מכבי תל אביב אמנם הבטיחה את המקום הראשון בליגת ווינר כבר לפני מספר מחזורים, אך לא זה מה שמנע ממנה אמש (שבת) להציג משחק כדורסל טוב ולנצח 80:98 את עירוני אשקלון במשחק השלמה.

חניכיו של פיני גרשון פתחו את המשחק קצת בצליעה בעוד שהאורחים מאשקלון השתלטו בדרך לרבע ראשון מצויין. לצהובים לקח מספר דקות להכנס למשחק אך בסופו של דבר עם ערב מצוין של מספר שחקנים וביניהם גם אלן אנדרסון, חזרה ל משחק והשלימה מהפך חשוב בדרך לניצחו ליגה קל.

על אף הפתיחה הלא טובה פורוורד הצהובים, גיא פניני, יודע שמה שחשוב זה הניצחון אך מבין כי ישנן נקודות שצריכים לשפר לקראת רגעי ההכרעה של העונה, ל-ONE הוא אמר: "שיחקנו טוב מול אשקלון, אבל התחלנו את המשחק בצורה מאוד לא טובה ואנחנו צריכים לשים דגש על הפתיחה שלנו כי קבוצות יותר טובות לא יתנו לחזור למשחק ולעשות מהפך, אני שמח שחזרנו וניצחנו, זה היה חשוב לנו כהכנה לפלייאוף".

בסיום כל משחק ליגה בארץ היו נשאלים שחקני מכבי תל אביב על משחק היורוליג שמצפה להם בהמשך השבוע, כעת משתמה העונה האירופית מופנים הזרקורים לעבר המפגש מול היריבה המושבעת במלחה, הפועל ירושלים.

מי שהיה חלק מהמועדון מהבירה במשך מספר שנים ואף זכה עימו בשני גביעים הוא לא אחר מגיא פניני, שכלל לא מתרגש מהחזרה למלחה: "האמת שעם כל הפיקנטריה שבמפגשים בין שני המועדונים זה רק עוד משחק ליגה מבחינתנו ועם כל הכבוד להפועל ירושלים וכל היריבות בליגה אנחנו את המקום הראשון בטבלה כבר הבטחנו וזו הסיבה שבשבילנו זו רק הכנה לקראת הפלייאף".

בפעמים הקודמות שפגש פניני את אוהדי הפועל ירושלים זה לא נגמר טוב, בגמר גביע ווינר במלחה הוא וחבריו ספגו חפצים רבים שהושלכו לעברם וגם המילים הקשות והקללות שהופנו אליו לא נבררו בקפידה.

כמה חודשים מאוחר יותר כאשא הובסה הפועל ירושלים ע"י מכבי בנוקיה הקונצרט כבר היה אחר לגמרי, והמילים הנעימות של הקהל הירושלמי רק דרבן את פניני יותר והכניס אותו לאווירה של טרוף ומוטיבציה, כאשר בסיום הוא רשם את אחד ממשחקי השיא שלו העונה והיה לאחד מהמצטיינים בשורות הצהובים.

לימונד ואנדרסון חוגגים. י-ם? עוד משחק(שרון קביליו)
לימונד ואנדרסון חוגגים. י-ם? עוד משחק(שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

הפעם הוא שולח לאוהדים העוינים מסר מראש: "לגיא פניני זה עוד משחק, זו לא פעם ראשונה שאני חוזר למלחה מאז ששיחקתי שם, הפסדנו שם משחק ידידות ואני בטוח שגם הפעם לא יקבלו אותי בפרחים ושושנים אולי הם ילמדו מניסיון העבר ולא ישרקו בוז ואז אני אשחק פחות טוב אם הם חכמים הם יעשו זאת ואם הם יעשו ההפך וימשיכו לקלל אותי אני אמשיך להיות טוב, זה החלטה שלהם מה הם רוצים לקבל, אני חוזר ואומר מבחינתי זה עוד משחק".