אחרי כמה מחזורים בהם טיילה לניצחון, מכבי ת"א פגשה יריבה שעשתה לה חיים קשים בדמות בני השרון. למרות זאת, הצהובים הצליחו לשמור על המאזן המושלם בליגה ויצאו עם ניצחון 76:79 בתום משחק בו הוליכו לאורך כל הדרך.

ההגנה של מכבי המשיכה לעשות את העבודה ושמרה את היריבה מתחת ל-80 נקודות, אבל בלי ההתפרצות ההתקפית של אנדרו ויזנייבסקי ברבע השלישי, לא בטוח שהצהובים מנצחים את המשחק, בייחוד לאור הכושר הגרוע בו נמצא אלן אנדרסון לאחרונה.

מאמן מכבי ת"א, פיני גרשון, אמר בסיום על כך שקבוצתו כמעט איבדה יתרון של 20 נקודות: "רוב המשחק שיחקנו טוב. לא ניצלנו את כל ההזדמנויות שהיו לנו כדי לגמור את המשחק, אבל עדיף להיות ביתרון של  15 נקודות ולנצח מאשר להיות בפיגור של 17 נקודות ולהפסיד".

"החיים קצת יותר קשים לי, לפעמים כשיש ששה-שבעה זרים בליגה הישראלית, זה עושה את החיים יותר קשים. איידסון היה טוב ברבע הראשון ובגלל שהייתי צריך לתת לאנדרסון לשחק אז הוצאתי אותו. לפעמים עושים חילוף והשחקן השני עושה דברים יותר טובים ואתה מצפה לזה, לא תמיד אני מקבל החלטות לפי הצורך במשחק, לפעמים זה גם לפי הצורך החברתי".

על היריבה שלו ורמתה של הליגה אמר גרשון: "יכולנו להסתבך פה עם הפסד טיפשי, אבל זה הספורט אין מה לעשות. ליגה יותר קשה או לא בישראל, עובדה אחת ברורה - הליגה בספרד יותר קשה. אני רוצה להזכיר שבני השרון ניצחה את גליל, שהיא קבוצה טובה והפסידה לירושלים בשניה האחרונה. אני מכבד את בני השרון, ועם שחקן או שניים בגזרת הישראלים, הם קבוצת פיינל פור לגיטימית".

גרשון.
גרשון. "יכולנו להסתבך עם הפסד טפשי" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על אנדרסון אמר המאמן: "מאז שהוא נפצע ביד הוא איבד את הביטחון, לא זורק באימונים. הוא יעשה בדיקה בארצות הברית ואנחנו נדע מה יש לו, זה מקום לא סימפטי להיפצע, בשורש כף היד. עצם העובדה שהוא שלושה שבועות לא ביקש הנחות אז זה בסדר גמור, ואני מקווה שזה יעזור".

אנדרסון (אמיר לוי)
אנדרסון נאנק מכאבים. ייבדק בארה&"ב (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

"בהרבה קבוצות באירופה יש פציעות ואני שמח שזה רק דבר אחד בקבוצה וזו פעם ראשונה ואנחנו צריכים להסתדר עם שבעה זרים. אנדרסון לא כל כך רצה לשחק היום ובכל אופן, כשקראתי לו, הוא עלה עם חיוך ותרם את חלקו לניצחון. אני חייב לציין כי גם יניב גרין וגם גיא היו היום טובים מאוד, מעל הממוצע".

פניני וגרין (אמיר לוי)
פניני וגרין (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על פניני אמר גרשון: "מאוד חששתי בתחילת השנה מפניני והוא אחת ההפתעות הטובות בשבילי, אני אוהב את הדרך שהוא מתאמן ומשחק, הוא שיפר המון דברים. הוא מציג יכולת טובה ועושה עבודה מצוינת על המגרש".

סנטר מכבי ת"א, יניב גרין: "ידענו שזה לא הולך להיות משחק קל, יש לנו היסטוריה לא טובה במגרש הזה והעיקר שעשינו את העבודה. או שהליגה נחלשה או שאנחנו התחזקנו, אני לא יודע, אבל אני מקווה שהליגה לא נחלשה, העיקר שאנחנו נראים טוב".

דן שמיר. לקבוצה שלו יש עליות וירידות  (אמיר לוי)
דן שמיר (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על שני ההפסדים ביורוליג וההשפעה שלהם על הקבוצה אמר גרין: "אפילו היום ההפסדים השפיעו, ראו את זה על החוסר ביטחון שלנו. כל ניצחון או הפסד משפיע על המשך השבוע, אני מקווה שהפגרה באה בזמן טוב ונחזור מחודשים ממנה. כל שחקן רוצה לשחק וגם אני, ואני מקווה שעשיתי את העבודה מספיק טוב כדי שיהיה לזה המשכיות".

מנגד, מאמן המפסידה, דן שמיר, ניסה לנתח מה לא עבד עבור קבוצתו: "כדורסל זה משחק של ריצות וטעויות. היינו רחוקים החלטה אחת מלהפוך את התוצאה, אבל עשינו הרבה טעויות במשחק והטעויות האלו גרמו לנו להיות בפיגור, לכן הריצה שלנו לא הספיקה כדי לנצח את מכבי שהיא קבוצה טובה. למרות הלך הרוח הכללי ומה שכותבים, זו קבוצה מאומנת שנראית מצוין".

דורי אסף. &
דורי אסף. &"מקווה להמשיך להוכיח את עצמי&" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על חיזוק אפשרי אמר שמיר: "אני לא חושב שיש ישראלים פנוים בשוק ואני גם לא חושב בכיוון, אני משוכנע שמתישהו הישראלים ישתפרו. אורי יצחקי יבוא לידי ביטוי, הוא עד עכשיו מתחילת העונה משחק רע מאוד, ניסיתי הרבה מאוד דברים, הוא פתח בחמישיה ולפעמים לא שיחק ועדיין לא מצליח לו".

"שני דברים צריכים לקרות כדי שיהיה שידרוג - אורי ורייס צריכים לתת יותר תרומה, כץ תורם המון, הרבה שכל אני מאוד אוהב אותו והוא מבין כדורסל, התרומה שלו לא נמדדה בסטטיסקיה ואנחנו צריכים עוד גארד ישראלי שיתרום את חלקו. הדבר השני זה אייזיק, שהוא פה לא בשביל המון דקות, אבל אחרי הפגרה הוא צריך לאפשר לנו לשחק בהרכב יותר מאוזן עם גבוה ואני בטוח שנשתפר ושני הדברים יהיו יותר טובים ונוכל לנצח בצורה יותר עקבית".

_OBJ

הגארד דורי אסף הוסיף: "התחלנו את המשחק בסדר יחסית בהתקפה, אבל לא הצלחנו להשיג את העצירות בהגנה. ברבע האחרון ידענו שאנחנו צריכים לרוץ על כל המגרש, חבל שלא הצלחנו להביא את זה לידי ביטוי במהלכים האחרונים. באופן אישי, במשחקים האחרונים אני מצליח לבוא לידי ביטוי ברגעים האחרונים, אני מאמין בעצמי ואני מקווה להמשיך להוכיח את עצמי גם בהמשך העונה".