גל מקל. במכבי נותים לשחררו (שרון קביליו)
גל מקל. במכבי נותים לשחררו (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

עתידו של גל מקל במכבי תל אביב יוכרע רק בשבוע הבא, ככל הנראה כבר לאחר משחקה של הקבוצה מול גלבוע/גליל, במסגרת המחזור החמישי של ליגת ווינר.

לא מעט קבוצות כבר עלו כמועמדות לקלוט את השחקן לשורותיהן, כשבין היתר גם קבוצות באירופה, אך בסביבתו של מקל דורשים להבהיר כי לא ידונו עם שום קבוצה עד אשר יקבלו את השחרור ממכבי תל אביב, זאת מפאת כבוד למועדון וכמובן מדאגה שמא המהלך יטורפד לבסוף.

במועדון עצמו מגלים התחשבות לבקשתו של השחקן ולמרות רצונו של היו"ר, שמעון מזרחי, לראותו ממשיך בקבוצה ומתפתח בשורותיה כשחקן, כרגע נראה שבמכבי לא יעמדו בדרכו של הרכז.

גורם בקבוצה אף אמר: "ניתן לראות שיש איזו רוח חיובית לשחרר את גל, כנראה מתוך אמפטיה למצבו. הוא בסך הכל רוצה לשחק וההנהלה מבינה את זה, כך שככל הנראה היא גם תחליט להתחשב בו לבסוף".

אם זאת יש לציין כי מכבי לא תמהר לשחרר את מקל לאחת הקבוצות שמהוות תחרות עבורה בליגה הישראלית, זאת למרות שידוע כי גם גלבוע/גליל, קבוצתו של מקל בעונה החולפת, היתה שמחה לקלוט את השחקן לשורותיה.

גל מקל (שרון קביליו)
גל מקל (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

סוכנו האיטלקי של הרכז, מאוריצ'יו בלאדוצ'י, יגיע ביום ראשון לישראל במטרה להתדיין עם ראשי הקבוצה  ולנסות להסדיר את העניין כשבמקביל ינסה גם לסגור את עסקת העברתו של מקל לקבוצה אחרת בארץ או בחו"ל.

למקל עצמו, שמעדיף דקות משחק על פני חוזים שמנים, ברור לגמרי שאם יעבור לקבוצה אחרת בישראל לא יזכה לאותה תמורה כספית כמו במכבי, מה גם שהקבוצה לא תמשיך לממן את שכרו, אך לא נראה כי הדבר משפיע על השחקן והוא עדין מעדיף את אופציית ההשתפשפות על פני השכר הגבוה בשורות הצהובים.

שמעון מזרחי. מברך על השינוי (קובי אליהו)
שמעון מזרחי. מעדיף לראות את מקל במכבי ולא בקבוצה אחרת (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

ביום ראשון תצא הקבוצה למשחק חוץ קשה מול קבוצתו של האקס, עודד קטש, כאשר המפגש בין שתי הקבוצות צפוי להיות המאתגר ביותר של מכבי עד כה בזירה המקומית.