הרבה עצבים זרמו אצל אפי בירנבוים בגוף העונה. הערב (ראשון) הוא סוף סוף יכול לחייך לאחר שקבוצתו, מכבי ראשל"צ, קטעה רצף של ארבעה הפסדים רצופים והשיגה ניצחון ראשון העונה, 76:83 על הפועל חולון באולם הפחים שמצידה רשמה את הפסדה החמישי ברציפות.

שתי המאכזבות הגדולות ביותר של פתיחת העונה, נפגשו למשחק של להיות או לחדול וידעו כי ניצחון הוא בגדר חובה. חניכיו של עמיר עוזי נראו מחויבים יותר עם הפתיחה וירדו בסוף הרבע הראשן עם יתרון 4 נק', בזכות הרבה מלחמה על הפרקט. הרבע השני המשיך באותה מגמה ולמחצית ירדו הקבוצות ב-39:45 לחולון.

הרכש החדש של בירנבוים, ארון מגי, נכנס לעניינים ברבע השלישי ובעזרת מאיר טפירו ודלרון ג'ונסון שמר את הכתומים במשחק.

ראשל"צ עלתה לרבע הרביעי באטרף והתקפה לאחר התקפה קיצצה את היתרון החולוני. שלשות של ג'ונסון ואורלנד נתנו את האות למהפך שנשמר עד לסיום.

חדשות לא טובות לראשל"צ הגיעו מכיוונו של לארי אובאנון שנפגע במהלך הרבע השני בצורה קשה בגבו ופונה על אלונה לבית החולים לקבלת טיפול.

ג´ונסון מול תומאס. הפסד נוסף לחולון (קובי אליהו)
ג´ונסון מול תומאס. הפסד נוסף לחולון (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

ארו מגי, שהגיע לפני יומיים לקבוצה היה מצוין וסיים עם 20 נק' ו-5 ריבאונדים. דלרון ג'ונסון הוליך את הקלעים של הקבוצה מעיר היין עם 22 והוסיף גם 5 ריבאונדים ו-3 אסיסטים.

בחולון בלטו ליאור ליפשיץ שסיים עם 14 נק' ודווין מיטשל עם 15 נק', 7 אסיסטים אך גם 7 איבודים. טייטוס אייבורי הוסיף 15 משלו.

אובאנון על האלונקה בדרך לבית החולים (קובי אליהו)
אובאנון על האלונקה בדרך לבית החולים (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

ראשל"צ: יהוא אורלנד 16 נק', מאיר טפירו 13 נק' ו-12 אסיסטים, אבי בן שימול וארז מרקוביץ' 4 נק' כ"א, רוד גריזארד ולארי אובאנון 2 נק' כ"א.

עמיר עוזי (קובי אליהו)
עמיר עוזי. &"אם לא הייתי מאמין, לא הייתי כאן&" (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

חולון: ג'ון תומאס 11 נק', יוני ניר 8 נק', יריב יצקן 7 נק', ברנדון וואלאס 4 נק', אבי אליהו 2 נק'.

עמיר עוזי: "אם לא רוצים אותי, אלך הביתה"


המאמן המפסיד, עמיר עוזי, ששבוע נוסף נאלץ לשמוע את אוהדי חולון צועקים לו להתפטר אמר בסיום: "שלטנו 35 דקות ושוב המשחק ברח לנו. אני מאוד מאוכזב. יש לנו בעיה של בטחון. אני חושב שהקבוצה יכולה להיות מספיק טובה עם עוד חיזוק קטן. אני לא מתכוון להתפטר. אם לא רוצים אותי אני אלך, אם לא הייתי מאמין בקבוצה הזאת לא הייתי כאן".

בירנבוים יחסר את גריזארד שנסע להתאבל על ביתו הפעוטה (קובי אליהו)
אפי בירנבוים. (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE


אפי בירנבוים, שרשם את ניצחונו הראשון העונה אמר בתום המשחק: "דיברנו במחצית שברגע שיתקרב הסוף, הלחץ יהיה עליהם בגלל האולם הביתי וכנראה שצדקנו. אני לא מסתנוור מכזה נצחון ויש לנו עוד הרבה עבודה לקראת ההמשך".

