רנדל. מעדיף שלא לחתום לשנתיים (קובי אליהו)
רנדל. מעדיף שלא לחתום לשנתיים (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בראיין רנדל לבירה? עודד קטש, המאמן הטרי של הפועל ירושלים, סימן כבר ביומו הראשון בתפקיד את רנדל כשחקן שהוא מאוד רוצה לראות בקבוצה החדשה שלו. כעת, רק מחלוקת על אורך החוזה של הפורוורד מעכבת את הגעתו למלחה.

ל-ONE נודע כי בין הצדדים הושגו הסכמות בנוגע לשכרו של השחקן ולתנאיו. הבעיה היחידה שמונעת את חתימת החוזה היא שבקבוצה מעוניינים להחתים את רנדל לשתי עונות, בעוד שהוא מעדיף לחתום לעונה אחת, מהלך שיאפשר לו לבחון אפשרויות באירופה גם בעונה הבאה.

מקורבים למגעים הביעו אופטימיות זהירה בנוגע לסיכויים כי העסקה תצא לפועל והבהירו כי מדובר בשחקן שנמצא בראש סדר העדיפויות של האדומים, כאשר קיים רצון הדדי שהדברים יסתדרו על הצד הטוב ביותר.

בד בבד, קיימת האפשרות שהעיכוב במשא ומתן, שנמשך כבר מספר שבועות, יביא לכך שרנדל יקבל הצעה טובה יותר באירופה, כפי שקרה עם דיז'ון תומפסון.

רנדל (25, 2.03 מ') הגיע לארץ לפני כשתי עונות לאחר שסיים קריירת מכללות מוצלחת באוניברסיטת אילינוי והצטרף לגליל/גלבוע, אותה אימן קטש.

בעונתו הראשונה בקבוצה רשם ממוצעים של 14.3 נקודות למשחק, אליהן הוסיף 7.5 ריבאונדים, 1.7 חטיפות ו-1.4 חסימות. הוא היה מהמצטיינים ועזר לקבוצה להגיע לפיינל פור ולסיים במקום  השלישי.

קטש (קובי אליהו)
קטש (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בעונה החולפת הציג סטטיסטיקה דומה (12.5 נקודות, 7.4 ריבאונדים), אך הפגין שיפור גדול במשחקו, שהתבטא בעיקר בנוכחות ההגנתית שלו, שהפכה למאיימת במיוחד עבור היריבים. במשחקי ההכרעה קלע 16.8 נקודות למשחק באחוזים מצויינים ועצר כל שחקן שהתייצב מולו. רנדל כמובן היה גורם מרכזי בזכיה של גליל באליפות (19 נקודות ו-6 ריבאונדים בניצחון על מכבי ת"א בגמר).

רנדל הוא אחד השחקנים המוערכים ביותר בליגה והוא ידוע כטיפוס מאוד חיובי, על המגרש ומחוצה לו. בירושלים רצו לצרפו כבר בקיץ הקודם, אך הדבר לא יצא לפועל. כעת הוא אמור להצטרף לג'ייסון ריץ', ליאור חכמון ועמית שמחון, שחתמו בקבוצה בשבוע שעבר, ולאורי קוקיה, יוגב אוחיון, יובל נעימי ושרון ששון, שימשיכו לעונה נוספת.

דיון דאוול. צפוי להמשיך וללבוש אפודה אדומה (קובי אליהו)
דאוול (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

יוצא גלבוע/גליל נוסף, שלא בטוח שיגיע למלחה למרות שהתקיימו מגעים בינו לבין ירושלים, הוא דיון דאוול. קטש היה מעוניין לראות אותו ממשיך עימו לעונה שלישית ברציפות, אך בקבוצה לא קיימת תמימות דעים בנוגע למידת התאמתו לסגל השחקנים ההולך ונבנה בבירה. יש מי שחוששים שהוא לא יוכל למלא תפקיד דומה לזה שמילא בצפון. בירושלים בחרו שלא להגיב לידיעה.