כריסטיאן דלמאו. עשוי להגיע למלחה (רויטרס)
כריסטיאן דלמאו. עשוי להגיע למלחה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

האמריקני פו ג'טר (26, 1.79), שהוזכר במהלך הקיץ האחרון כמועמד להפועל ירושלים ואף נעשו מולו גישושים, חוזר להיות המועמד המוביל לחיזוק הקבוצה.

בירושלים מודעים למחסור הבולט בגארד נוסף, שיוכל להוביל כדור ולאפשר קצת מנוחה ליובל נעימי ויוגב אוחיון. ג'טר, שחתם במלאגה הספרדית, שוחרר ממנה ומועמדותו לירושלים הפכה לרלוונטית פעם נוספת.

הממוצעים של ג'טר במלאגה לא היו מרשימים: 7.7 נקודות ו-2 אסיסטים באחוזים רעים (31% ל-2 נקודות, 58% מקו העונשין) בליגה הספרדית, ו-5.3 נקודות ב-15 דקות משחק ביורוליג.

בעברו של ג'טר, רכז מהיר וזריז שמזכיר בסגנון משחקו שחקנים כמו הוראס ג'נקינס, ולא רכזים טבעיים, עונות בבי.סי. קייב האוקראינית ומנורקה הספרדית. 
בעבר הפגין יכולת גבוהה יותר מזו שאפיינה את פתיחת העונה שלו, ואלו הנתונים עליהם מתבסס הצוות המקצועי, שבוחן את האפשרות לצרפו לקבוצה.

אם המגעים המוקדמים עם ג'טר לא יצלחו, תחפש ירושלים גארד אחר שיוכל למלא את אותן הפונקציות. כריסטיאן דלמאו (34, 1.93), אקס גליל עליון ושחקן נבחרת פורטו ריקו, הוא אפשרות שגם כן נשקלת במלחה.

לזכות הפורטוריקני עומדת העובדה שעלות העסקתו אמורה להיות זולה לאין שיעור מזו של ג'טר, והוא מביא עימו למגרש נתונים פיזיים עדיפים - נושא חשוב בשל גובהם הנמוך יחסית של צמד הגארדים הישראלים של הקבוצה. 

וויל סולומון. ישחק בשורות סרדיניה האיטלקית (רויטרס)
וויל סולומון (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מנגד, גילו המתקדם וכושרו הלא ברור עשויים להורידו מן הפרק. מאז שעזב את גליל עליון הספיק דלמאו לעבור בפרוקום סופוט הפולנית, בבשיקטאש ובאוראל גרייט מהליגה הרוסית.

במקביל לבחינת האפשרויות הללו, בירושלים לא מוותרים באופן סופי על וויל סולומון, ששוחרר מפנרבחצ'ה-אולקר בשל בעיות משמעת. במועדון מודעים לכך שהחתמה של שחקן בסדר גודל כזה תהיה בעלת השלכות חסרות תקדים על המטרות של הקבוצה ועל האווירה בקרב השחקנים.

נכון לעכשיו, הבעיה הגדולה ביותר במישור זה היא בכלל תקציבית. סולומון דורש סכום גבוה, חצי מיליון דולר עפ"י ההערכות, ובקבוצה יודעים שרק אם הספונסר גומא אגייאר יחליט להוציא סכום נוסף מכיסו, יהיה הדבר אפשרי. הדיונים בנושא נמשכים כבר מספר שבועות ונשמרים על אש נמוכה.