משה מזרחי. יחזור למדים האדומים? (דרור עינב)
משה מזרחי. יחזור למדים האדומים? (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

פרצוף ישן-חדש במלחה? עדיין לא ברור האם נראה את סטפון מארבורי מכדרר במדיה העונה, אם כי הסיכויים לכך פוחתים ככל שעוברים הימים, אך בירושלים ממשיכים לעבוד במקביל. האדומים קרובים לצרף חיזוק ישראלי נוסף לסגל שלהם, בדמותו של משה מזרחי, שצפוי להצטרף לקבוצה לשתי העונות הקרובות.

אם יחתום, הוא יצטרף לג'ייסון ריץ', ליאור חכמון ועמית שמחון שחתמו בשבוע שעבר במועדון על חוזים ארוכי טווח, והחתמתו תביא לשחרורו של שרון ששון. בקבוצה התנהלו דיונים ארוכים בנושא בתקופה האחרונה, כאשר ששון זוכה לתמיכה גורפת של ההנהלה, שהיתה מעוניינת לראותו ממשיך לעונה רביעית ברציפות.

מנגד, עודד קטש, המאמן החדש של האדומים, מתעקש לצרף את מזרחי, בו הוא רואה מעלות רבות. ל-ONE נודע כי במהלך שיחות מקדימות שערכו בקיץ, הבטיח קטש למזרחי כי יפעל להביאו לבירה, וכעת נראה שההבטחה בהחלט עשוייה להתממש.

גורמים בקבוצה הבהירו הבוקר (שלישי) בשיחה עם ONE: "שום דבר עדיין לא סופי, יש עוד כמה דברים שצריך לסגור. עדיין אין סיכום כזה או אחר". אם העסקה אכן תצא לפועל, האדומים יצטרכו לפצות את ששון בסכום של כ-50 אלף דולר, בנוסף לעלות חוזהו של מזרחי.

קליין וקטש. &
עודד קטש. מעוניין מאוד במזרחי (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

מזרחי (30, 2.02), ששיחק בשתי העונות האחרונות במכבי חיפה, נחשב לסחורה מבוקשת במיוחד בשוק השחקנים בקיץ הנוכחי. במהלך העונה הרגילה לא זכה לקרדיט רב, אך בפלייאוף רשם ממוצעים מרשימים של 11.2 נקודות למשחק במדי הירוקים, והיה מנקודות האור הבודדות בקבוצה שהפסידה לברק נתניה והודחה בשלב מוקדם יחסית.

בעונה הקודמת מזרחי היה מהמצטיינים בשורות חיפה, תוך שהוא רושם ממוצעים של 8.3 נקודות (41 אחוז מחוץ לקשת) ומציל את קבוצתו במספר הזדמנויות, הזכורה ביותר בחצי הגמר מול ירושלים, כאשר קלע את סל הניצחון שהעלה את חיפה לגמר.

מזרחי אמור להביא עמו קליעה טובה מחוץ לקשת (אלמנט שעתיד להיות חשוב בעונה הקרובה, לנוכח הרחקת קשת השלוש), קור רוח וניסיון ויכולת הגנתית טובה, שמאפשרת לו אף לשמור על שחקנים קטנים ממנו.בעברו מזרחי שיחק בראסינג פאריס הצרפתית, בני השרון, עירוני אשקלון, גליל/גלבוע, הפועל חולון ושלוש עונות במדי האדומים, בתחילת העשור הקודם, ששיאם בזכייה בגביע היול"ב, לה היה הפורוורד שותף מלא.

שרון ששון. ישוחרר מהבירה? (גיא בן זיו)
שרון ששון. ישוחרר מהבירה? (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הפורוורד המוכשר היה שותף בכיר בנבחרת העתודה המוכשרת שהגיעה עד למקום השני באליפות אירופה בשנת 2000 ונכנעה רק לסלובניה. בהמשך רשם מזרחי הופעות רבות בנבחרת הבוגרת, כולל אחת בקיץ הקודם.