הצהרת כוונות. זהו הביטוי היחידי שמגדיר את מה שעשתה אמש (ראשון) הפועל ירושלים לגלבוע/גליל, כאשר הגיעה לאולמה הביתי בגן נר, וגברה עליה בתוצאה 68:88, במסגרת משחק השלמה מהמחזור ה-13 בליגה.

האדומים של גודס הגיעו למשחק אחרי כמה שבועות שבהם הציגו שיפור ניכר ביכולתם, ועם מוטיבציה מיוחדת להשיג ניצחון על הקבוצה שניצחה אותם במלחה בסיבוב הקודם, וגם בכדי להתנחם מההפסד הצורב בקאזאן, משחק שבו הייתה הקבוצה קרובה לניצחון, אך הפסידה "בגלל השופטים", כפי שהגדירו זאת בקבוצה, ולא בשל היכולת המקצועית שהציגו.

ירושלים הובילה לאורך מרבית שלבי המשחק, אך גם כאשר שמטה את היתרון, במהלך הרבע השלישי, השחקנים לא נכנסו לפאניקה והצליחו לצאת לרבע האחרון כמו מלוע תותח, ולנצח בו בפער של 20 נקודות, 11:31.

המצטיין אצל האדומים היה דיז'ון תומפסון, שרשם 16 נקודות, 8 כדורים חוזרים ו-3 חטיפות ובלט בשני צידי המגרש, בעיקר בשקט שהוא השרה על חבריו לקבוצה.

"זה היה ניצחון חשוב בשבילנו ובעיקר זה היה ניצחון איכותי", אמר הפורוורד האמריקאי, "אחרי ההפסד המכאיב שלנו בקאזאן, ידענו שאנחנו צריכים לתת הצהרה עם החזרה לליגה הישראלית, ומצויין שעכשיו אנחנו לבד במקום השני בליגה".

על האפשרות כי יפגשו את גליל פעם נוספת, בשלב מאוחר יותר של העונה, אמר: "אנחנו תמיד לוקחים משחק אחרי משחק. אולי נפגוש את גליל שוב ואני בטוח שכולם יהיו מוכנים יותר, במיוחד עכשיו כשהם יודעים למה אנחנו מסוגלים, אני מניח שבעיקר הם יבואו יותר מוכנים".

ירושלים אחרי הניצחון. הצהרת כוונות (דרור עינב)
ירושלים אחרי הניצחון. הצהרת כוונות (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

עוד שחקן שבלט בשורות ירושלים הוא קווין פינקני, שקלע 15 נקודות עם החטאה אחת בלבד, וזאת לאחר תקופה ארוכה שבה הציג יכולת חלשה, שנבעה לא מעט מדלקת הריאות שממנה התקשה להתאושש.

גליל -י-ם (דרור עינב)
גליל -י-ם (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

"היינו צריכים לבוא ולנצח את המשחק. זה היה מאוד חשוב, וברגע שראינו שאנחנו יכולים, אז גם לעשות את זה ביותר מ-5 נקודות, שזה היה הפער לטובתם במשחק הראשון", אמר הגבוה הירושלמי, ומיד התייחס גם לתקופה הטובה שעוברת על הקבוצה: "תמיד יש לנו ביטחון, עכשיו ניצחנו כמה משחקים רצופים בליגה, ואני מאוד מרוצה מהחברים שלי ומאיך שאנחנו משחקים".

פינקני. השיפור הוא תהליך טבעי לטענתו (דרור עינב)
פינקני (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גל מקל: "רחוק לדבר על המקום השני"
בצד המפסיד של לגבוע/גליל, כצפוי, לא היו מרוצים מההפסד, ותלו אותו יותר ביכולת הדלה שלהם, מאשר ביכולת של ירושלים.

"ירושלים שמרו לא רע, אבל אני חושב שאנחנו הפסדנו את המשחק", אמר גל מקל, "כבר היינו במומנטום, שיחקנו בקצב שלנו ואפילו חזרנו למשחק ולקחנו את ההובלה, ואז היו כמה טעויות של חוסר ריכוז. חבל מאוד".

גל מקל. (דרור עינב)
גליל -י-ם (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו לומדים מטעויות והלמידה זה הדבר הכי חשוב", הסביר הרכז הצעיר, "אנחנו ממשיכים הלאה, יש לנו בשבוע הבא משחק קשה מאוד בחיפה ואני מקווה שניתן שם ניצחון ונחזור לעצמנו. רחוק עדיין לחשוב על המקום השני, אנחנו צריכים להתרכז בעצמנו, לנצח את המשחק הבא, וכל השאר יסתדר".

בגלבוע ממשיכים להתאכזב מהיכולת שמציג הסנטר, מרקוס קאזין, והצוות המקצועי ממשיך לחפש עבורו מחליף שיתאים יותר למבנה הקיים בקבוצה. כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, אחת האפשרויות הבולטות לחיזוק היא הפורוורד הסרבי הצעיר של אריס סלוניקי, דרגאן לבוביץ'.

אמש אף עלתה אפשרות שמאמן הקבוצה, עודד קטש, יטוס ליוון בכדי להיפגש עם השחקן, אך בסופו של דבר נשאר המאמן בישראל. אופציית צירופו של לבוביץ' עדיין עומדת על הפרק, אך כעת נשקלים גם מועמדים נוספים.

קטש (דרור עינב)
קטש (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מקל דיבר גם על החיסרון שממנו סובלת הקבוצה, של שחקן דומיננטי באזור הצבע: "זו השיטה שלנו וכך היינו גם בעונה שעברה ומתחילת העונה. גם בעונה שעברה לא היה לנו בדיוק גבוה, אבל כמובן שהיינו רוצים שיהיה לנו איזה בחור גדול בצבע. יש את מרקוס, שהוא עדיין בהתאקלמות".

"לכל דבר יש יתרון וחיסרון, ולפעמים לשחק פנימה זה מינוס בגלל שזה פוגע בשטף של המשחק שלנו ובפיק-אנד-רולים שלנו, ואז המשחק יותר איטי, אבל כמובן שאנחנו צריכים גם את הנשק הזה. כרגע, מתרכזים במה שיש".