רוברט טריילור. יגיע לנתניה למבחנים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רוברט טריילור. יגיע לנתניה למבחנים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אליצור מכבי נתניה, העולה החדשה לליגת העל, תנחית בשבוע הבא בארץ למבחנים את שחקן הפנים עב הבשר, רוברט "טרקטור" טריילור (32, 2.06), הבחירה מספר 6 בדראפט ה-NBA של 1998.

טריילור הוצע בתחילת הקיץ לנתניה ולעוד מספר קבוצות בליגת העל אך גילו המתקדם, משקלו העצום (130 ק"ג), והסכומים אותם דרש (140 אלף דולר לעונה) מנעו ממנו לחתום באחת מהן.

מאמנה של העולה החדשה, אריק אלפסי, התלבט ארוכות לגבי התאמתו של טריילור לקבוצתו בפרט ולליגה הישראלית בכלל כשבסופו של דבר החליט לבדוק את טריילור במו עיניו ולהביאו למבחנים, שיחלו עם נחיתתו של הענק האמריקני בארץ, בתחילת השבוע הבא.

טריילור, בוגר מכללת מישיגן סטייט, נחשב לפוטנציאל ענק בצעירותו אך בעיה של עודף משקל מנעה ממנו להצליח בליגה הטובה בעולם ולהגשים את הפוטנציאל שלו.

אחרי הבחירה בדראפט 98 ע"י המאבריקס, הועבר טריילור למילווקי באקס תמורת דירק נוביצקי, שהיה אז כישרון אלמוני מגרמניה.

את סיפור ההצלחה של נוביצקי בדאלאס כולם כבר מכירים אבל הצד העצוב של הטרייד היה טריילור, שהספיק לשחק ב-4 קבוצות שונות (מילווקי, ניו אורלינס, קליבלנד ושארלוט) ב-7 עונות וב-438 משחקים רשם ממוצעיי קריירה מאכזבים של 4.8 נקודות ו-3.7 ריבאונדים ב-14 דקות למשחק.

רוברט טריילור (במרכז). מת בגיל 34 (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רוברט טריילור (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

2004-2005 היתה עונתו האחרונה ב-NBA וגם הטובה ביותר כשרשם במדי קליבלנד ממוצעים של 5.5 נקודות ו-4.5 ריבאונדים ב-17 דקות למשחק.

מאז שעזב את ה-NBA שיחק טריילור בליגה הפורטוריקנית, בליגה הספרדית השניה ובעונה שעברה היה אחד משחקני הפנים הבולטים בליגה הטורקית כשכיכב במדי אנטליה ורשם ממוצעים של 14.5 נקודות (60 אחוז ל-2) 8.3 ריבאונדים ו-1.3 חסימות ב-29 דקות משחק.

דירק נוביצקי. איפה הוא ואיפה הטרקטור... (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
דירק נוביצקי. איפה הוא ואיפה הטרקטור... (GettyImages) | צילום: מערכת ONE