בתום 40 דקות מורטות עצבים, הפועל ירושלים הצליחה לרשום הערב ניצחון ליגה רביעי ברציפות, 74:77 על עירוני אשקלון בחוץ, ועלתה למאזן 2:7 העונה בליגת ווינר.

אחרי רבע ראשון טוב, האדומים הרפו קצת מהלחץ ואיפשרו לקבוצה הדרומית לרוץ 0:17 עד ליתרון ראשון במשחק, אותו הם הגדילו ברבע השלישי עד ל-8 נקודות. אז התעוררו חניכיו של גיא גודס וחזרו לעניינים. משם היתרון דילג בין הקבוצות, עד לדקה האחרונה, שהוכרעה מהקו.

ירושלים היתה מרוכזת יותר בקרב העונשין, בעוד שאבי סוכר החטיא בפיגור שתי נקודות ולמעשה איבד את המשחק. אין ספק לגבי זהות המצטיין במשחק, והוא אורי קוקיה, הפורוורד של ירושלים, שקלע 16 נק'.

בסיום אמר מאמן הפועל ירושלים, גיא גודס: “היה משחק צמוד. התחלנו את המשחק טוב ואגרסיבי והוצאנו את אשקלון מהקצב שלה, אבל אח"כ עשינו חילופים כדי לתת לשחקנים לנוח וזה קצת הוציא אותנו מהפוקוס.

איבדנו כדורים והחזרנו אותם למשחק. בסה"כ אני גאה בחבר'ה, עשינו מלחמה אדירה, בניצחון חוץ מול קבוצה ברמה גבוהה ומאמן מצוין.

זה לא היה משחק גדול שלנו, ברוטציה של שבעה שחקנים בלבד. יש לנו עכשיו 6 שבועות קשים עם מכבי תל אביב ומכבי חיפה, לכל משחק יש משמעות ואנחנו צריכים להיות מוכנים וערוכים להכל".

אבי סוכר: "היינו צריכים לנצח" (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אבי סוכר: "היינו צריכים לנצח" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גארד האדומים, פו ג'טר, ששיחק הערב 10 דקות וקלע 5 נקודות: “כל השבוע אמרו לנו שאשקלון באים לנצח, אז היה ברור שהולך להיות משחק קשה. במחצית הראשונה עשינו טעויות ואיבדנו כדורים, אבל התעשתנו, הראינו אופי וטיפלנו בעניינים. הוכחנו גישה לא ותרנית ואני שמח מאוד בשביל הקבוצה שניצחה".

מנגד בצד המפסיד, אבי סוכר, שהחטיא זריקת עונשין מכרעת בשניות הסיום אמר: “למרות שפיספסתי את הזריקה האחרונה, לא בגלל זה הפסדנו את המשחק. הפסדנו כי לא ניצלנו טעויות של ירושלים. איבדנו כדורים ולא ניצלנו מתפרצות, אבל היה משחק הקרבה וראינו משחק קבוצתי, מה שלא היה לנו עד עכשיו, אז אפשר גם לקחת דברים טובים מהמשחק. כמובן שהיינו צריכים לנצח".

_OBJ

מאמן אשקלון, אריאל בית הלחמי, אמר לאחר המשחק: “נקלענו לפיגור מוקדם ולבעיית עבירות. אבי סוכר נכנס ועשה עבודה טובה, והחזיר אותנו למשחק. הוא משך את כולם לשחק טוב יותר בהגנה. הפכנו את המשחק יפה, אבל לא היה לנו את הכוח והפוקוס להישאר בהובלה.

שיחקנו יותר טוב במשחקים הקודמים שלנו, אנחנו צריכים להרים את הראש ולהסתכל קדימה. אנחנו בתקופה לא כ"כ טובה, אבל נראינו הרבה יותר טוב. חזרנו לשמור, ואנחנו צריכים להסתכל על חצי הכוס המלאה, למרות ההפסד".