אבנר קופל. השחקנים יענדו סרטים שחורים
אבנר קופל. חסות חדשה למינהלת הליגה | צילום: מערכת ONE

דירקטוריון מינהלת ליגת העל בכדורסל אישר היום (שני) פה אחד את הסכם החסות החדש עם מפעל הפיס אך טרם הושגה חתימה רשמית. ההסכם עצמו נוגע לשיתוף הפעולה החדש בין הצדדים כאשר המנהלת צפויה לקבל ממפעל הפיס עשרה מליון שקלים בשנה הראשונה לטובת קידום הליגה ומשחקיה השונים.

בישיבה שהתקיימה היום במשרדי המנהלת אישרו כל חברי הדירקטוריון וביניהם גם חברי קבוצות מכבי תל אביב והפועל ירושלים את ההסכם העתידי מול מפעל הפיס וכעת ממתינים רק לחתימה רשמית של החוזה. תמורת ההסכם החדש יוכל מפעל הפיס להשתמש בתמונות של שחקני הליגה, שמות של שחקנים ולוגואים שונים לכל הפעילויות הרחבות של מפעל הפיס. כמו כן יוכל מפעל הפיס להקים דוכני מכירת כרטיסים באולמות הכדורסל של ליגת העל ולפרסם בעיגולי האמצע במגרשים.

עד כה החזיקה מנהלת ליגת העל בהסכם חסות עם ווינר אך העונה החליטו במנהלת לנסות ולקדם אינטרסים עם גופים אחרים כאשר מפעל הפיס היה אחד מהגופים שעמדו על הפרק ורצו לקחת את החסות על מנהלת הכדורסל והליגה.

דני קליין, יו"ר הפועל ירושלים התייחס להסכם כשאמר: "אני מברך על ההסכם, מפעל הפיס הוא מותג ענק שיאדיר את שם הליגה, כל הכבוד למנהלת ולאבנר קופל שהצליח להביא חסות בסדר גודל כזה, אני מקווה שזאת תהיה שותפות לשנים רבות".

עודד קטש (אלעד ירקון)
דני קליין. &"מקווה שזו תהיה שותפות לשנים רבות&" (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

גם יו"ר ברק נתניה, צביקה בלנקיטני אמר את דבריו אודות הסכם החסות החדש: "אין ספק שההסכם הזה טוב לכל קבוצות הליגה, ובמיוחד לקבוצות הגדולות, ההסכם הזה מחזק את הקבוצות הקטנות ונותן להם את האפשרות להתמודד ביותר שווויניות מול הקבוצות הגדולות יותר"

התחושה במנהלת היא של הישג והתחלה חדשה ויו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי אמר בסיום הישיבה לחברי הדירקטוריון: "אני רוצה להגיד כל הכבוד לאלו שהביאו ההסכם המכובד הזה. אחרי שידועים לנו פרטי ההסכם, אני שמח להצטרף לאישורו ושמח שאושר פה אחד".