מקל, פרקינס ואנדרסון. מכבי מושלמת (אמיר לוי)
מקל, פרקינס ואנדרסון. מכבי מושלמת (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

מכבי ת"א עלתה למאזן של 0:2 בליגת ווינר אחרי ניצחון 68:79 על עירוני נהריה בהיכל נוקיה, אבל לפיני גרשון יש עוד הרבה עבודה עד למשחק היורוליג מול צסק"א מוסקבה ביום חמישי.

נהריה, שהחליפה כמעט את כל הסגל בקיץ, נתנה פייט לצהובים במשך כמעט 40 דקות ולא הרגישה נחותה ממנה למרות הפרשי התקציב העצומים.

רק כ-1,000 אוהדים הגיעו לראות את המשחק, גם בעקבות העובדה שהדרבי התל-אביב בכדורגל נקבע לאותה שעה. גרשון החליט לא להכליל את הרכז האמריקני, אנדרו ויזנייבסקי, בסגל למשחק.

מאמן מכבי הפתיע כאשר פתח עם גל מקל בחמישיה וזה החזיר לו עם 3 שלשות ברבע הראשון שהובילו ריצת 0:13 של מכבי ברבע הראשון לאחר שנהריה פתחה עם יתרון 9:19.

בכל רבע מישהו אחר לקח את המושכות במכבי וברבע השני היה זה פניני שקלע 11 נקודות שנתנו יתרון קטן למכבי. לאמפה עלה לראשונה ברבע השלישי והצליח לסיים את המשחק כקלע המוביל של מכבי עם 17 נקודות , כאשר בצד השני לאזמה חסם כל כדור שמגיע לסל של מכבי.

בסיום, למרות שלנהריה היו עוד כמה הזדמנויות לחזור למשחק, הצליחה מכבי לשמור על היתרון ולשמור על מאזן מושלם מפתיחת העונה. האורחים יחפשו את הניצחון הראשון בליגה במחזור הבא.

גרשון וג´ינו. פעם מאמן ועוזרו, היום אחד נגד השני (אמיר לוי)
גרשון וג´ינו. פעם מאמן ועוזרו, היום אחד נגד השני (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

קלעו למכבי ת"א: מאצ'יי לאמפה 17 נקודות, גיא פניני וגל מקל (5 אסיסטים) 13 נקודות, צ'אק איידסון 8 נקודות, אלן אנדרסון 7 נקודות, דיאור פישר (7 ריבאונדים) וסטפון לאזמה (7 חסימות) 6 נקודות כ"א, יניב גרין 5 נקודות, רביב לימונד 3 נקודות ודורון פרקינס נקודה.

קלעו לעירוני נהריה: אור איתן 23 נקודות (7 מ-11 לשלוש), פול דילייני 14 נקודות ו-5 אסיסטים, שון טאגרט 10 נקודות ו-7 ריבאונדים, דימרקו ג'ונסון 8 נקודות, עודד שעשוע 6 נקודות, עמית סלע, מארק אגרסון וטאשיד קאר 2 נקודות כ"א, ברק פלג נקודה.

גל מקל. קיבל אור ירוק לחפש קבוצה אמיר לוי)
גל מקל. הוביל את מכבי לריצת 0:13 (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

רבע ראשון - 25:28 למכבי ת"א
מכבי ת"א פתחה עם: גל מקל, אלן אנדרסון, צ'אק איידסון, יניב גרין וד'אור פישר. עירוני נהריה התחילה עם: עודד שעשוע, פול דילייני, אור איתן, מרק אגרסון ודימרקו ג'ונסון.

ברק פלג.  (אמיר לוי)
שחקני נהריה. נשארו קרובים גם ברבע השלישי (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אור איתן היה חם בפתיחת המשחק עם שתי שלשות משני הניסיונות הראשונים שהעלו את נהריה ל-2:8 מהיר. יניב גרין המשיך את היכולת מהמשחק מול קאחה לבוראל ועם 5 נקודות רצופות צימק ל-8:7 בלבד לנהריה. אגרסון, דילייני ושעשוע המשיכו את היכולת ההתקפית הטובה של נהריה והעלו ל-7:16.

