לימונד. הפרידה כלכלית בעבור מכבי (שרון קביליו)
לימונד. הפרידה כלכלית בעבור מכבי (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

בעוד שמכבי תל אביב עסוקה במרץ בבניית הסגל לעונה הבאה, מי שככל הנראה יעזוב את הקבוצה הוא הגארד הישראלי רביב לימונד, שלא נמצא בתוכניות של הצהובים ואם לא יתרחש מהלך יוצא דופן, לא צפוי לפתוח את העונה הבאה בשורות הקבוצה.

לפני כשנה וחצי הגיע לימונד למכבי במהלך העונה הסדירה לאחר השינויים הגדולים שחלו בצוות המקצועי דאז וחתם על חוזה לשנתיים וחצי במועדון. בעונה החולפת הוא לא זכה להזדמנות גדולה במדים הצהובים וכעת נודע ל-ONE שהוא עשוי לעזוב ולהתברג בקבוצה אחרת, כאשר בליגת העל ישנן לא מעט קבוצות שישמחו לקלוט אותו אליהן.

עד לסיום החודש הנוכחי יהיו חייבים בהנהלת הצהובים להודיע ללימונד האם הם מעוניינים שימשיך בקבוצה גם בעונה הבאה, כאשר פרידה ממנו תעלה להם בערך 25,000 דולר פיצויים, בעוד שהמשך ההתקשרות איתו, מה שלא צפוי לקרות, תעלה את חוזהו במכבי לסכום של כחצי מיליון דולר לערך.

נכון להיום מצבת הישראלים של מכבי מעובה מתמיד כאשר בקבוצה חתומים דרק שארפ, גיא פניני, טל בורשטיין, אלישי כדיר, רביב לימונד ויניב גרין, זאת כאשר גם בחוזהו של דיוויד בלות'נטל קיימת אופציה להמשך התקשרות בעונה הבאה. הצהובים לא מתכננים סגל ישראלים גדול כל כך ולפחות אחד מהם, אם לא יותר, צפוי לעזוב.

גלבוע (שי לוי)
גלבוע (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בסביבתו של השחקן מעדיפים לחכות להודעה הרשמית של מכבי תל אביב, היות והדברים בתקופה האחרונה דינמיים מאוד ובסופו של דבר לא יוכל לנהל משא ומתן עם קבוצות אחרות עד שיוחלט על ידי הצהובים האם הגארד הישראלי ישוחרר.

בעונה החולפת העמיד לימונד בליגה הישראלית ממוצעים לא רעים כאשר סיים את העונה הסדירה עם 9.6 נקודות בממוצע למשחק ו-2.1 אסיסטים בעוד שביורוליג העמיד ממוצעים נמוכים הרבה יותר וסיים את העונה האירופית עם 4.7 נקודות בממוצע למשחק ו-0.3 אסיסטים. אם זאת יש לציין כי לימונד לא זכה לדקות משחק רבות מידי בזירה האירופית ואת רוב דקות הפרקט שלו צבר בעיקר בזירה המקומית.

בלות´נטאל ופניני (שרון קביליו)
בלות´נטאל ופניני (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

גם אופציה שהשחקן יעבור לקבוצה אחרת בחו"ל קיימת עבור לימונד, שנחשב לאחד מהישראלים הבכירים בארץ. בימים הקרובים כבר צפויה להתקבל החלטה סופית בנושא, כאשר הצהובים יעבירו ללימונד את החלטתם.