הפועל חולון ועמיר עוזי הגיעו אמש (שני) לנתניה כדי לנסות ולנצל את המומנטום מניצחון הבכורה בשבוע שעבר, אבל הם נתקלו בעולה החדשה והעקשנית של אריק אלפסי שגברה עליהם 76:80 והחזירה אותם אל המציאות העגומה.

ליגת ווינר יצאה לפגרת חורף של ארבעה שבועות וזהו חודש שבו ייצטרכו קברניטי מחזיקת הגביע לחשוב על דרכים לפתור את הבעיות הכלכליות של הקבוצה, כי עם הסגל הקיים ושלושה זרים בלבד יהיה קשה מאוד לצאת מהתחתית הבוערת.

הקבוצה של עוזי עשתה את המקסימום ואף יותר מכך כשחזרה מפיגור של 16 נקודות ברבע השלישי מול קבוצה עם זר עודף, אך זה פשוט לא הספיק.

ליאור ליפשיץ אמנם היה טוב והוכיח שהפציעה מאחוריו עם 9 נקודות ו-6 אסיסטים, אבל החטאה קריטית שלו מחוץ לקשת והחטאות עונשין של ג'ון מיצ'ל וג'ון תומאס, לעומת קור הרוח של טוני וושהאם (20 נקודות) ברגעי הסיום, הכריעו את המשחק לטובת המארחים שממשיכים לבסס את עצמם כקבוצת אמצע טבלה לגיטימית.

תומאס מול קילינגסוורת'.
תומאס מול קילינגסוורת'. "שוב אכזבתי" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

"זה מאוד מאכזב להפסיד במשחק ככה", אמר ג'ון תומאס. "אני מרגיש שאכזבתי שוב את כולם עם החטאות מקו העונשין", הוסיף הסנטר בן ה-34, שסיים את המשחק עם שורה סטטיסטית טובה כהרגלו (16 נקודות, 8 כדורים חוזרים ו-5 אסיסטים), אבל עם תחושה גדולה של החמצה (4 מ-10 מהקו).

"אני מקצוען ותמיד ארצה להישאר בחולון, אבל אנחנו חייבים חיזוק ומהר כי ככה אי אפשר להמשיך", סיכם תומאס, שיטוס לחופשת חג המולד יחד עם טיטוס אייבורי ודווין מיצ'ל, שני הזרים הנוספים של חולון.

ברנר מדבר עם אלפסי (אמיר לוי)
נתניה - חולון (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בנתניה לעומת זאת, אין עדיין פגרה בשל משחק שמינית גמר גביע המדינה במלחה, אבל תחושת הקלה גדולה יש. הנתנייתים הגיעו אחרי תבוסה בגלבוע ושמטו יתרון דו ספרתי ברבע האחרון, אבל הראו הרבה אופי וממשיכים לשמור על מאזן מושלם מול קבוצות התחתית.

העולה החדשה ממוקמת חמישית ונראית מוכנה מאוד לקראת ההמשך. חשוב לציין שהניצחון הושג ללא עזרתו של הרכז האמריקני, קווין בראסוול, שלא שותף אף לא דקה. מאמן נתניה, אריק אלפסי, מעדיף כרגע את היציבות של שמוליק ברנר בעמדת הרכז המוביל של הקבוצה, והזר המאכזב צפוי להיות מוחלף אחרי משחק הגביע בירושלים.

אוהדי הפועל חולון. מנסים למצוא פתרון (שי לוי)
אוהדי הפועל חולון. רוצים להציל את הקבוצה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מנסים להציל את הפועל חולון מקריסה כלכלית
ביום שני (28/12) יתקיים ערב מיוחד בחסות ובהזמנת ראש עיריית חולון, מוטי ששון, למטרת גיוס כספים למועדון, בערב שייקרא:"כולנו תומכים בחולוניה".

את הערב יכבדו ראש העיר ונבחרי עיריית חולון, נציגי מנהלת הליגה, פוליטיקאים, נציגי איגוד הכדורסל, שחקני עבר, הנהלת הקבוצה ושחקניה.

_OBJ

כרטיס הכניסה לערב הוא תרומה בסך 1000 ש''ח, שיופקדו בקופת המועדון, במטרה להציל את הקבוצה שנמצאת בקשיים כלכליים גדולים. עשרות מאוהדי הקבוצה כבר רכשו כרטיס והודיעו שהם מוכנים לעשות הכל למען הקבוצה והם קוראים לראש העיר ולכל אנשי העסקים בחולון להרתם ולעזור להציל את המועדון .

הגרלות שונות שיעלו במהלך הערב יוכלו לזכות את בתי העסקים שירכשו כרטיס בפרסום לדים אלקטרוניים לאורך כל העונה, ואחד מאוהדי הקבוצה למנוי לעונה הבאה. כרוז הקבוצה, השחקן גדי רבינוביץ', ינחה את הערב, שאולי בדישי, כוכב צחוק מעבודה, יופיע בהתנדבות.