חודשים ספורים חלפו מאז שרענן כץ עזב בסערה את מכבי ת"א. כבר אז היה ברור שלא מדובר במילה האחרונה של המיליארדר ממיאמי, וכעת מתברר שהאהבה לכדורסל באמת חזקה ממנו.

הפועל ירושלים פנתה אל כץ והציעה לו להצטרף כבעלים, החל מהעונה הבאה, לצידו של גומא אגייאר. מבנה הבעלות אמור להיות כזה שבו אגייאר יהיה האדם החזק ויעמדו לרשותו 51 אחוזים ממניות הקבוצה, לעומת 49 אחוזים שמיועדים לכץ.

כץ עדיין לא השיב בחיוב והוא שוקל את ההצעה. ההערכה היא כי איש העסקים עשוי לראות לחזור לכדורסל הישראלי ואפילו להתמודד מול מכבי ת"א, אחרי שהיה חלק ממנה 7 שנים. בכל תרחיש, יו"ר הקבוצה, דני קליין, צפוי להמשיך להיות המנהל בפועל של הקבוצה.

במסיבת העיתונאים של הקבוצה לכבוד פתיחת העונה, דיבר הספונסר הראשי, אהרון פוגל, יו"ר חברת הביטוח "מגדל", על רצונו ליצור מסביב לקבוצה רשת תמיכה רחבה ככל הניתן, כזו שלתוכה ייכנסו גורמים רבים ככל האפשר ושתספק למועדון את האפשרות להתקדם ולשים את עצמו על המפה בזירה האירופית.

כץ. הודח ממכבי ת
כץ. הודח ממכבי ת"א ועכשיו מועמד להפועל ירושלים | צילום: מערכת ONE

שילוב בין גורמים פרטיים, כמו אגייאר וכץ, לצד חברות גדולות, כגון זו שפוגל מייצג, נדמית כפירוש די מייצג לדבריו של הספונסר.

מי שמעורה בענייני המועדון לא יהיה מופתע מהתפנית. הרי כץ כבר תרם לירושלים סכום של 10,000 דולר בשלהי העונה שעברה, וידוע בחיבתו לקליין ולקבוצה אותה הוא מייצג.

ככל שהזמן עובר, מתברר עד כמה הפגרה בקיץ הבא עתידה להיות משמעותית לקביעת המשך דרכה של הקבוצה. כניסתם הפוטנציאלית של אגיאר וכץ, לצד סיום חוזה האימוץ עם חברת "מגדל" (אותו תשאף הקבוצה לחדש בכל מחיר), מסמלים איזה קיץ הולך להיות.

אגייאר (גיא בן זיו)
אגייאר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE