פדרמן שמעון מזרחי (ONE) (צילום: מערכת ONE)
פדרמן ומזרחי. "נדרשים לתעצומות נפש" | צילום: מערכת ONE

אחרי יממה עמוסת כותרת בעקבות חשיפתה של מחברת שנמצאה בביתו של מוני פנאן, ובה היו רשומים שמות של שחקנים במכבי ת"א ולידם סכומי כסף, שנחשדו כשהשקעות ב"בנק של פנאן", החליטו בקבוצה להגיב.

בקבוצה לא אהבו את העובדה ששמם נקשר לחוזים כפולים, כביכול, והודיעו רשמית: "אין ולא היו במכבי ת"א חוזים כפולים. למיטב הבנתנו וידיעתנו, הסכומים שפורסמו אתמול והיום לגבי שחקנים שונים ממכבי נראים כסכום החוזה השנתי של השחקן".

במכבי הסבירו את השתיקה שלהם בכך שהם לא מעוניינים להפריע לחקירה: "מכבי ת"א מבקשת להבהיר לציבור אוהדיה כי ההנהלה והקבוצה נדרשים לתעצומות נפש וסבלנות להימנע מהתערבות, במשרין או בעקיפין, במהלך החקירה".

כזכור, בעקבות התאבדותו הטראגית של מוני פנאן ז"ל, מנהלה לשעבר של מכבי ת"א, נחשף כי פנאן ניהל בנק השקעות פרטי בו, לפי החשד, השקיעו את כספם שחקנים ומאמנים.

מאז החלה החקירה של רשות המיסים זומנו עשרות נחקרים למשרדי רשות המיסים, מאמן מכבי תל אביב זומן פעמיים, מנהל המשק של מכבי עמי ביטון, מנכ"ל מכבי אלי דריקס, גיא גודס, עודד קטש, נדב הנפלד, דיוויד בלאט, דרק שארפ, יורם חרוש, צביקה שרף, ווילי סימס, בני משפחה של פנאן, שותפים אנונימים לעסקים ועוד.

פנאן ובורשטיין (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
פנאן ובורשטיין (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

כפי שפורסם, במחברת שנמצאו בביתו של פנאן נכללים שמות של שחקני מכבי ת"א בעבר ובהווה וביניהם דריק שארפ, ניקולה וויצ'יץ', שרונאס יאסיקביצ'יוס, ראדיסאב צ'ורצ'יץ' ואסטבן באטיסטה.

אנדרסון זקוק למנוחה
שחקן מכבי תל אביב, אלן אנדרסון, שסובל מפציעה בכף רגלו, לאחר שנפגע במשחק הליגה האחרון מול הפועל ירושלים, לא ערך היום (רביעי) אימון עם קבוצתו ששבה לאימונים לאחר יומיים של חופש ואף צפוי לנוח גם ביומיים הקרובים.

למרות הפציעה הלא חמורה, אנדרסון צפוי לעמוד לרשותו של פיני גרשון במשחק הליגה הקרוב מול ברק נתניה. הגארד, שסבל מלא מעט פציעות בחודשים האחרונים ואף סבל מפגיעה לא נעימה בשורש כף ידו, הצליח לחזור מעט לעניינים במשחק ההפסד למארוסי, במסגרת המחזור האחרון של שלב הבתים הראשון ביורוליג ולמרות משחק לא משכנע של קבוצתו הציג משחק לחימה מצוין.

אנדרסון (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
אנדרסון (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אנדרסון איבד מעט מהבטחון שאפיין אותו בתחילת העונה ולאור הנסיגה ביכולת והתצוגה הלא מרשימה שלו בחלק נכבד משלב הבתים, הצהובים יזדקקו לו בשלב הטופ 16, שם תפגוש מכבי יריבות קשות ביותר כמו ריאל מדריד, סיינה ואפס פילזן שעומלות אף הן במרץ על חיזוק הולם לקראת השלב החשוב של העונה.

כרגע, הבית של מכבי פתוח וכל קבוצה יכולה לנצח ולהתמודד על העפלה להצלבה למרות העליונות הברורה של מדריד, שסיימה כראש בית בשלב הראשון.

במכבי עדיין ממשיכים להתעסק בשאלת הסנטר שיצורף לקבוצה במקומו של מאצ'יי לאמפה, ששוחרר רשמית לפני כשבועיים וחתם בשורות קאזאן מהליגה הרוסית. עם סיום משחק הליגה מול הפועל ירושלים ביום ראשון, אמר פיני גרשון כי שני המועמדים האחרונים לתפקיד הסנטר הם דימיטריס מברואידיס ממארוסי היוונית והשחקן הסרבי מירוסלב ראדוליצה, שמסתמן יותר כשהשקעה לעתיד.

מבוראידיס. עדיין על הכוונת של מכבי (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
מבוראידיס. עדיין על הכוונת של מכבי (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

במכבי מבינים שעליהם להתחיל להריץ את העניינים  כי כבר בשבוע הבא יתארחו בסיינה ויהיה עליהם להגיע מוכנים ולאפשר לשחקן שיגיע להיקלט בקבוצה במהירות ובעיקר ללמוד את השיטה שמאפיינת את מכבי תל אביב העונה.

בתקשורת היוונית מדווחים כי מארוסי לא תמהר לשחרר את מברואידיס וכי הקבוצה מתלבטת אם לשחרר שחקן משמעותי שעשוי להיות חשוב מאוד עבורה בשלב הטופ 16 אליו הצליחו להעפיל רק לאחר שניצחו בביתם את מכבי תל אביב.

ביוון נכתב כי מה שיכריע לבסוף את הכף מבחינת מארוסי עשוי להיות גובה הפיצוי לו יזכו תמורת שחרורו של הסנטר. לפיכך, ראדוליצה הופך למועמד הבכיר של הצהובים ועל פי מקורות שונים בקבוצה, במועדון מקווים לראותו לובש צהוב ממש בקרוב. בנוסף, גורמים בז'לז'ניק הסרבית כבר רומזים כי ראדוליצה קרוב מאוד לסיכום חוזהו במכבי.