יניב גרין, יחפש מועדון חדש בקיץ (תומר גבאי)
יניב גרין, יחפש מועדון חדש בקיץ (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

מכבי ת"א פתחה בהכנות לעונה הבאה והשחקן הראשון שייאלץ ללכת הביתה הוא הסנטר הישראלי יניב גרין.

בכיר במועדון הצהוב אמר היום (רביעי) ל-ONE: "ציפינו מיניב גרין להרבה יותר ממה שהוא תרם מכל הבחינות! הוא לא הצליח אישית, מקצועית וחברתית ואין טעם שהוא ימשיך במכבי בעונה הבאה. זה לא קשור כרגע לחוזה שלו, אנחנו צריכים סנטר אחר. יש סיבה נוספת ומביכה שבגללה גרין ייאלץ לחפש קבוצה חדשה ואת הסיבה הזאת נאמר לו בשיחה אישית בתום העונה".

דובר מכבי ת"א, ניצן פררו בתגובה לידיעה: "הפרסום הזה לא בא מהצד שלנו ולא ידוע לנו על זה דבר".

יניב גרין בתגובה ל-ONE: "זה נשמע מעניין ואני לא מעוניין להגיב"

במכבי האמינו בתחילת העונה שיניב יהיה בורג מרכזי בקבוצה בעקבות העזיבה של הישראלים המובילים, עומרי כספי וליאור אליהו, אולם את רוב העונה הוא העביר על הספסל.

במועדון הצהוב רצו לתת לו את המושכות כסנטר המוביל, אולם פיני גרשון נאלץ למצוא פתרונות אחרים בחמישייה של מכבי, שכן גרין עצמו לא לקח את הצ'אנסים שניתנו לו. יכולתו הלא מרשימה באה לידי ביטוי גם בליגה הישראלית, כשגם "החוק הרוסי" לא הביא אותו להראות יכולת טובה.

יניב גרין. בדרך לחיפה  (עמית מצפה)
יניב גרין השנה בליגת העל. (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לא אחת מכבי אף שיחקה ללא סנטר מוביל כאשר הצוות המקצועי העדיף לעלות בחמישייה עם גבוהים אחרים כמו לאזמה או פישר, למרות החיסרון הידוע של מכבי בגבוה דומיננטי מתחת לסל. במועדון איבדו את הסבלנות ויחפשו גבוה אחר שיוביל את מכבי בעונה הבאה.

גרין עם לאזמה. הסנטר מגאבון קיבל הרבה יותר הזדמנויות (אמיר לוי)
גרין עם לאזמה. הסנטר מגאבון קיבל הרבה יותר הזדמנויות (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

מה תרם יניב גרין במספרים למכבי תל-אביב?
גרין שותף השנה ב-15 משחקים ביורוליג וממוצע הדקות שלו היה סה"כ 5:18 למשחק. הוא קלע 1.6 נק' בממוצע, לקח 0.9 ריב' ומסר 0.1 אס'. בסה"כ קלע גרין 24 נק' בעונה האירופית של מכבי, ולקח 13 ריב', כאשר משחק השיא שלו היה עם 7 נק' מול קאחה לבוראל ב-8 דקות וחצי של משחק.

בזכות החוק הרוסי קיבל גרין יותר דקות בליגה, אבל גם הממוצע בהן מהווה אכזבה: גרין שותף ב-19 משחקים בליגת העל אך שיחק 11.6 דקות בלבד בממוצע, הוא קלע 4.5 נק' בממוצע למשחק, לקח 3 ריב' ומסר 0.8 אס'.