חודש שלם לקח לאפי בירנבוים להשיג את ניצחונו הראשון כמאמנה של מכבי ראשל"צ אבל אמש זה סופסוף הגיע ובצורה המתוקה ביותר שאפשר כשחניכיו חזרו מפיגור 15 נקודות באולם הפחים כדי לנצח 76:83 את מחזיקת הגביע, הפועל חולון, בקרב התחתית המותח.

בירנבוים כבר ראה את המשחק בורח לו מהידיים לאחר פציעתו של כוכב הקבוצה, לארי אובנון, שנפצע בתחילת הרבע השני ופונה לביה"ח אסף הרופא במחצית. למזלו של אפי, מעז יצא מתוק, כי כנראה שפציעתו של אובנון עשתה רק טוב לקבוצה שלו.

יהוא אורלנד, אקס חולון, הוביל את המהפך ברבע האחרון ביחד עם דלרון ג'ונסון ועם סדרת שלשות מרשימה שינו את המומנטום לחלוטים.

אחד המצטיינים בשורות המנצחת היה הרכש החדש, ארון מגי, שנחת בארץ ביום שישי ובמשחק הבכורה הראה שהוא בדיוק השחקן לו חיכה בירנבוים עם תרומה של 20 נקודות ו-5 כדורים חוזרים ב-25 דקות.

"אחרי שהבנו שלארי לא חוזר למשחק, הבנו שכל אחד צריך לתת יותר מעצמו כדי לחפות על החסרון שלו", אמר מגי לאחר הניצחון והוסיף: "הייתי קצת עייף ואני עדיין לא בכושר מלא. המשחק הרשמי האחרון שלי היה במאי עם מכבי ת"א ואני שמח מאוד לחזור לישראל".

עמיר עוזי , סיים את דרכו בהפועל חולון (קובי אליהו)
עמיר עוזי. זה לא נראה טוב (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

על קבוצתו החדשה הוסיף מגי: "אני מרגיש מצוין בקבוצה. האוהדים אימצו אותי מהרגע הראשון ואני חושב שיש לנו קבוצה עם הרבה פוטנציאל".

בבדיקות שנערכו לאובנון התגלה כי הוא סובל מחבלות יבשות בלבד וצפוי לחזור לאימונים כבר השבוע. כמו כן, מנכ"ל מכבי ראשל"צ, גלעד זיו הכחיש את השמועות על צירוף אפשרי של שחקן מכבי ת"א, גל מקל: "אבקש להבהיר כי הידיעות בדבר מעבר אפשרי של גל מקל למכבי ראשל"צ חסרות כל שחר".

ליפשיץ: "ברור שאנחנו בלחץ, איכזבנו את האוהדים"
בצד השני לעומת זאת, שוררת הבוקר אווירת נכאים מוחלטת. זה היה עוד לילה קשה לעמיר עוזי וחניכיו, ששוב שמטו יתרון ברגעי ההכרעה ונמצאים במקום האחרון בטבלה, עדיין ללא ניצחון לאחר חמישה מחזורים.

ליפשיץ (קובי אליהו)
ליפשיץ: &"מקווה שנחזיר לאוהדים במשחקים הבאים&" (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

אוהדי הקבוצה קראו לעוזי להתפטר ודרשו מההנהלה להחזיר את דני פרנקו, מאמן הקבוצה בעונה שעברה, אבל עתידו של עוזי כמאמן הקבוצה ייקבע רק לאחר ישיבת הנהלה מאוחר יותר היום.

רוב חברי ההנהלה משוכנעים שהקבוצה חייבת שינוי קיצוני ובאופן דחוף אלא שכרגע, במצב הכלכלי הנוכחי של המועדון, לא בטוח ששינוי כזה אפשרי.

_OBJ

"ברור שאנחנו בלחץ מכל מה שקורה, אנחנו ספורטאים", אמר הקפטן, ליאור ליפשיץ, שסיים את המשחק עם פציעה ברגלו אחרי שספג מכה מיהוא אורלנד. "מה שכואב הוא ששוב איכזבנו את האוהדים שלנו. הם תומכים בנו גם כשמנצחים וגם כשמפסידים ואני מקווה שנוכל להחזיר להם במשחקים הבאים". סיכם ליפשיץ המאוכזב.

הפורוורד האמריקני של הקבוצה, מארק סאנצ'ז, שוחרר וטס היום בחזרה לארה"ב. סאנצ'ז אפילו לא התלבש במשחק ההפסד לראשל"צ.