לא בטוח שהניצחון החשוב על בני השרון 76:79 אמש (ראשון) הוא בדיוק מה שיישלח את מכבי ת"א מרוצה ונינוחה לקראת הפגרה שהחלה היום, היות ולפיני גרשון ושרון דרוקר יש עוד לא מעט עבודה בכדי להביא את הקבוצה לאותה נקודה שציפו ממנה מפתיחת העונה.

לשם שינוי, המשחק מול חניכיו של דן שמיר היה אולי אחד הקשים של מכבי העונה כאשר בכל שמונת המשחקים הקודמים שלה ניצחה בפער נקודות גבוה, מה שהעלה את השאלה אם קיימת בכלל קבוצה בישראל שיכולה להציב אתגר לצהובים.

על אף הניצחון הדחוק, העובדה שבני השרון חזרה למשחק היתה בעיקר בשל הטעויות שביצעה מכבי ברבע הרביעי ואיפשרו למארחים לקזז את הפער, מה שגורם לפיני לא מעט כאב ראש.

לאחר תשעה משחקים בליגה ושמונה משחקים ביורוליג מי שבעיקר זוכה לשבחים רבים בשורות הצהובים הוא גיא פניני, שעוד בטרום העונה לא היה ברור מה יהיה מעמדו בקבוצה וכעת הוא כבר התמקם היטב במשבצת של הישראלי המוביל.

בלות´נטאל. רבע שני מצוין (עמית מצפה)
בלות´נטאל. "נחזור מהפגרה מפוקסים יותר" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

פורוורד הקבוצה, דייויד בלות'נטאל, יוצא אופטימי ומחוייך לפגרה ובעיקר בטוח שהמנוחה רק תעשה טוב לו ולחבריו: "אחרי הפגרה ואחרי שננוח כמו שצריך בחג, מכבי ת"א תיראה הרבה יותר נינוחה. הימים של החופש הם ימי התאוששות מהתקופה העמוסה שעברנו בחודשים האחרונים".

"אנחנו יוצאים לפגרה מרוצים ונחזור כולנו מפוקסים יותר ונמשיך לעבוד קשה כמו שעשינו עד היום, כדי שזה יספיק בשביל להמשיך ולהתקדם לאן שאנחנו שואפים", הוסיף בלות'נטל.

שחקני מכבי חוגגים (אמיר לוי)
שחקני מכבי חוגגים (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על המאזן המושלם בליגה והעובדה שעד כה מוכיחה מכבי עליונות בכל הפרמטרים בליגה המקומית הוסיף הפורוורד: "בליגה המצב שלנו מצויין, יותר מזה אי אפשר לבקש, בני השרון זה משחק שהיה מוקש ועברנו אותו למרות שהיה לא קל. באופן כללי יש משחקים טובים יותר וטובים פחות בליגה, אבל כל עוד אנחנו בצד המנצח, אז אנחנו שבעי רצון ומרוצים מאוד".

בעוד שבליגה האלופה עושה כמעט כל מה שהיא רוצה, ביורוליג זו כבר אופרה אחרת לגמרי. הקבוצה תאלץ להתמודד ככל הנראה עם הגרלה קשה מאוד בשלב הטופ 16, בעיקר בגלל העובדה שצנחה מהמקום הראשון בבית 3 למקום השלישי, מה שהפחית באופן משמעותי את האפשרות שלה לסיים במקום הראשון.

בלות'נטאל וחבריו כלל לא חושבים על היריבות הבאות ומתרכזים בעיקר בשני המשחקים שנותרו להם בשלב הראשון: "אנחנו בכלל לא מודאגים בשלב הזה מההגרלה שתצא לנו בשלב הטופ 16, אנחנו קודם מתרכזים ברומא ובמארוסי, שאלה שני משחקים חשובים מאוד ואחר כך נתרכז בהגרלה. קודם נסיים כמו שצריך את השלב הראשון".

_OBJ

"אם תהיה הגרלה קשה עבורנו ולא נסיים במקום הראשון בבית של השלב הראשון, זה יהיה בסדר גם. קבוצה שרוצה להגיע רחוק ולהתקדם לא חוששת ממשחקים גדולים, צריך לדעת לעבור גם קבוצות קשות, ככה זה בכדורסל", הבהיר הפורוורד.