לא ככה קיוו לפתוח את עונת 2009-2010 במכבי ראשל"צ. דווקא אחרי קיץ מהפכני ורועש במיוחד, כשלו חניכיו של אפי בירנבוים במשחק הפתיחה והפסידו
להפועל ירושלים החזקה 82:75 לעיניי הקהל הביתי, שהפתיע בנוכחותו ומילא את
היציעים של "בית מכבי".

הפתיחה היתה טובה עבור מאיר טפירו ושאר החברים בכתום אבל ככל שנקפו הדקות, השתלטו האורחים על הפרקט כשהצוות המקצועי לא מוצא פיתרונות.

טפירו ירצה לשכוח מהר את הופעת הבכורה שלו בליגה עם המדים הכתומים. הרכז הוותיק אמנם חילק 9 אסיסטים אך סיים את המשחק עם 7 נקודות בלבד ב-3 מ-14 מהשדה ובנוסף לכך, הפסיד לאקסית המפורסמת מהבירה.

טפירו סבל משמירה אישית חזקה מאוד של דיז'ון תומפסון האתלטי ומחסרונם של שני הזרים הפצועים, לארי אובנון ודלרון ג'ונסון, ששיחקו דקות מעטות בלבד ולא היו פקטור במשחק.

נקודת האור של המשחק מבחינת ראשל"צ היתה הפורוורד בן ה-33, ג'ייסון וולס, אקס נוסף של ירושלים והתוספת האחרונה לסגל של בירנבוים.

וולס נמצא בסה"כ שבוע בארץ אבל נכנס לעניינים מהר מאוד והוביל את הקלעים של הקבוצה עם 18 נקודות (14 מתוכן הוא קלע כבר במחצית הראשונה).

ג´ייסון וולס. שוחרר מראשל&
ג´ייסון וולס עולה לסל. התגעגע (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

"זאת הרגשה מצוינת לשחק שוב בליגה הישראלית. זה לא סוד שאני אוהב מאוד לשחק כאן והרגשתי מצוין למרות שאני עדיין לא בשיא כושרי כי התחלתי להתאמן בשלב מאוד מאוחר" אמר וולס.

"זה אף פעם לא כיף להפסיד ובמיוחד כשזה במשחק הראשון של העונה. כולם רוצים לפתוח את העונה עם ניצחון, בטח כשאתה משחק מול הקהל שלך וחבל שלא עשינו זאת. ירושלים קבוצה חזקה מאוד כמו תמיד אבל אנחנו צריכים להסתכל על עצמנו ואני חושב שאנחנו לא פחות טובים מהם", סיכם וולס.

בשבוע הבא תצא ראשל"צ למשחק חוץ קשה מאוד מול סגנית האלופה, מכבי חיפה, ותנסה להימנע מהפסד שני ברציפות, שיתחיל להזכיר את הפתיחה הכושלת של העונה שעברה.