30 ימים חלפו מאותו בוקר בו שם קץ לחייו, מנהלה האגדי של מכבי תל-אביב, מוני פנאן ז"ל ובמקום קבורתו בקרית שאול נערך הבוקר טקס אזכרה וגילוי מצבה בהשתתפות כ-200 ממוקיריו של פנאן.

לא מעט תהיות עלו לגבי הסיבה שבגללה פנאן החליט להתאבד, כאשר תחילה הנתק ממכבי עלה כאפשרות, אלא שכמה שעות לאחר המקרה כבר נפתחה תיבת הפנדורה שזכתה לכינוי "הבנק של מוני". מוני היה נוהג לקבל משכורות שלמות משחקנים ולהבטיח להם תשואה גבוהה כעבור תקופה מסוימת, דבר שעבד שנים על גבי שנים.

הלגיטימיות של העניין עוד נבדקת בימים אלו כאשר מצעד הנחקרים ברשויות המס בשבועות האחרונים כלל את: מאמני מכבי בעבר, צביקה שרף ועודד קטש, שחקני העבר, נדב הנפלד ו-ווילי סימס, בנו של מוני, רגב פנאן, מנהל המשק, עמי ביטון, חשב המועדון, ציון נתן, עוזר המאמן בעבר, גיא גודס, הקפטן דריק שארפ, והמאמן הנוכחי, פיני גרשון.

לטקס אזכרה הגיעו יו"ר מכבי תל-אביב, שמעון מזרחי, המנהל גור שלף, דובר המועדון, ניצן פררו ומנהל המשק, עמי ביטון, בלט בהיעדרו אחד מהבעלים, דייויד פדרמן.

בין הנוכחים האחרים אפשר היה להבחין בעוזר מאמנה של גלבוע/גליל ליאור ליובין, שחקן העבר, נדב הנפלד, מאמנה של בני השרון, דן שמיר, השחקן עודד שעשוע, המאמן יורם חרוש ובני משפחת פנאן.

שמעון מזרחי באזכרה של מוני פנאן הבוקר (דרור עינב)
שמעון מזרחי באזכרה של מוני פנאן הבוקר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אשתו של מוני פנאן, שרון התייחסה באכזבה לכך שלא הגיעו הרבה אנשי מכבי, ביניהם פדרמן ורוב השחקנים: "אני לא יכולה להסביר מה שקורה בלב של אנשים".

משפחת פנאן. הסרט הציג ראיונות נוקבים עם בני המשפחה (דרור עינב)
רגב, לירון ושרון פנאן במהלך האזכרה של אבי המשפחה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

עוד אתמול: פיני גרשון ודרק שארפ נחקרו ברשות המיסים בת"א


כזכור כבר אתמול (חמישי) הגיעו מאמן מכבי תל-אביב, פיני גרשון, והקפטן דריק שארפ כדי לתת עדות ברשות המיסים בפרשת הבנק של מוני.

שרון פנאן: &
שרון פנאן בוכה על מצבתו של מוני (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גרשון, שעבד עם פנאן לאורך 6 שנים במכבי והיה מאוד קרוב אליו, זומן בכדי למסור עדות בנושא כמו יתר הנחקרים בפרשה עד כה, אך ברשות המיסים טוענים כי מנחקר לנחקר נשפך אור על הפרשה ובקרוב מאוד יוחלט האם להפוך את החקירה המתבצעת לחקירה רשמית.

בנוגע לדריק שארפ, ברשות קיוו שאולי הקפטן שהיה קרוב מאוד למנהל האגדי יוכל להעיד על ההתנהלות שהתרחשה כביכול מתחת לפני השטח בתוך המועדון, בין פנאן לשחקנים שהשקיעו אצלו כספים.

נדב הנפלד מגיע לבית העלמין בקרית שאול  (דרור עינב)
נדב הנפלד מגיע לבית העלמין בקרית שאול (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ברשות המיסים אמרו כי אנשים נוספים צפויים להיות מוזמנים לחקירה וכי למרות ההפוגה הקלה, אין הדבר אומר שהחקירה הופסקה ושלא נמצאו פרטים שמחייבים את ההמשך שלה. לצד הנחקרים ממשיכים ברשות לעבור על המסמכים הרבים שהוחרמו ממשרדי מכבי תל אביב, למעלה מ-60 ארגזים בסך הכל, שנלקחו על ידי חוקרי הרשות שהגיעו פעמיים למשרדי הקבוצה ברחוב הירקון בת"א.

קשה מנשוא. רגב פנאן לא מסוגל לעצור את הדמעות (דרור עינב)
קשה מנשוא. רגב פנאן לא מסוגל לעצור את הדמעות (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE
ליאור ליובין מנחם את רגב פנאן (דרור עינב)
ליאור ליובין מנחם את רגב פנאן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE