לי ניילון, שזכור מהתקופה בה כיכב בבני השרון, במו"מ מתקדם עם מכבי ראשל"צ. אם אכן יחתום, יחזור לשתף פעולה עם מאמנו בעבר בקדנציה הראשונה שלו בישראל אפי בירנבוים שהביא אותו לבני השרון.

ניילון בן ה-35, מתנשא לגובה של 2.04 מ' בשנה האחרונה שיחק בפורטו ריקו העמיד ממוצעים של 21 נקודות ושמונה ריבאונדים. שנה לפני כן שיחק בלוקומוטיב נובו סיבירסק, מלך הסלים של הליגה הרוסית עם ממוצע של 22 נקודות למשחק.

ניילון, יליד אינדיאנה, נבחר במקום ה-43 בדראפט 1999 ע"י שארלוט הורנטס, אבל יצא לעונת השתפשפות באירופה עם אולימפיה מילאנו. באיטליה הראה יכולת אישית גבוהה מאוד אבל בעיות משמעת וחוסר שביעות רצון מהתנהגותו שלחו אותו הביתה אחרי 18 משחקים.

בעונה שלאחר מכן חתם על חוזה לשנתיים בהורנטס שעברו לשחק בניו אורלינס, שלאחריהן עבר לניו יורק ניקס לעונה אחת. בעונת 2003-2004 התחיל את העונה באטלנטה הוקס אך שוחרר וחתם באורלנדו מג'יק.

לאחר אותה העונה החליף שוב קבוצה וחתם בקליבלנד קאבלירס. בעיות משמעת עם המאמן והסתבכות עם המשטרה המקומית עקב תקיפת אשתו הובילו לשיחרורו מהקבוצה. ניילון ישב מספר שבועות בכלא ושוחרר לאחר ששילם קנס של 300 דולרים למשטרה המקומית בעבור מעצרו, ועבר סדנה ללימוד שליטה בכעסים.

לאחר מכן חזר ניילון לניו אורלינס הורנטס וחתם על חוזה לעונה. בעונה זו, 2004-2005 השתפר משחקו של ניילון והוא הפך לשחקן NBA מהשורה. את העונה סיים עם ממוצע של 14.2 נקודות למשחק. אף על פי כן, בסיום העונה שוחרר מניו אורלינס והתקשה למצוא קבוצה אחרת. לבסוף חתם בפילדלפיה 76, אך שיחק בה רק למשך כמה משחקים לפני ששוחרר שוב.

ב-2006 הגיע לישראל כשחתם בבני השרון והוליך את המועדון המאוחד לפיינל פור ולגמר הגביע כשהוא נבחר לשחקן העונה של ליגת העל באותה העונה כשהוא רושם ממוצעים של 20.6 נקודות ו-5.5 ריבאונדים ב-26.8 דקות למשחק.

ניילון משחק בשתי עמדות הפורוורד, שחקן התקפה נדיר במושגינו אפילו בגילו המופלג. למרות כישרונו הגדול ניילון נוטה להסתבך עם שטויות כמו קטטות, סמים קלים והרבה דברים שמונעים ממנו להציג את יכולתו המלאה.

בינתיים, אפי בירנבוים עדיין מתעסק במשחק מול מכבי תל אביב: "חצי ראשון היינו במשחק חצי שני לא היינו במשחק, ברגע שהפסקנו לשחק ובחירת הזריקות שלנו היתה גרועה הותרנו למכבי לעשות את הכל קל. זה לא הפער כמו איך ששיחקנו ברבע השני וזה דורש ישיבת קבוצה הדבר הזה, אני חושב שמכבי היתה פייבוריטית וראינו את ההבדלים בחצי הראשון והשני.

לי ניילון (ONE)
לי ניילון. מהכוכבים הגדולים של השנים האחרונות | צילום: מערכת ONE

אני חושב שהיינו צריכים כסף בשביל להביא שחקנים. זה דברים שקורים בספורט. יש סימפטומים לא טובים בקבוצה, אני אוהב ומנסה לדבר לראש של השחקנים כמה וכמה פעמים, אני מקווה שזה יעבוד בהמשך".

יהוא אורלנד הוסיף: "יש לנו הרבה בעיות בקבוצה, שיחררנו שחקן חשוב ושחקן אחר נפצע. לקבל את מכבי בחוץ אחרי דבר כזה זה לא קל. נראה כאילו וויתרנו בגלל הבעיות אבל לפעמים בנוקיה זה קורה גם לקבוצות יותר טובות מאיתנו, אבל זה לא משחק שאנחנו צריכים לחשוב עליו. אפי אמר שלא הראנו גאווה ולא נלחמנו. יש עוד שמונה משחקים ונצטרך לקחת חמישה, אז מכבי בחוץ אנחנו נותנים את הכבוד למכבי וממשיכים הלאה".