בזמן שכולם מסביב מגדירים את המפגש הערב (ראשון) ב-19:55 בין מכבי תל אביב לגלבוע/גליל בגן נר כמשחק העונה, יש כאלה שכלל לא נרתעים מההגדרה ודווקא די בטוחים מי תצא בסיום כשידה על העליונה. 

"גליל מושלמים כמונו? אוקיי, אז אחת מאיתנו חייבת להפסיד היום", כך אמר בסיום האימון המסכם של מכבי אתמול כוכב הקבוצה, אלן אנדרסון, שלמרות החזות המשעממת שהוא מקרין כלפי חוץ, התעמקות קלה מגלה שהוא פשוט ווינר לכל דבר שמסרב בתוקף להפסיד. גם היום, הוא משוכנע, שהוא וחבריו יעשו את העבודה מול חניכיו של עודד קשט ויצליחו לשמור על מאזן מושלם בליגה.

אנדרסון זוכר היטב שכבר נפגש עם גליל פעמיים העונה, בפעם הראשונה במשחק אימון שקיימה הקבוצה במטרו-ווסט ובפעם השניה בגביע ווינר, אך גם כשאנו מנסים להסביר לו שלא מדובר באותה קבוצה אותה ניצחו בפערים גדולים הוא לא יוצא מגדרו: "שיחקנו מול גליל כבר פעמיים ואנחנו מכירים אותם, אז מה אם זו לא אותה קבוצה בדיוק, יש להם את אותם השחקנים, לפחות החשובים שבהם, כך שאנחנו בערך יודעים את מי לעצור ומה צריך לעשות בכדי לנצח".

אנדסון ופניני, רוצים לנצח גם בגלבוע (שרון קביליו)
אנדסון ופניני, רוצים לנצח גם בגלבוע (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

"מבחינתנו כל משחק הוא אתגר עבורנו, אבל אני גם יודע שזה תלוי גם בנו, אם נשחק חזק אז לא נפסיד, מה גם שאני לא מפחד משום משחק", סיכם האמריקני. 

את ארבעת המשחקים הראשונים בליגה סיימו שתי הקבוצות בהצלחה רבה ועם מאזן מושלם, כאשר חניכיו של פיני גרשון אף הנחילו תבוסות לא נעימות לקבוצות מולן שיחקו, כאשר האחרונה להרגיש את נחת זרועה של מכבי היתה עירוני רמת גן בעוד שגלבוע חגגה על קבוצתו של אפי בירנבוים, עירוני ראשון לציון.

היום ינסו שני הצדדים לשמור על המאזן הזה, כאשר בסיום המחזור החמישי רק אחת מהן תשמור על מעמדה בראש טבלת ליגת ווינר. 

הצהובים יודעים כי לא מצפה להם משחק קל וכי העובדה שהוא משוחק במגרשה הביתי של גלבוע/גליל רק מקשה עוד יותר, אך עם זאת הם יודעים כי הרבה מהאופן בו יתנהל המשחק תלוי בהם ואם יעשו את העבודה המוטלת עליהם ויכנסו למשחק כמו שצריך, גם יוכלו לחזור עם הניצחון ובראש שקט לקראת המשחק מול מארוסי היוונית ביורוליג ביום חמישי.     

ויזנייבסקי, הרבה יהיה תלוי בו ובשמירה שלו על פארגו (שרון קביליו)
ויזנייבסקי, הרבה יהיה תלוי בו ובשמירה שלו על פארגו (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE