מי שציפה ליהנות ממשחק כדורסל מעניין ונקלע במקרה למפגש בין מכבי תל אביב למכבי ראשון לציון בהיכל נוקיה, התאכזב לגלות תצוגה של קבוצה אחת בלבד, מכבי ת"א כמובן, שעשתה כרצונה על הפרקט וניצחה 74:105 כמעט בלי להזיע.

הצהובים, שהגיעו מפוקסים למשחק לאחר אופוריית הזכיה בגביע המדינה, ניצחו בצורה מוחצת וקלעו באחוזים גבוהים, אך גם הנתונים החיוביים הללו לא יגרמו להם להאמין שהמשחק מול הכתומים של אפי בירנבוים היווה הכנה כלשהי לקראת המשחק החשוב שמצפה להם בהמשך השבוע מול אפס פילזן בטורקיה.

מאמן הקבוצה, פיני גרשון, אף ציין זאת בפומבי מיד לאחר המשחק כשאמר: "זה לא משחק שאפשר להגיד עליו שהוא הכנה ראויה". מי שדווקא שומרים על איפוק הם שחקני הקבוצה, שבכדי להמנע מאימרות שעלולות להשמע כמו זלזול ביריבה מעדיפים להתרכז במטרה שהושגה ולא בחניכיו של אפי בירנבוים, שנראו כמי שמוותרים על המשחק עוד לפני שהתחיל.

לא בטוח מה מעיד הדבר על ליגת העל שלנו או על הרמה בה, אך הדרך הקלילה בה מצליחה מכבי לנצח את יריבותיה בליגה ולסמן וי על המטרה לא מבשרת טובות, בטח לא לצהובים שזקוקים למעט יותר אתגר שישמש עבורם הכנה לקראת המשחקים באירופה.

צפו בתקציר הניצחון הקל של מכבי ת"א

רכז הקבוצה, אנדרו ויזנייבסקי, לא מייחס חשיבות לפער הנקודות העצום בסיום המשחק ומנסה למצוא את הנקודות החיוביות גם במשחק שכזה: "יש משחקים כאלה שהם קלים, אבל גם אנחנו היינו חלק במשחק וגרמנו לו להיות קל יותר עבורנו. היה יותר קשה בחצי הראשון, ראשל"צ היו במשחק ושמרו על פער נמוך, אבל בחצי השני הכל הפך להיות קל יותר, היו לנו הרבה לייאפים וזריקות נוחות, ניצלנו את זה וניצחנו בצורה משכנעת".

על העובדה שהמשחק לא ממש היווה הכנה עבורם לקראת המפגש עם חניכיו של ארגין עתמאן הוסיף הרכז: "אני לא מייחס משמעות לתוצאת הסיום, המשחק הזה כן היה חשוב עבורנו בהכנה, תרגלנו דברים, עשינו המון דברים יפים ועבדנו על דברים חדשים. הכל ביחד הוא משמעותי לבסוף כשאתה עומד לפני משחק כל כך חשוב כמו אפס פילזן".

ויזנייבסקי מול בן שימול (דרור עינב)
ויזנייבסקי מול בן שימול (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

לאחר הזכיה בגביע ולאור המשחק הקליל מול ראשל"צ, מה שמעניין יותר מכל זה כיצד יערכו השחקנים הכנה מנטלית לפני המשחק עם הטורקים ומהי הדרך לנסות ולהיות הקבוצה בבית ו' בטופ 16 שמנצחת משחק חוץ, לוויזנייבסקי יש תשובות: "אני חושב שכולנו נגיע מוכנים למפגש מול פילזן, כל עמדה במשחק הזה תהיה חשובה, לכן אנחנו צריכים להגיע במרץ וחדורי מוטיבציה בכדי לנסות ולנצח, צריכים לבוא ולשחק עם ריכוז מאוד גבוה בכל ארבעים הדקות".

לפני כשבועיים ניצחה מכבי את פילזן בבית בעשר הפרש ומיד לאחר המשחק התנסח המאמן שלהם בצורה מוחצת וברורה כאשר אמר שפער עשר הנקודות לא יספיק למכבי בחוץ וכי הקהל הטורקי לא יאפשר להם להיכנס למשחק.

ויזנייבסקי חודר על טפירו (דרור עינב)
ויזנייבסקי חודר על טפירו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ויזנייבסקי מעיד כי הוא מכיר את התנהלות הקהל בטורקיה, אך בימים בהם הקשר הידידותי בין טורקיה לישראל רופף ביותר הדברים מקבלים משמעות חדשה: "שיחקתי לא מעט משחקים בטורקיה בעברי, ברור לי מאוד שזה שונה כאשר משחקים בקבוצה ישראלית, אבל אנחנו צריכים להיות מקצוענים ולעשות על הפרקט את מה שצריך מבלי לייחס חשיבות לכל ההמולה ודברי האוהדים מסביב".

היום תערוך הקבוצה ביקור בבית החולים "דנה", שם יעניקו לילדים השונים במחלקות משלוחי מנות לכבוד חג פורים הקרב ובא. מחר בבוקר תמריא הקבוצה לטורקיה, שם תשחק ביום רביעי, לא כנהוג במשחקי מכבי שנערכים כבר שנים ביום חמישי.