בטקס מרשים וחגיגי בהשתתפות שחקני מאמני והנהלת מכבי ת"א, נחנך הערך היכל ספורט באבן יהודה על שמו של גדול מאמני ישראל בכל הזמנים, רלף קליין.

500 צופים הגיעו כדי לחלוק כבוד ולהשתתף בטקס הסרת הלוט של האולם החדש לזכרו של קליין, כאשר בין הנואמים בטקס היו יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי, ויו"ר מועצת אבן יהודה, עמוס עזאני, כאשר נכדותיו של קליין מתכבדות בהסרת הלוט הנושא את שמו של קליין.

שמעון מזרחי אמר בטקס: “אני חושב שעשתה נכון המועצה המקומית, כשקראה לאולם המיוחד והיפה הזה על שמו של רלף המנוח. אין כמו רלף שהיה ראוי ששמו יונצח באתר כמו האולם הזה”.

עמוס עזאני, יו"ר מועצת אבן יהודה, הוסיף: "ההתרגשות הראשונה שלי היא בשל האולם החדש והמפואר שלנו. ההתרגשות השניה היא כמובן מכך שאנו פורעים חוב מוסרי, מתוך הערכה לאדם שבזכותו המראנו בכדורסל להישגים שלא היו כמותם. ההתרגשות השלישית היא לראות את החבורה של מכבי ת"א מגיעה לאבן יהודה".

שחקן מכבי, גיא פניני, גם דיבר באירוע: “מאוד חשוב לנו להנציח את שמו של רלף קליין, באנו לפה לתת כבוד לאיש גדול, שתרם המון גם למועדון שלנו וגם לכדורסל הישראלי. יפה שאולם כזה חדש ויפה נקרא על שמו. אנחנו נעשה כל דבר על מנת להנציח את השם שלו".

היכל הספורט ע
היכל הספורט ע"ש רלף קליין (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בסיום הטקס ערכו שחקני מכבי ת"א אימון ראווה, שחנך בעצם את הסלים והפרקט באולם החדש על שמו של רלף. עוזר מאמן מכבי, שרון דרוקר, מרוצה מהמיקום של האולם: "ביקרתי פה הרבה באבן יהודה, בבית הקפה שרלף כלכך אהב, אכלנו פה ארוחות בוקר אחרי משחקים".

שחקני מכבי ת&
שחקני מכבי ת&"א חותמים לאוהדים (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

דרוקר סיפר קצת על רלף קליין האדם: "אי אפשר לתאר את הפשטות של רלף ואת הדברים הקטנים שהוא היה אומר לי בתור מאמן, הוא תמיד היה מרגיע לוקח דברים בפרופורציות. ביורוליג ובליגת העל היה פשוט כיף להיות איתו".

עוזר מאמן מכבי סיפר על היחסים שלו עם קליין ז"ל: "בשנים האחרונות שמרנו פחות על קשר, אבל רלף היה ללא ספק איש מיוחד. ברגע שהתקבלה פניה לא היה שום ספק. רלף זה מכבי, הוא הביא את הקבוצה לאן שהיא הגיעה ואנחנו, בלי לחשוב פעמיים, מצאנו את השבוע הזה של הפגרה ביורוליג והגענו לכאן כדי לכבד את זכרו ולהצדיע לו. אנחנו עושים אימון לדוגמא שכולם יראו, בשביל רלף".

שמעון מזרחי (אמיר לוי)
שמעון מזרחי (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

לקראת המשחק נגד גליל/גלבוע אמר דרוקר: “אין ספק שמדובר במשחק קשה. לאורך כל השנים לשחק מול גליל זה קשה, אני חושב שזה סוג של אתגר עבורנו. יש להם הרכבים שמחייבים אותנו לתת פתרונות יצירתיים ומורכבים ואנחנו נעבוד על זה במהלך השבוע. מגיעות מחמאות גדולות לעודד ולשאר הצוות על איך שהגליל נראית עד עכשיו וביום ראשון יהיה קרב”.

הנכדות של רלף קליין (אמיר לוי)
הנכדות של רלף קליין (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE