבלת מלך הסלים וגם במדד היעילות.

נגד הצהובים תצטרך הגלבוע את פארגו בשיאו אבל לא רק אותו. היכולת שיגלו אלישי כדיר, אייזיאה סוואן, דגן יבזורי, דיון דוואל וגוני יזרעאלי חשובה לא פחות. בנוסף לכך, יהנה קטש מחזרתו של טוני גפני, שאומנם עדיין לא החלים לגמרי משבר המאמץ ברגלו, אך צפוי לשחק וינסה לעזור לקו הקדמי היחסית קצר של הגלבוע מול הגבוהים של מכבי.

גליל מתכוננת למכבי בגן נר (קובי אליהו)
גליל מתכוננת למכבי בגן נר (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בינתיים, המאמן והגארד המוביל שלו כבר חושבים על מכבי ועל המפתחות לניצחון הערב: "את מכבי צריך לעצור על מתחת ל-70 נקודות כי גם מכבי שומרים מצוין. אני חושב שאם נגרום להם לקלוע פחות מ-70 זה ישמור לנו סיכוי לנצח את המשחק", אמר עודד קטש.

"מכבי היא הקבוצה היחידה שיכולה להעמיד מאצ' אפ מול כל קבוצה גם בגארדים וגם בגבוהים. היא קבוצה מאוד רחבה ועמוקה. מנסים למצוא את הנקודות תורפה של מכבי. חייבים לשחק חכם ובשליטה וגם חייבים לקוות ליום קליעה טוב של השחקנים".

קטש, יעצור את מכבי מתחת ל-70 נקודות? (קובי אליהו)
קטש, יעצור את מכבי מתחת ל-70 נקודות? (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

על ההתרגשות האישית שלו לפני משחק מול מכבי אמר המאמן: "משחק נגד מכבי זה תמיד חגיגה. כשמכבי מגיעה לכאן זה יום חג לאיזור ולא משנה באיזה סיטואציה שתי הקבוצות נמצאות. תוסיפו לזה שאנחנו מגיעים כשתי הקבוצות הבלתי מנוצחות אז כמובן שזה מוסיף פיקנטריה ועניין".

ג'רמי פארגו מכוון גבוה עוד יותר: "המטרה שלי היא להשיג כמה שיותר ניצחונות ולהצליח עם הקבוצה כמה שיותר. אם נצליח כקבוצה, אז כל אחד מאיתנו יצליח גם יצליח באופן אישי".

דריכות גבוה בגלבוע לקראת האלופה  (קובי אליהו)
דריכות גבוה בגלבוע לקראת האלופה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

על המשחק הערב הוא אומר: "אי אפשר להתווכח על העובדה שאנחנו שתי הקבוצות הטובות בליגה כי כשמסתכלים על הטבלה רואים שאנחנו היחידות עם מאזן 0-4 ואני מקווה שנצא מנצחים גם מהמשחק הזה".

והוא לא מסתפק רק בניצחון הערב: "אנחנו רוצים לזכות בתארים. כולם רוצים ולזה אנחנו שואפים. אני אישית שואף לזכות באליפות ולא מסתכל על הסטטיסטיקה האישית שלי. לא מדובר בי אלא בקבוצה ואם הקבוצה תצליח אז גם אני אצליח".

פארגו, לא רק אימונים והכנות. בגלבוע גם מתפנקים על פיצה (קובי אליהו
פארגו, לא רק אימונים והכנות. בגלבוע גם מתפנקים על פיצה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בגן נר נתלו לקראת המשחק המשחק שלטי פרסומת כשחלקם נושאים את ראשי התיבות של רענן כץ (RK), מי שהיה בעברו חלק מקבוצת הבעלים של מכבי ת"א וחברו הטוב של הבעלים הנוכחי של הקבוצה המאוחדת, חיים אוחיון, ומעניין יהיה לדעת איך ירגישו חברי הנהלת מכבי כשייכנסו לאולם ויראו את שמו של כץ מתנוסס מול פניהם ומאחורי גבם.