קווין פינקני. שוחרר מהפועל ירושלים (עמית מצפה)
קווין פינקני. שוחרר מהפועל ירושלים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

זעזוע בבירה. הפועל ירושלים שיחררה היום (שבת) את הפורוורד שלה, קווין פינקני, שני מחזורים בלבד לפני סיום העונה הסדירה, כאשר במועדון נאבקים על יתרון הביתיות בפלייאוף ופחות משבוע לפני המשחק הגדול של ליגת ווינר, שיפגיש את ירושלים עם מכבי ת"א ביום חמישי הקרוב במלחה.

במועדון מהבירה הסבירו את השחרור בכך שהיה עליהם לבצע מהלך שיזעזע את השחקנים ואת המערכת, לאור היכולת החלשה והאדישה שהציגו במשחק ההפסד לעירוני אשקלון, ביום שלישי האחרון. בנוסף, ציינו במועדון כי לאחר ההדחה מהיורוקאפ אין הצדקה להחזיק בסגל שישה שחקנים זרים והיה קיים רצון לצמצם את הרוטציה, לטובת הקבוצה.

בירושלים ביקשו להדגיש כי השחרור של הפורוורד נעשה על רקע מקצועי בלבד, ולא בשל הפרת משמעת כזו או אחרת, וכי הפרידה ממנו נעשתה באופן מכובד, תוך הוקרה על תרומתו עד כה. פינקני היה פופולארי למדי בקרב חבריו האמריקנים ולא סבל מבעיות אישיות עם גורם כזה או אחר במערכת.

פינקני רשם העונה ממוצעים של 9 נקודות ו-4.4 כדורים חוזרים למשחק, תוך שהוא מדייק ב-61.9% ל-2 נקודות, 31.6% ל-3 נקודות ו-64.7% מקו העונשין. ממוצעיו של האמריקני ביורוקאפ היו דומים ועמדו על 9.4 נקודות ו-3.7 כדורים חוזרים למשחק.

גיא גודס. במועדון החליטו להיפרד מהפורוורד (דרור עינב)
גיא גודס. במועדון החליטו להיפרד מהפורוורד (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

עתה תזדקק ירושלים לתרומה משמעותית יותר מאורי קוקיה וליאו ליונס. בהפסד לאשקלון היה ניתן לראות סימנים לבאות, כאשר ליונס קיבל קרדיט גדול וזכה ל-26 דקות משחק. הצוות המקצועי יקווה לראות תפוקה מרשימה יותר במשחקים הבאים (5 נקודות בלבד) מהפורוורד הצעיר שזוכה להזדמנות נוספת להוכיח את עצמו.

ליונס. יצטרך לתת תרומה משמעותית יותר (גיא בן זיו)
ליונס. יצטרך לתת תרומה משמעותית יותר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מירושלים נמסר: "שחקן הפועל ירושלים, קווין פינקני, שוחרר מהקבוצה. ההנהלה והצוות המקצועי הודיעו לשחקן על שחרורו מהמועדון. ההחלטה הינה החלטה מקצועית בלבד, שנלקחה בין היתר עקב סיום הקמפיין האירופי וריבוי השחקנים בקבוצה. הפועל מגדל ירושלים מבקשת להודות לקווין על התקופה במועדון ומאחלת לו בהצלחה בהמשך הדרך".