6 ימים לאחר התאבדותו של מוני פנאן ועל רקע חקירת רשות המיסים, שהגיעה למשרדי האלופה ויצאה משם עם ארגזים מלאי מסמכים, רשמה הערב (ראשון) מכבי ת"א ניצחון 68:76 על מכבי חיפה במשחק שפתח עבור הקבוצות את עונת 2009/10 בליגת העל.

לצהובים לא היה קל ברוממה ולמרות שהובילו לכל אורך המשחק, בסיום הרבע השלישי הובילה הקבוצה של פיני גרשון רק ב-4 נקודות. אך השחקנים של אבי אשכנזי קפאו ברגעי ההכרעה, בפתיחת הרבע האחרון, והצהובים חגגו ניצחון בסיום.

מאמן מכבי ת"א, פיני גרשון, דיבר לאחר המשחק והתחיל בהתייחסות לפרשת מותו של מוני פנאן, שהסתעפה הבוקר גם לחקירה של מס הכנסה במשרדי המועדון הצהוב: "בואו נדבר כדורסל. היום שום דבר לא השפיע על משחק השחקנים. חלק מהפרסומים שקשורים למוני גם אותי הפתיעו, ידעתי מה שאתם יודעים ולדעתי אתם יודעים יותר טוב ממני. היה לנו אימון בבוקר, לא ידענו מה קרה במשרדים, התכוננו למשחק".

מכאן עבר מאמן האלופה לדיבורים על פיזיולוגיה ואמר: "אתם בטח לא מבינים בפיזיולוגיה אבל אחרי הסיבוב בארה"ב, לא קל לשחק כשעכשיו למעשה 12 בצהריים. אני חושב שהיינו צריכים לשחק טוב ושיחקנו טוב. במחצית הראשונה יכל המשחק להיגמר בתוצאה יותר גבוהה, החמצנו הרבה, לחלק מהשחקנים היה קשה בגלל המצב הפיזיולוגי".

דורון פרקינס:
גרשון ופרקינס מרוצים בסיום המשחק ברוממה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

מכאן חזר גרשון להתייחס לפרשת פנאן: "יש פה שחקנים שבכלל לא מכירים את המצב ואת מוני ומבחינתם בשבוע הקרוב, לקראת המשחק מול ויטוריה, הם לא יתעסקו בזה. גם הישראלים, רביב, גל ופניני, לא היו קשורים לסיטואציה, אז אני לא רואה בעיות. אלו הם ימים לא נעימים וזה עצוב. זורקים המון שמות כמוערבים בפרשה ולדעתי זה רחוק מהמציאות. אני לא מתעסק בשופטים, הם חתמו על תצהירים וילכו למכונות אמת, אז מי שזורק אבנים לבית זכוכית שלא יעשה זאת".

לסיכום אמר גרשון: "מכבי זהו מועדון שעבר כבר מורדות ועליות והמועדון חזק, נעבור הכל בשלום. אם שמעון יכל להגיע להלוויה של מוני הוא היה מגיע. בלות'נטאל החטיא כמה זריקות וכל קבוצה תפלל שזה יקרה גם מולה, באופן כללי במשחק היו הרבה הפתעות".

דרוקר. האם הנשיא יחליפו? (אמיר לוי)
דרוקר (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

עוזר מאמן מכבי ת"א, שרון דרוקר, התייחס לצד המנטלי ואמר: "אחד הדברים עליהם דיברנו עם השחקנים זה לשים את הקבוצה מעל הכל ולהתרכז רק במקצועיות ומנטלית זה היה מאוד חשוב. שיחקנו מול קבוצה שרצה שנה שעברה לתואר, שיחקנו במגרש מאוד קשה והיינו צריכים לשכוח מכל מה שמסביב. היה לנו משחק חשוב וידענו לנצח אותו. לא התעסקנו בחקירות וכל מה שקורה מסביב ועשינו את העבודה כמו שצריך".

דייויד בלות'נטאל, שחזר ברוממה מפציעה ארוכה, אמר לאחר המשחק: "היה נהדר לחזור והיה נפלא לשחק, הלחץ שכולם מדברים עליו הוא שם אבל אנחנו נשארים ביחד ותומכים אחד בשני ומתרכזים רק במה שחשוב. גם לי קשה המוות של מוני, אבל זה נשאר מחוץ למגרש".

בלות´נטאל צולף שלשה (אמיר לוי)
בלות´נטאל צולף שלשה. (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

ובחזרה לפרשת פנאן. לאחר שאיש המשק של מכבי ת"א, עמי ביטון, שהיה מקורב למנהל הצהובים לשעבר ששם קץ לחייו, נחקר על-ידי רשות המיסים במשך כ-8 שעות, היו"ר, שמעון מזרחי, יזומן על-ידי הרשות כדי להעיד בפרשה.

אשכנזי על ג'רמי טיילר: אי אפשר להמציא יש מאין
מאמן מכבי חיפה, אבי אשכנזי, סירב להתייחס לנושא השופטים, שכזכור חתמו על הצהרה לפיה לא היו להם עסקים עם פנאן: "השופטים הם חלק מהמשחק ועושים את העבודה שלהם כך שכל אחד יתעסק בעניינים שלו. אין סתירה בין הבדיקות שיש לבצע לבין פתיחת הליגה. אני לא חושד באף אחד".

אבי אשכנזי עם פיני גרשון (אמיר לוי)
אבי אשכנזי עם פיני גרשון (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על ג'רמי טיילר אמר המאמן החיפני: "הוא רק סיים תיכון, מעולם לא אמרתי שהוא יהיה הדומיננטי בקבוצה, אי אפשר להמציא יש מאין. לא רוצה להיכנס לעניין השחקן הגבוה שחסר לנו. אני יושב עם הבעלים לגבי זה".

דרור חג'ג', ששיחק מול קבוצתו בעונה שעברה, אמר בסיום המשחק: "לא שיחקנו חזק לאורך כל המשחק, לא שיחקנו מספיק טוב ונכון, בטח מול קבוצה כמו מכבי ת"א. נבוא למשחקים הבאים יותר מוכנים ואנחנו צריכים להסתכל רק על עצמנו ולשחק התקפי. מכבי זה משחק מעניין והיה מעניין לשחק מולם. מבחינתנו משחק ההתקפה לא מבוסס על שחקן אחד, יש לנו עוד הרבה מה לשפר".