אחרי דרמה ענקית שכללה לא פחות משתי הארכות, ברק נתניה ניצחה הערב (שלישי) 90:91 את בני השרון בקופסל, ועשתה צעד ענק לעבר הבטחת המקום הרביעי שמעניק את יתרון הביתיות בפלייאוף.

בצד המנצח, הצטיינו דנילו פינוק עם 26 נקודות ומרקו קילינגסוורת' עם 27 משלו. מנגד, ערב ענק של אורי יצחקי עם 28 נקודות (6 שלשות) לא הספיק לאורחים. פי.ג'יי טאקר לקח את הכדור האחרון במשחק ונכנס "ליער", ממנו יצא בלי נקודות והשאיר את הניצחון בנתניה.

בסיום המשחק היו לאנשי בני השרון טענות קשות נגד השופטים, שלטנעתם התעלמו מעבירה ברורה על טאקר.

מאמן האורחת, דן שמיר, היה נסער ואמר בסיום: "היתה עבירה במיליון אחוז ואין בן אדם במגרש שראה אחרת. גם מי שאומר שלדעתו לא היה פאול - אל תאמינו לו.

"השופטים לא שרקו וזה עניין שלהם. אם השופטים אומרים שהם לא ראו פאול אז אין כזה סרט. הם תמיד מחכים שהשופט הבכיר ישפוט. אין מצב שלא היה פאול", המשיך שמיר.

לאחר שנרגע מהמהלך האחרון במשחק, התפנה שמיר לסכם: "היה פה משחק עם הרבה אמוציות ואנרגיות. צריך לחיות גם עם הטעויות. מגיע שאפו ענק לנתניה. הם עושים עונה ענקית. הם נלחמים ככה כל יום ולקחו 21 ריבאונדים בהתקפה".

שמיר, הערב בנתניה. כועס על השופטים (שי לוי)
שמיר, הערב בנתניה. כועס על השופטים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אפשר רק לפרגן להם. הרבה דברים קרו פה. היו הרבה שינויי מומנטום. זה נגמר על הבאזר ואנחנו נשארים עם האכזבה המאוד גדולה. עשינו שתי טעויות קריטיות בדקה האחרונה. הראשונה שוושהאם נשאר חופשי לשלוש והשניה -איבוד הכדור של רון סטיל", הוסיף שמיר. את תגובתם של השופטים לדברי שמיר לא ניתן היה להשיג.

שוטרים מלווים את השופט (שי לוי)
שוטר מלווה את השופט, ירון זריף הערב. לשמיר יש טענות לאנשים בכתום (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אלפסי: "לא מאמין בקסמים בפלייאוף"


המאמן המנצח, אריק אלפסי, סיכם: "אני שמח שהשחקנים שלי לקחו את האתגר הזה. דיברנו על זה כל השבוע, במיוחד אחרי תצוגת הנפל מול חולון. אנחנו צריכים להיראות כמו קבוצה לפני הפלייאוף. אני לא מאמין בקסמים בספורט ואני חושב שאנחנו צריכים להיראות טוב לפני הפלייאוף".

אלפסי פרגן לשחקניו והוסיף: "השחקנים פה גילו אופי מדהים. בני השרון באו ונלחמו פה על הלחם שלהם ואני שמח מאוד שהשחקנים שלי ידעו לעשות את העצירות בזמן, הראו בגרות וניצחו משחק קשה מאוד אחרי שתי הארכות".

אלפסי (שי לוי)
אלפסי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אני חושב שהמאזן שלנו השנה בבית הוא מדהים. הייתי קונה את זה בהרבה כסף בתחילת העונה. הבית פה נותן לנו יתרון מסוים על פני האחרות והתוצאות שלנו מראות את זה. אני חושב שהסדרה שלנו תהיה בסופו של דבר נגד ירושלים וכבר הוכחנו שאנחנו יכולים לנצח במלחה השנה. נבוא לרבע הגמר כדי להיות בפיינל פור", הוסיף אלפסי.

שחקנה של ברק נתניה, אלירן גואטה, אמר בסיום: "היה לנו חשוב לצאת מפה עם ניצחון אחרי ההפסד בחולון. חשוב לנצח משחק בית אחרון בליגה ואני שמח שעשינו את זה והחזרנו לעצמנו את הביטחון. אנחנו מאמינים בפיינל פור. כל העונה הזאת מדהימה ועם העונה למדנו להאמין בעצמנו יותר. בתחילת השנה לא חשבנו על סיטואציה כזאת".