טולברט חוגג באותו משחק מפורסם (אמיר לוי)
טולברט חוגג באותו משחק מפורסם (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

חוזר לפחים? בריאן טולברט נמצא במשא ומתן מתקדם עם הפועל חולון ועשוי להצטרף לקבוצה במדיה זכה בגביע המדינה בעונת 2008/09. אם אכן המהלך יתממש, טולברט ישוב לשתף פעולה עם מאמנו באותה עונה, דני פרנקו, שישמש כעוזרו של מיקי דורסמן בעונה הקרובה.

טולברט (36, 1.86) קלע באותו משחק היסטורי מול מכבי חיפה את סל הניצחון, לאחר שלקח עימו את הכדור לאורך מגרש שלם וקלע שלשה מטורפת מהפינה לתדהמת השחקנים ששמרו אותו.

ל-ONE נודע כי בחולון מאוד מעוניינים לצרף את השחקן, וכי דורסמן מודע לכך שעלותו תהיה גבוהה משל שחקנים זרים אחרים, בשל העובדה שהוא נמצא בארץ מעל ל-5 שנים והמיסוי עליו גדל עם הזמן, אך עדיין רוצה לצרפו.

סוכנו של טולברט, רוני לופו, אישר כי מתקיימים מגעים והביע אופטימיות זהירה: "הלוואי שזה ירקום עור וגידים. לבריאן יש פינה חמה בלב לחולון, במדיה קלע את הסל המטורף שהביא למועדון גביע, ואני מניח שגם למועדון יש פינה חמה בלב לבריאן".

פרנקו הגיב לידיעה ואמר: "נעשתה פנייה לסוכן שלו, כמו לשחקנים אחרים ששיחקו בחולון בעבר, אבל לא מעבר לזה. מדובר בעמדה שאנחנו פחות מתרכזים בה כרגע".

הגארד האמריקני הוא אחד הזרים המוכרים ביותר בכדורסל הישראלי והספיק לשחק בעברו במכבי פתח תקווה, מכבי ראשון לציון ובשתי קדנציות בעירוני אשקלון. במהלך הפגרה ניהל מגעים גם עם עירוני רמת גן, אך אלו לא הבשילו לכדי חתימה.

דני פרנקו. נעשתה לסוכנו של השחקן פנייה (אלעד ירקון)
דני פרנקו. נעשתה לסוכנו של השחקן פנייה (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בעונה החולפת שיחק באשקלון ורשם ממוצעים של 9.9 נקודות, 2.5 כדורים חוזרים ו-2.4 אסיסטים ב-24 דקות למשחק בעונה הסדירה. בסדרת הפלייאוף מול גלבוע/גליל העלה את ממוצעיו, ורשם 11.7 נקודות, 4 כ"ח ו-2.3 אסיסטים.

במשך הקריירה שלו בארץ נודע טולברט באופיו החם וביכולותיו הגבוהות, הבאות לידי ביטוי בעיקר בדקות ההכרעה, כאשר הוא לוקח על עצמו את המשחק ומשדרג את משחקו בכמה רמות כלפי מעלה.