שחקני אשדוד. ישחקו בליגת העל (אמיר לוי)
שחקני אשדוד. ישחקו בליגת העל (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בשורה חיובית לתושבי העיר אשדוד. כפי שפורסם ב-ONE לפני שבועיים, בעונה הקרובה יזכו בעיר לראות את קבוצתם, מכבי אשדוד, משחקת בליגת העל בכדורסל.

במהלך השבועות האחרונים התקיימו שיחות בין ראשי המועדון לבין עיריית אשדוד ומנהלת הליגה ובמהלכן הוצע אנשי המנהלת לקבוצה מעיר הנמל לתפוס את את מקומה של הבקעה ויוקנעם/מגידו, שהודיעו שלא יממשו את זכותן העליה.

עוד נודע, כי בממסגרת השיחות הגיע יו"ר מנהלת הליגה, אבנר קופל, לאשדוד ונועד באופן אישי עם ראש העיר, יחיאל לסרי, על-מנת לדון עמו באפשרות.

ביום חמישי יפקע המועד האחרון שבו אמורות הקבוצות להודיע למנהלת באיזו ליגה ישחקו. 

לאחר שהבקעה, יוקנעם/מגידו ועירוני רמת גן שירדה מליגת העל הודיעו על רצונן לוותר, החליטו באשדוד ללכת חזק על ליגת העל והקבוצה, שבשנתיים האחרונות נכשלה במשימה לעלות ליגה, צפויה להודיע כי הקבוצה תשחק בעונה הקרובה בליגה הראשונה.

לשם כך עבדו בקבוצה, שסיימה במקום השלישי בליגה הלאומית בעונה שעברה, בשבועות האחרונים על-מנת לגייס תקציב ראוי לקבוצה בליגת העל. תקציב המינימום, יש לציין, עומד על ארבעה מיליון שקלים. עיריית אשדוד הבטיחה להעביר לקבוצה כמחצית הסכום ובהנהלת המועדון שמו למטרה לגייס יותר מתקציב המינימום בכדי לבנות קבוצה שתתמודד באמצע הטבלה ולא כנגד היריבה.

אבנר קופל בהגרלת ליגת ווינר (ONE)
אבנר קופל בהגרלת ליגת ווינר (ONE) | צילום: מערכת ONE

גורם המקורב לקבוצה אמר בנושא: "יש רצון גדול לראות את המועדון בליגת העל ואנחנו מאוד מקווים שזה יקרה כבר בעונה הקרובה".