"מתחילת העונה התמודדנו עם בעיית פציעות וזה מאוד קשה עם הכיסאות המוזיקלים האלה. לא ידעתי מה אני אקבל היום מארון מגי, הוא עשה בקושי שני אימונים וגם אותם בעמידה אבל הוא כוח רציני שיכול לעזור לנו בעתיד. דלרון ג'ונסון שיחק לראשונה העונה בריא ואני מקווה שזה המשחק שיחזיר אותו למסלול. אבי בן שימול עלה עם זריקה. לא ישנתי בלילה בגלל שפחדתי שילחצו את מאיר טפירו 40 דקות", הוסיף בירנבוים.

אליהו עוצר את טפירו (קובי אליהו)
אליהו עוצר את טפירו. שתי הקבוצות מחפשות ניצחון ראשון (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE


כשנשאל בנוגע לאפשרות הגעתו של גל מקל לקבוצה ענה מאמן ראשל"צ בחיוב אך לאחר מכן חזר בו וסיפר שזה נאמר בבדיחות הדעת.

רבע ראשון - 21:25 לחולון


הפועל חולון פתחה עם דווין מיטשל, ג'ון תומאס, יוני ניר, אבי אליהו וטייטוס אייבורי בחמישייה ואילו אפי בירנבוים העלה את מאיר טפירו, לארי אובאנון, רוד גריזארד, דלרון ג'ונסון וארז מרקוביץ' בחמישייה שלו.

ראשל"צ השתלטה על כדור הביניים ויצאה להתקפה, אותה עצר אבי אליהו לאחר עבירה על טפירו. ראשל"צ ניסתה לחדש את המשחק וסחטה עבירה מהירה נוספת, הפעם של אייבורי. גריזארד הלך לקו העונשין ודייק פעמיים. חולון יצאה להתקפה והשוותה מסל של מיטשל.  שלשה של טפירו העלתה את בירנבוים ל-4:7.

אובאנון פגוע על הפרקט לאחר המפגש עם יוני ניר (קובי אליהו)
אובאנון פגוע על הפרקט לאחר המפגש עם יוני ניר (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

חולון התעשתה ונטלה את ההובלה בעיקר בזכות 6 נק' של אייבורי. ראשל"צ השוותה את התוצאה ל-20:20 אך שלשה של ליפשיץ מן העבר השני החזירה את היתרון לחולון, 21:25 לחולון בסיום הרבע.

רבע שני - 39:45 לחולון


יריב יצקן עלה לשחק וקלע את 2 הנק' הראשונות של עמיר עוזי ברבע השני. סל מן העבר השני של טפירו הקטים את ההפרש לארבע נק' בלבד, 23:27 לחולון. ליפשיץ קלע שתיים וקבע 23:29 לחולון.

אובאנון יצא להתקפה וביצע עבירת תוקף על יוני ניר. האמריקני נפגע בגבו בצורה קשה במהלך ופונה מן המגרש לבי"ח לקבלת טיפול. דווין מיטשל עם שתי נק' משלו ביסס את היתרון של המקומיים וקבע 23:34.

עמיר עוזי (קובי אליהו)
עמיר עוזי מחלק הוראות לשחקניו (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

שתי קליעות עונשין של ג'ונסון הקטינו ל-35:27 אך סל של תומאס ושלשה של יצקן הקפיצו את הפחים לשמיים ופתחו פער של 13 נק'. מיטשל המשיך את המומנטום של מחזיקת הגביע והקפיץ את היתרון בשתי נק' לאחר חדירה מוצלחת.

ראשל"צ לא התכוונה לוותר וחמש נק' רצופות של ג'ונסון ומגי צימקו את התוצאה ל-42:32. הרכש החדש של בירנבוים, ארון מגי, נכנס לעניינים ובעזרת טפירו וג'ונסון ראשל"צ הצליחה להקטין את ההפרש, 39:45 לחולון עם הירידה להפסקה.

רבע שלישי - 54:62 לחולון


חולון פתחה חזק והלכה מיד פנימה לשתיים קלות של תומאס. ארון מגי עם סל ועבירה מן העבר השני העלה את מאזנו ל-11 נק' וקבע 47:42. תומאס המשיך לבלוט בחולון עם 3 נק' רצופות פתח פער 8 לזכות קבוצתו. אורלנד עם שלשה הקטין חזרה לחמש.