גרשון ואיידסון. &
גרשון מסביר משהו לאיידסון רגע לפני שהוא עולה לפרקט (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

היתרון הגיע עד 9:19 לנהריה, אבל אז הקבוצה של יעקב ג'ינו נעצרה, גל מקל, שהיה ההפתעה של פיני גרשון בחמישיה, קלע 3 שלשות, איידסון ואנדרסון הוסיפו נקודות משלהם ומכבי השלימה ריצת 0:13 והוליכה 19:22 כאשר נהריה ביקשה פסק זמן.

שון טאגרט נכנס לראשונה לפרקט ומייד קלע 4 נקודות שצימקו ל-26:25 לזכות מכבי ת"א. עוד סל של אלן אנדרסון בתוך הצבע סגר את הרבע על 25:28 לזכות הצהובים.

מחצית - 36:44 למכבי ת"א
גיא פניני עלה לראשונה בתחילת הרבע השני ומייד קלע את שתי הנקודות הראשונות שלו. אור איתן השחיל את השלשה השלישית שלו באותו מספר ניסיונות בצד השני ונהריה נשארה קרובה - 30:28 למכבי ת"א.

טאגרט המשיך להתעלל בכל מי ששמר עליו ושש דקות לסיום זה היה פניני, שחטף ממנו בצבע. טאגרט העלה את נהריה ל-31:32. פניני החזיר עם שלשה בצד השני שהחזירה את היתרון לצהובים.

עוד שלשה של פניני, שהיה אחראי למומנטום של מכבי, העלתה את הצהובים ל-32:40, היתרון הגדול ביותר שלהם במשחק עד לאותה דקה. עד המחצית שתי הקבוצות החליפו סלים ועם הירידה להפסקה היתה התוצאה 36:44 למכבי.

לאמפה מול נהריה. מתחיל להיכנס לעניינים (אמיר לוי)
לאמפה נאבק עם פלג ואיתן (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

רבע שלישי - 55:64 למכבי ת"א
לאמפה עלה לדקות ראשונות בתחילת הרבע השלישי ומייד קלע שתי נקודות, אבל את נהריה זה לא עניין. היא המשיכה לצמק את הפער - 46:40 בלבד אחרי קליעה  של דילייני. לאמפה קלע 5 נקודות רצופות ושוב נתן למכבי פער דו ספרתי - 40:51.

לאמפה השלים 11 נקודות אישיות 5 דקות בתוך הרבע והעלה את מכבי ל-44:55, אבל איתן החזיר עם שלשה נוספת מהצד השני ודימרקו ג'ונסון קלע את הנקודות הראשונות שלו מהקו בדרך ל-55:49.

_OBJ

בכל פעם לקח שחקן אחר במכבי את הפיקוד ולקראת תום הרבע השלישי היה זה לאזמה שקלע 5 נקודות רצופות והוסיף חסימה שעשו 49:60 למכבי. אבל נהריה לא ויתרה וג'ונסון סגר את הרבע עם סל נוסף שעשה 64:55 למכבי.

סיום - 68:79 למכבי ת"א
מכבי המשיכה לחרוק בתחילת הרבע הרביעי ושתי דקות בתוך הרבע לא הצליחה הקבוצה לקלוע. לאזמה שמר כמעט לבדו על היתרון שלה עם מגוון חסימות נהדר. איידסון העלה את מכבי ל-56:66 ובהתקפה הבאה החליטו השופטים לשרוק לעבירה טכנית לפיני גרשון, שלא אהב את השריקות, או אי השריקות שלהם.

_OBJ

הפער המשיך לנוע סביב 10 הנקודות, כאשר פלג מחטיא שתי שלשות שהיו יכולות לצמק את הפער. דילייני הצליח לצמק ל-71:61, שלוש וחצי דקות לסיום המשחק. ג'ינו, שראה הזדמנות להשיג ניצחון סנסציוני, לקח פסק זמן.

פניני ולאמפה העלו את מכבי ל-61:75, יתרון ממנו נהריה כבר לא יכלה לחזור. עוד שלשה של אור איתן שיפרה את אחוזי הקליעה שלו, אבל לא ממש עזרה לקבוצה. בסיום  68:79 למכבי, שתשכח מהר מהמשחק הזה ותחשוב על צסק"א מוסקבה.