מכבי ת"א השיגה הערב (שבת) עוד ניצחון ליגה קל, הפעם 80:98 על עירוני אשקלון בהיכל נוקיה.

הצהובים כבר הבטיחו לעצמם את המקום הראשון בסיום העונה הסדירה, אך זה לא מנע מהם לתת עוד ערב של כדורסל טוב, מול קבוצה הרבה פחות טובה ממנה.

למרות שהאורחים פתחו נהדר ועלו ל-10:25 מפתיע, הצהובים חזרו לעצמם ולא היה ספק בדקות הסיום מי תהיה זו שתנצח. אלן אנדרסון הצטיין עם 21 נקודות וגם דורון פרקינס היה מצויין וקלע 20 נקודות.

פרקינס אמר בסיום: "זה קורה לפעמים שמתחילים לא טוב. היתה לנו בעיה מנטלית ופיזית, כי אשקלון קבוצה טובה יותר ממה שנראה בטבלה והפעם פתחו את המשחק חזק".

"מה שאנחנו צריכים לעשות זה להתכונן בכל משחק לאליפות. הכי חשוב זה לשמור על פוקוס וזה קל בשבילי, כי כבר שיחקתי פה בעונה שעברה. יש יריבות גדולה עם ירושלים וזה הולך להיות כיף", הודה פרקינס לקראת המשחק בשבוע הבא במלחה.


 מאמן מכבי ת"א, פיני גרשון, היה די מרוצה בסיום ואמר: "מאחר והמשחק נגמר בסדר, אז לא כל כך צריך להיכנס למה שקרה בהתחלה. אני מקווה מאוד שהדברים האלה לא רק באשמתנו, לא רק אנחנו. כל אחד צריך להתייחס לכל משחק ברצינות וזה כולל את השחקנים, את השופטים וגם אותי".

פיני גרשון:
פיני גרשון: "לא הכל רק באשמתנו" (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

"היו כמה דברים ברבע הראשון שלא היו בסדר", סיפר גרשון והוסיף: "אני לא מתכוון לחנך אף אחד. כל מי שצריך לדעת יודע ולא צריך לעשות נזק. המשחקים האלה יותר קשים לשיפוט מאשר משחקים צמודים וצריך להתייחס לזה בהתאם. כל ההפרש הזה, אם תסתכלו איך הוא נוצר, זה לא הכל באשמתנו. אלה דברים שיכולים לקרות במשחק. אני לא אסכן את איידסון, המשחק במלחה חסר חשיבות, ניצחנו בלעדיו קבוצות טובות לא פחות".

מעניין לראות כיצד יעבוד שיתוף הפעולה שלו עם פארגו (שרון קביליו)
פרקינס (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

בית הלחמי: "הרבע הראשון העיר את הדב מהתרדמת"
אריאל בית הלחמי, מאמן אשקלון המאוכזב, אמר בסיום: "הרבע הראשון היה נורא מבחינתנו, כי הרבע הזה העיר את הדוב מהתרדמת. חשבנו שמשחקים רק רבע אחד, אבל בסופו של דבר ההבדלים בספסלים עושים את ההבדל. כשעולה שחקן כמו פרקינס וכמו בלות'נטאל, אז בסופו של דבר במשחק שלם, קשה מאוד להחזיק מעמד:".

פיני (שרון קביליו)
פיני (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

בית הלחמי יודע שהוא לא יכל לעשות הרבה במשחק הזה: "נגמר כמו שנגמר, כשאתה בונה את העונה אתה לא חושב על ניצחון פה. צריך להסתכל קדימה ולשכוח את מה שהיה פה, כי יש לנו שני משחקים מאוד חשובים לפנינו וצריך לבוא מוכנים לחיפה".  

מכבי חוגגת (שרון קביליו)
מכבי חוגגת (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

ג'יימי באקסטר מהאורחים, שבלט עם 20 נקודות, אמר לאחר המשחק: "אתה יכול לצפות ממכבי לעשות את הריצה שלהם, אי אפשר לעצור אותם יותר מדי זמן. היינו יותר מדי רגועים והעומק של מכבי הכריע אותנו. כשהם לא מתחילים טוב,הם יכולים להחליף את השחקנים ולנסות לעשות ריצה".

אנדרסון (שרון קביליו)
אנדרסון (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

"אני תמיד בא לנצח לא משנה מי עומד מולי. מכבי היא הקבוצה הגדולה ביותר ששיחקתי נגדה, אבל היא רק שם. אני תמיד בא לנצח", אמר באקסטר לסיום.