בורשטיין:
בורשטיין: "האליפות קודמת לכל" (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

 טל בורשטיין חזר היום (שלישי) הביתה. כך, לפחות, הוא הגדיר את זה. הגארד, ששיחק במכבי ת"א מאז עונת 2000/01, חתם לשלוש שנים בקבוצה ושב לישראל אחרי עונה בליגה החזקה באירופה, הליגה הספרדית.

בורשטיין רשם בפואנלבראדה ממוצעים טובים של 9.4 נקודות, 2.4 ריבאונדים ו-1.4 אסיסטים ובמכבי מקווים לראות אותו מציג את אותה יכולת מהקדנציה הקודמת בצהוב, לפני שסבל מפציעות קשות וארוכות.

הישראלי הוותיק, שעל הצטרפותו פורסם לראשונה ב-ONE, הוא רק הצעד הראשון בתוכנית של סגנית האלופה להחזיר אליה את מיטב השחקנים בכחול-לבן. המאמן הטרי, דייויד בלאט, שעל חתימתו פורסם לראשונה ב-ONE, דיבר על שאיפתו להשיב את הצביון הישראלי, מה שכנראה יכלול שחקנים בכירים נוספים.

בורשטיין עצמו התארח בתוכנית הספורט ברדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE וסיפר על התחושות בעקבות החזרה למדים הצהובים: "לא ידעתי שאחזור למכבי כל כך מהר ואני השמח. מרוב הטלפונים כבר לא נשאר לי קול. ממש לא סבלתי בספרד ורציתי להישאר שם עוד שנתיים לפחות. היה קשה ההתאקלמות בחודשים הראשונים. גם לי וגם לבנות בספרד אבל אחרי כמה חודשים הכרנו חברים מדהימים"

מתי ידעת שאתה בדרך חזרה למכבי?
"דייויד דיבר איתי אתמול ושלשום ואמר שהוא רוצה לראות אותי בחזרה בקבוצה. אמרתי שנשמע מעניין ואשמח לשבת ולדבר. שמעתי גם בתקשורת אך לא ייחסתי לזה חשיבות אבל אחרי שבלאט דיבר איתי ברצינות. היום ישבתי עם מכבי לראשונה וזה הלך מהר. אחרי רבע שעה כבר סיכמנו".

מה היה ההבדל במו"מ?
"זה לא שהם פתאום קלטו מי זה טל בורשטיין, אלא שהם באמת החליטו שהם רוצים אותי. גם איך שדייויד דיבר איתי שכנע אותי מאוד. הוא אמר שהוא בונה עליי כשחקן ודמות מרכזית בקבוצה, כישראלי מוביל. ושהוא רוצה שנחזור יחד לקבוצה כמו שהיינו אז. לא בהכרח מבחינת ההישגים אלא לאטרקטיביות ולכיף. זה הדב שהכי איחד אותנו. זה עשה לי טוב על הלב ואהבתי לשמוע את זה".

"אני רוצה לעזור לקבוצה ולחזור אליה. אני לא מחפש את התואר מנהיג ואין אף אחד שיכול לקחת את תואר הקפטן מדרק שארפ. אין יותר קפטן ממנו"

"אני יודע שיניב גרין וגיא פניני ישארו בקבוצה. הלוואי שהלפרין ואליהו יחזרו יחד איתי למכבי תל אביב.
"רוצים שאהיה כמו בשנים שלפני הפציעות. אני מרגיש טוב, התאוששתי לגמרי ודי נמאס לי להתעסק בפציעות. אני חושב שתמיד הייתי שחקן בוגר אבל השהות בספרד שיפרה אותי בתחום הזה"

"הסטטיסטיקה האישית מעולם לא עניינה אותי, אני רק רוצה לתרום לקבוצה. השנה הזו עשתה לי טוב. הליגה הספרדית טובה מהישראלית. בישראל יש לא מעט קבוצות שהיו מתמודדות שם יפה אבל הרמה הממוצעת הרבה יותר גבוהה. המשחק מהיר יותר וחזק. לא קל שם".

"להבטיח שהעונה הזו לא תחזור אני לא יכול. אני חושב שהבסיס צריך להיות הישראלים. סביבם צריך להביא זרים כמו שדייויד יודע להביא. הלוואי שיבואו שחקנים כמו פרקר בזמנו"
"לא הייתי בקשר עם פיני גרשון כל השנה. אני לא כועס עליו ולא מאוכזב שהוא לא נלחם עליי. לא התעסקתי בזה יותר מדי"
"העונה אני מקווה שנשיג את כל התארים. האליפות מאוד חשובה עבורנו וגם הגביע וזה ראשון להכל. לגבי אירופה - נראה"