תקרית לא נעימה התרחשה במהלך המשחק בין מכבי חיפה וגלבוע/גליל. ג'רמי טיילר התעצבן במחצית על אי שיתופו במשחק, לקח את החפצים האישיים שלו ונסע הביתה.

טיילר הגיע העונה לארץ בקול רעש וצלצולים כשחקן תיכונים ששמו מוזכר כמועמד להיבחר במקום הראשון בדראפט בעתיד, אך בינתיים לפחות נראה כי בכל מה שקשור לבגרות, לטיילר יש עוד הרבה עבודה.

אבי אשכנזי התייחס למקרה: "אין לי שום מושג. ראיתי במחצית שהוא לא עלה לפרקט. אני מתעסק במי שיש ולא במי שאין. הצוות הניהולי יבדוק את זה אני מניח. יש פה אקט מסוים שהוא עשה וצריך לבחון אותו. חבל לי שהוא עשה את זה אבל צריך להתעסק במי שיש וכשאני רואה את טוד גולדן שלא שיחק כל השנה עולה לשחק ומשה מבקש לשחק פצוע בשבילי זה כיף".

על המשחק עצמו אמר אשכנזי: "אני חושב שזה פשוט היה מפגן של אופי. לפעמים מתוך איזשהי מצוקה מתפתחת אחווה וראינו את זה בצורה יוצאת דופן. לא ראינו מישהו גדול אני חושב אולי מלבד עמית בן דוד אבל ראינו קבוצה נחושה שלא מוותרת. גם הקהל דחף אותנו בצורה שאני לא זוכר ואני מאוד מאושר. אני לא רוצה לצאת באמירה או בהצהרה. יש לנו עוד הרבה מה לשפר ומה לתקן. יש גבוה נוסף וג'סי יחזור,משה ודרור יחלימו".

שחקנה של מכבי חיפה, משה מזרחי: "אני חושב שראיתם עוד הוכחה שאין ואקום בכדורסל. דבון אומנם לא שיחק טוב היום אבל הוא נלחם כמו גדול ולא כפה על עצמו את המשחק. בן דוד היה מצוין והראינו המון אופי. אני שמח על הניצחון אבל ממשיכים הלאה".

מאמנה של גלבוע/גליל, עודד קטש: "אנחנו אותה קבוצה עם אותה שיטה אבל נמצאים בתקופה פחות טובה. אולי איבדנו קצת ביטחון. זה קורה, הפסדנו במקומות קשים מול קבוצות טובות מאוד וכשזה בא ברצף זה באמת לא נעים. אם צריך לבחור טיימינג אז זה הזמן לא לשחק טוב".

טיילר. רומן קצר עם ישראל  (עמית מצפה)
ג´רמי טיילר. נטש בזעם (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE


יעקב ג'ינו: "רמת גן צריכה להגיד תודה לשופט גילי כהן"


עירוני רמת גן רשמה ניצחון חשוב בקרב התחתית מול עירוני נהריה 80:86 והשוותה את מספר הנקודות שלה לנהריה.

כוכב הניצחון, גארי פורבס, אמר בסיום: "היה משחק קשה, המאמן רצה שנילחם וידענו שיהיה משחק קשה, לא רצינו לוותר על המשחק. היינו כבר ב-17 הפרש והן חזרו למשחק. נתנו מאה אחוז מעצמנו בכל המשחק. אני מרגיש טוב בקבוצה. אפשר לנצח את מכבי למה לא?".

יניב בורגר שיהיה מאמן הקבוצה עד לתום העונה: "ברבע האחרון הסתבכנו בבעיית עבירות עם השחקנים הגבוהים, גארי איתנו רק חמישה ימים והספקנו לתרגל אותו רק בעמדה שלוש. היה קטע של מומנטום במשחק. היינו עייפים. אנחנו עדיין קבוצה צעירה שסוחבת הרבה הפסדים על הגב. הפערים בנינו לבין נהריה זה לא 19 הפרש. ידענו שהמשחק יכול להתהפך, אנחנו צריכים ללמוד איך להוביל. אנחנו לא רגילים לזה. בסיום חשבנו על הפער. אני שמח שעכשיו נכנסנו לליגה.

תקציר: הפועל עפולה - ברק נתניה

הביטחון העצמי של חלק גדול מהשחקנים יעלה בעקבות הניצחונות. אנחנו מכוונים לסדרה אחת במאי עד אז נרצה להתחבר כמו שצריך ולהגיע בשיא לחודש מאי. מכבי ת"א זה יכול להיות רק בונוס מבחינתנו, נקווה שהדב יגיע רדום ונראה מה יהיה".

יעקב ג'ינו, מאמנה המאוכזב של נהריה אמר לאחר המשחק: "יש לנו חומר טוב של זרים והקבוצה היא ראויה וטובה. פתחנו את המשחק נכון אבל התקפית חטפנו הרבה שלשות. הינו יותר מידי בלחץ. אנחנו צריכים להסתכל למעלה, אני מאמין בשחקנים ובעצמי אני מקווה שההנהלה לא תיכנס ללחץ ובעבודה קשה נצא מהמצב".    

יעקב ג´ינו (אמיר לוי)
יעקב ג´ינו (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

ג'ינו זעם על השיפוט: "זה היה משחק של לחץ, התכוננו למשחק הזה שבועיים, ר"ג ניצחה בצדק אבל הם צריכים להגיד תודה לגילי כהן, כל משחק שהוא שופט אותי אני מנסה לשתוק ולא לדבר אסור לו לשפוט אותנו, הוא העיף אותי כבר במשחק אחד העונה. השיפוט שלו הוא מגמתי. כמעט גנבנו ניצחון. פעם ראשונה שאני מתלונן על שיפוט העונה".

ראובן וירובניק, יו"ר איגוד השופטים, הגיב על דבריו של ג'ינו ואמר: "הייתי במשחק וראיתי אותו, אני מציע לג'ינו שיסתכל על הבית שלו ולא החוצה".