מכבי תל אביב בתקופה טובה, הקבוצה של פיני גרשון שזכתה בגביע המדינה המשיכה את התנופה בליגה עם ניצחון קליל 74:105 על מכבי ראשון לציון של אפי בירנבוים.

לאחר רבע ראשון צמוד למדי, החלו הצהובים לברוח ברבע השני ולא הביטו אחורה רביב לימונד רשם משחק מצויין וקלע 20 נקודות, צ'אק אידסון הוסיף 18.

מאמן מכבי תל אביב, פיני גרשון, אמר לאחר המשחק: זו לא הכנה ראויה. המשחק הראשון שהיתה לי הזדמנות לנסות משהו שלא ניסיתי מתחילת העונה ועשיתי זאת בפתיחת העונה.

בשלב הבא אולי נצטרך לעשות את זה, אז זה נמצא בבנק. שנה שעברה אידסון שיחק רכז אז גם היום הוא היה. הזכייה בגביע הכניסה אותנו למתח טבעי ובדרך כלל אחרי כזה דבר יש ירידה או צניחה ואני מקווה שזו ירידה לצורך עלייה. מה שיש לנו נחזק מחר ומחרתיים ואני מקווה שנבוא יותר מרוכזים למשחק של פילזן, הם מודעים לחשיבות של המשחקים הבאים באירופה".

רביב לימונד המצטיין במשחק אמר בסיום: "היה משחק טוב הן מבחינתי והן מבחינת הקבוצה, אני שמח שהצלחנו לחזור מהאופריה בגביע לליגה, יש לנו בהמשך השבוע משחק מול פילזן וצריך להשאר על הקרקע, תמיד כיף לנצח.

פיני גרשון. לא מרוצה מההכנה (דרור עינב)
פיני גרשון. לא מרוצה מההכנה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

במכבי לפעמים דברים נראים יותר קל, אבל זה לא עניין שלי מה קורה בצד השני מהבחינה שלי באתי ונלחמנו ושיחקנו כאילו זה גמר גביע. אני חושב שהמפתח במשחקים פה זה האנרגיות הגדולות מהקהל ואנחנו אגרסיבים מאוד, אנחנו צריכים את שני הדברים הללו ליישם במשחקי חוץ ביורוליג, הקהל הזה שווה עשר נקודות כל משחק, אבל אולי דווקא כי זה קהל עוין בטורקיה נהפוך את זה לטירוף עבורנו".