לאחר שפנה לראשי מכבי ת"א בעקבות הדקות המעטות להן הוא זוכה במשחקי הקבוצה, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, הגיע היום (רביעי) הגארד גל מקל לאימון הקבוצה, שזכתה לחופש של יומיים בעקבות פגרת היורוליג.

יממה לאחר שנודע דבר רצונו של מקל לעזוב את מכבי ועדיין לא ברור האם הנהלת המועדון תסכים לקבל את בקשתו ולשחרר אותו לטובת קבוצה אחרת, אך קיימת אופציה שיחליטו לבסוף להתחשב ברצונו של השחקן לצבור דקות משחק וניסיון. ראשי הקבוצה אישרו כי אכן מתנהלות שיחות עם מקל בימם האחרונים, אך החלטה סופית טרם נפלה וצפויה להתקבל בקרוב.

מכל מקום, אם תאשר מכבי לשחררו לבסוף, ישנן לא מעט קבוצות בליגת העל שכבר הודיעו כי ישמחו לקבל אותו לשורותיהן, בעיקר לאור העונה הפורה שעבר במדי גלבוע/גליל והקיץ המרשים באליפות אירופה, עם נבחרת ישראל הבוגרת.

מקל עצמו הביע את אי שביעות רצונו ממעמדו במכבי עוד לפני פתיחת העונה, זאת לאחר שברגע האחרון החליטו במועדון להחתים את הרכז דורון פרקינס, שדחק את מקל לעמדת הרכז השלישי, מה שלא היה צפוי להיות מלכתחילה.

גל מקל מגיע לאימון מכבי ת
גל מקל מגיע לאימון מכבי ת"א (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

בסופו של דבר יושרו ההדורים ומקל החליט בשיתוף עם ההנהלה להישאר במכבי, אך לאחר חודש של משחקים בארץ ובחו"ל, בהם לא זכה לדקות רבות אם בכלל, החליט כי מקומו כנראה לא בקבוצה.

מזרחי ופדרמן (אמיר לוי)
מזרחי ופדרמן. יידונו לגבי עתידו של מקל (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

גם סוכנו של מקל, מאורציו בלאדוצ'י, הודיע כי מיוצגו לא ימשיך להיות תייר במכבי וכי לטובת כל הצדדים יש לפרק את החבילה ולאפשר למקל להמשיך ולהתקדם בקריירה שלו, בעיקר לאור העובדה שבמכבי, כך לדבריהם, לא יוכל להתחרות על דקות משחק וכי מדובר למעשה בתחרות שלא באמת קיימת. מקל עצמו שומר בינתיים על שתיקה ומעדיף לכבד את המועדון ולא לשתף את כלי התקשורת בשיחות שמתנהלות בינו לבין הנהלת הקבוצה.

הצהובים החלו את ההכנות לקראת המשחק החשוב, הקשה ויש לציין גם המסקרן, שמצפה להם ביום ראשון הקרוב מול קבוצתו של האקס, עודד קטש, גלבוע/גליל, אולי הקבוצה המפתיעה ביותר בליגה העונה שבמאזנה כבר ארבעה ניצחונות מארבעה משחקים.

עודד קטש. (אמיר לוי)
עודד קטש. יפגוש את האקסית במשחק העונה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

עד כה הביסה מכבי את כל הקבוצות מולן שיחקה בליגה, כשבמחזור האחרון היתה זו עירוני רמת גן שספגה מפלה קשה והרגישה מקרוב את נחת זרועם של שחקני מכבי. מאוחר יותר בשבוע הבא תארח הקבוצה את מארוסי היוונית, הקבוצה החלשה ביותר בבית 3, זאת במסגרת המחזור החמישי של היורוליג.