מכבי על ביטון:
עמי ביטון. ראשון הנחקרים (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

חקירתה של רשות המיסים בעניין עסקיו של מוני פנאן ז"ל תפסה היום (ראשון) תאוצה כאשר הנחקר הראשון בפרשה, מנהל המשק של מכבי תל-אביב, עמי ביטון, שהיה מקורב מאוד לפנאן, זומן לחקירה על מנת לבדוק מה ידוע לו על כל הפרשה והאם היתה לו מעורבות כלשהי.

החקירה התבצעה בשעות הצהריים זאת לאחר שברשות כבר הודיעו במהלך השבוע שעבר כי יחקרו את כל מי שרק ניתן על מנת לבדוק האם אכן בוצעו פעולות לא חוקיות והעלמות מס.

ברשות המיסים מסרו ל-ONE: "אנחנו לא יכולים למסור פרטים על החקירה שלנו ואנחנו גם עדיין לא אומרים בפה מלא כי מתנהלת חקירה רשמית. מדובר בבדיקות של תהליך שיוביל לחקירה. בשלב זה מבוצעות בדיקות אינטנסיביות בנושא על מנת לגלות בדיוק מה התנהל".

רשות המיסים אמנם מסרבת לומר בגלוי כי החלה בחקירה רשמית, אך ל-ONE נודע כי הם מתייחסים לנושא כחקירה פתוחה לכל דבר. במכבי תל אביב, מנגד, סירבו להגיב על זימונו של עמי ביטון לחקירה ומעדיפים לשמור בשלב זה על פרופיל נמוך.

במהלך היום צפויים להגיע נחקרים נוספים וביניהם עשוי להיות גם מאמן נבחרת ישראל, צביקה שרף, שהיה מקורב לפנאן לאורך שנים, וברשות המיסים יחד עם יחידת החקירות שלהם מקווים שאולי הוא יוכל לשפוך מעט יותר אור על הפרשה.

צביקה שרף. הגיע לביתו של מוני פנאן עם הידיעה על התאבדותו (דרור עינ
צביקה שרף (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

שרף אמר בתגובה ל-ONE: "זה הכל שמועות, לא שמעתי כלום ואני לא יודע מה אתם רוצים. תכתבו מה שבא לכם".

כזכור לפני מספר שנים קיבלה הרשות מידע לפיו התבצעו עבירות של העלמות מס בעסקיו של פנאן, אך בסופה של חקירה לא הצליחו להוכיח דבר והיא נסגרה באותה המהירות בה נפתחה.

עכשיו אומרים ברשות כי יש להם עדויות חדשות ומידע רלוונטי יותר שיעזור להם להכנס לעובי הקורה ולגלות מה בדיוק קרה והאם אכן בוצעו העלמות.

משפחתו של פנאן. מחר ימלא שבוע למותו (קובי אליהו)
משפחתו של פנאן. מחר ימלא שבוע למותו (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מחר ימלא שבוע למותו הטראגי של מוני פנאן ותהיה עליה לקברו שבקרית שאול.