מארבורי. ימכור את הנעליים במקום אחר (רויטרס)
סטפון מארבורי. יגיע להפועל ירושלים? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מכוונים גבוה. הפועל ירושלים חיכתה בשקט לאורך עונת המלפפונים הנוכחית, אך היום (ראשון) מסתבר שבבירה עבדו על משהו גדול במיוחד. האדומים פנו לכוכב ה-NBA לשעבר, סטפון מארבורי, והציעו לו להצטרף לקבוצה בעונה הקרובה.

ל-ONE נודע כי המגעים בין הצדדים נמצאים בעיצומם, ובקבוצה העריכו כי "הסיכויים שהעסקה תצא לפועל הינם 50/50". פרטי העסקה עדיין לא ברורים, אבל ההערכות הן כי מדובר על חוזה בסדר גודל של 300-400 אלף דולר לעונה הקרובה.

גורמים בקבוצה טענו כי "אמורות להתרחש עוד מספר שיחות בימים הקרובים, במטרה להביא למימוש העיסקה". אם יחתום בבירה, יהיה מדובר באחד מהשחקנים הגדולים ביותר שבחרו להגיע לישראל במהלך הקריירה, אם כי לא ידוע מהו כושרו ומהי מידת התאמתו למשחק האירופאי.

מרבורי הרוויח בעות השיא שלו בליגה הטובה בעולם 21 מליון דולר בניו יורק ניקס בעונת 2003/04 אך בעונתו האחרונה הרוויח רק מעט יותר ממליון דולר ובעונה האחרונה בסין ההערכות הן כי שכרו היה אף קטן יותר ולכן האפשרות שירושלים תוכל להרשות לעצמה לצרפו קיימת.

מארבורי (33, 1.88) שיחק במהלך העונה החולפת במדי שנחאי דראגונס מהליגה הסינית והעמיד ממוצעים של 22.9 נקודות למשחק, ו-9.5 אסיסטים לצד 2.6 חטיפות. למרות תרומתו החיובית, ובעקבות הצטרפותו המאוחרת יחסית, הקבוצה לא רשמה הישגים מקצועיים.

לפני שנפלט מהליגה הטובה בעולם, הספיק עוד לשחק בבוסטון סלטיקס ולהעפיל עמה לחצי הגמר האיזורי, תוך שהוא משמש כשחקן משלים לצד השלישייה המובילה, ורשם ממוצעים צנועים של 3.8 נקודות ו-3.3 אסיסטים.

קליין וקטש. &
דני קליין ועודד קטש. מכוונים גבוה מאוד (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

את העונה הזו פתח בניו יורק ניקס, במדיה שיחק במשך 5 העונות שקדמו לה, אך מאמן הקבוצה, מייק ד'אנטוני, נקלע עימו לריב מתוקשר שהוביל לספסולו הממושך ולבסוף לעזיבתו, לאחר שקנה מהקבוצה את חוזהו.

במהלך הקריירה כיכב גם במדי מינסוטה טימברוולבס, ניו ג'רזי נטס ופיניקס סאנס. הוא מחזיק בממוצע קריירה של 19.3 נקודות למשחק ו-7.6 אסיסטים, כולל עונות שיא של 19.8 נקודות ו-9.3 אסיסטים במדי הניקס ב-2003/04 ו-22.3 נקודות ו-8.1 אסיסטים בעונה שקדמה לה.

במהלך הקריירה מארבורי, בחירה מספר 4 בדראפט החזק של 1996 ע"י המילווקי באקס, נבחר פעמיים להשתתף במשחק האולסטאר. ב-2003, לאחר שנבחר למשחק הכוכבים, גם זכה להיכלל בחמישייה השלישית של הליגה באותה עונה.

מארבורי. בא למכור נעליים (רויטרס)
מארבורי. צפוי להשיב על ההצעה בימים הקרובים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מארבורי נכלל גם בזמנו בחמישיית הרוקי'ס, ובמהלך הקריירה נחשב לשחקן צבעוני במיוחד, ושמו שורבב חדשות לבקרים לפרשיות שונות ומשונות, כאשר במקביל הוא נחשב לתורם גדול, שנחלץ לעזרתם של רבים כאשר נזקקו לכך, כמו לאחר הוריקן "קתרינה" שפגע בניו-אורלינס ב-2005.