ליפשיץ שומר את ג´ונסון. חולון איבדה את ההובלה (קובי אליהו)
ליפשיץ שומר את ג´ונסון. חולון איבדה את ההובלה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

נק' של ליפשיץ ותומאס קבעו 52:59 לזכות הקבוצה של עמיר עוזי. אסיסט מצוין של טפירו לבן שימול החזיר את ראשל"צ רק למינוס חמש. חולון התקשתה לפתוח פער משמעותי מול ראשל"צ שעשתה הכל כדי לא להתקרב יותר מדי, בסוף הרבע 54:62 לחולון.

רבע רביעי - 76:83 לראשל"צ


הרבע נפתח עם סל נהדר של וואלאס. ראשל"צ לא התכוונה לוותר ורצה 0:8 בעזרת נק' של מגי וג'ונסון. 2 נק' מהקו של תומאס נתנו לחולון מעט אוויר לנשימה אך שלשות של ג'ונסון ואורלנד הריצו שוב את ראשל"צ ל-0:8 וקבעו מהפך, 66:68 לבירנבוים.

סניד. מחכה למפגש עם האקסית (קובי אליהו)
עומאר סניד. אשקלון פתחה טוב (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

טייטוס אייבורי קלע שתיים מהקו ואיזן את התוצאה אך שלשה נוספת של אורלנד מצידו השני של המגרש פתחו 3 נק' הפרש לזכות הכתומים מעיר היין. שתי קליעות עונשין של יצקן הורידו לנקודה הפרש, אולם שתיים של ג'ונסון הקפיצו אותו חזרה לשלוש, 72:75 לראשל"צ.

חולון ניסתה לחזור למשחק עם סלים של מיטשל ואייבורי אך הרכש החדש של בירנבוים, ארון מגי, ודלרון ג'ונסון דאגו לשמור על הפער הקטן בדרך לניצחון 76:83.

79:85 לעירוני אשקלון בנהריה
זהות המנצחת לא הוטלה בספק מתחילת המשחק ועד לסופו בזכות ערב מצוין של מורן רוט שהוליך את קלעי אשקלון עם 20 נק' ביחד עם קורי קאר. זהו ניצחונה השני ברצף של הקבוצה של בית הלחמי שטיפסה למקום החמישי בטבלה. נהריה נחלה הפסד ראשון לאחר שני ניצחונות ורצופים והידרדרה למקום השביעי.

טולברט ובית הלחמי.  (אמיר לוי)
טולברט ובית הלחמי. (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אשקלון פתחה יותר טוב את המשחק במגרש החוץ בנהריה ובריאן טולברט הוביל את האשקלונים לרבע ראשון מצוין משני צידי המגרש שהוביל ל-10 הפרש כבר אחרי 10 דקות משחק, 14:24 לאורחים.

גוט. מחפש ניצחון (אמיר לוי)
גוט (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אשקלון לא הפסיקה ללחוץ על הגז ונהריה לא הצליחה לספק נקודות מה שהעלה את ההפרש ל-17 בשלב מוקדם של המשחק בעיקר בזכות משחק מצוין של מורן רוט. בתום המחצית הראשונה 32:51 מרשים לאשקלון.

קורי קאר ומורן רוט המשיכה להיות חמים ולשמור את אשקלון במרחק 20 נקודות מנהריה. פול דילייני וטאשיד קאר לא הסכימו לותר והצליחו להוריד ל-13 לקראת סיום הרבע השלישי שבסיומו הלוח הראה 52:67.

טאג´ מקאלו. יערוך בכורה בראשל&
טאג´ מקאלו (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

נהריה החלה עם 4 נקודות רצופות שנענו על ידי ברוקס סיילס וקורי קאר מאשקלון. לקראת הסיום נהריה החלה לכרסם ביתרון המבטיח של אשקלון ושתי דקות לסיום זה היה רק 6 לאורחים אחרי חטיפה וסל של פול דלייני. מורן רוט ובראיין טולברט שמרו את אשקלון במרחק וגם שלשה של שעשוע לא עזרה. 79:85 בסיום לאורחים מאשקלון על הסגולים מנהריה.

קלעו לאשקלון: בריאן טולברט 14 נק', ברוקס סיילס 12 נק', עומר סניד 8 נק', טל דן 5 נק', אבי סוכר ואלעד הופמן 3 נק' כ"א.
קלעו לנהריה: שון טאגרט 14 נק', עודד שעשוע 14 נק', ברק פלג 11 נק', טאשיד קאר 10 נק', פול דילייני 10 נק', מארק אגרסון 8 נק', ולאדי ירמישין 6 נק' ודימרקו ג'ונסון 6 נק'.

גור פורת העניק לעפולה 86:87 בר"ג
איזה משחק מותח והפכפך קיבלנו באולם זיסמן. קבוצתו של דני גוט קיוותה לקטוע רצף של ארבעה הפסדים רצופים מול עפולה ופתחה חזק. המקומיים שלטו בפרקט וירדו למחצית ביתרון 15 נק'. דנטמון, מקי, והול לא התכוונו לוותר והחזירו את קבוצתם מהבור הגדול עם מחצית שניה מצוינת. סל בשניות הסיום של גור פורת העניק 86:87 לעפולה.  

עפולה חוגגת (קובי אליהו)
חנוכי ודנטמון חוגגים. משחק משוגע בזיסמן (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

עירוני ר"ג עלתה למשחק הערב עם זר חדש. רכז אמריקני בשם אדי בארלוו (1.85,28), בוגר מכללת סאם יוסטון סטייט, ששיחק בעונה שעברה בקבוצת אנגומיס מהליגה הקפריסאית ובעבר בהארלם גלובטרוטרס. הם לא הודיעו לאף אחד על ההחתמה הזאת וניסו לשמור זאת בסוד עד המשחק.

ר"ג הצליחה להשתלט על המשחק בשלב מוקדם מאוד בעיקר הודות למשחק מצוין של הצמד ג'וליאן קאזו וג'ייסון תומאס. ברנדון יואינג תרם מתחת לסלים הרבה כוח ומהצד השני ג'רמיין הול שמר את עפולה במשחק. 15:28 מרשים לרמת-גנים.

_OBJ

האורחים עלו עם ארבע נקודות מהירות שנענו עם שלשה של טאג' מקאלו ומשם ר"ג המשיכה להגדיל אט אט את היתרון. שתי הקבוצות לא הצליחו לייצר נקודות עד שאוטיס היל מצד אחד וג'רמיין הול מצד שני השתלטו על העניינים. בירידה להפסקה 30:45 לר"ג.

עפולה פתחה טוב את המחצית השניה והצליחה לצמצם בזכות ג'רמיין הול עד ל-9 נקודות הפרש אבל ברנדון יואינג החזיר להפרש דו ספרתי. עפולה החלה מחדש את הקאמבק שלה והרידה ל-2 נקודות הפרש עם קליעות עונשין של בי ג'י מקי לקראת סיום הרבע. המשחק הפך צמוד עם נקודות של ג'סטין דנטמון ולפני הרבע האחרון רק 3 הפרש לר"ג, 62:65.

_OBJ

ג'סטין דנטמון המשיך לשחק מצוין בכל חלקי המגרש ויחד עם ג'רמיין הול הנהיג מהפך מרשים, 69:71 לעפולה 4 דקות לסיום. הנדנדה המשיכה וג'וליאן קאזו עם 4 נקודות רצופות העלה את ר"ג ל-73:76. עפולה עשתה 2:6 וניב ברקוביץ' קבע יתרון של נקודה 3 דקות לסיום.

הדרמה לא הפסיקה ור"ג לקחה את היתרון שוב אחרי צעד וחצי טוב של שון דניאל דקה לסיום. ג'סטין דנטמון הצליח להחזיר את להפרש נקודה וגור פורת הצליח לסגור עם שתיים משלו ניצחון 86:87 לעפולה.

_OBJ

קלעו לעפולה: ג'סטין דנטמון 24 נק', בי ג'י מקי 17 נק', ג'רמיין הול 15 נק', גור פורת 10 נק', אשאנטה ג'ונסון 9 נק', ניצן חנוכי 4 נק', ניר כהן 4 נק' וניב ברקוביץ' 4 נק'.

קלעו לר"ג: ג'וליאן קאזו 20 נק' ו-10 ריבאונדים, אדי בארלו 13 נק', שון דניאל 12 נק', טאג' מקאלו 10 נק', ברנדון יואינג 7 נק', אוטיס היל 7 נק', אור ברנר 6 נק', ג'ייסון תומאס 5 נק', איציק אוחנון 4 נק' וחן זיגדון 2 נק'.