מכבי ת"א נותרה לבדה בראש טבלת ליגת ווינר לאחר שניצחה 91:98 את גלבוע/גליל במסגרת המחזור ה-5 והנחילה לקבוצה הצפונית הפסד ראשון מתחילת העונה.

במשחק נטול הגנות הצטיין דייויד בלות'נטאל, שקלע 18 מתוך 20 הנקודות שלו ברבע האחרון והוביל את מכבי לניצחון. אלן אנדרסון הוסיף 21 נקודות לקבוצה המנצחת וגיא פניני תרם 19 נקודות.

בגלבוע/גליל בטח מתחרטים על כך שהשאירו את בלות'נטאל לזרוק לבד מחוץ לקשת ה-3, אבל מלבד העובדה הזו, הקבוצה של עודד קטש נתנה פייט למכבי, שעדיפה ממנה כמעט מכל בחינה.

גל מקל, שביקש להשתחרר ממכבי ת"א בשבוע שעבר, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, קיבל דקה אחת בלבד ותרם בה איבוד ועבירה.

מאמן מכבי ת"א, פיני גרשון, סיכם את המשחק: "ניצחנו קבוצה טובה בחוץ. במחצית הראשונה היתרון שלנו בהגנה לא בא לידי ביטוי, לא הצלחנו לעצור הרבה דברים שהם החוזק שלהם. הם היו שמונה מ-13 מהשלוש, לקחו ריבאונד התקפה, רצו על גרין בהתחלה, קלעו 15 נקודות במעבר ובמחצית השניה הצלחנו לעצור אותם בשלשות ובמשחק מעבר. ההגנה שלנו היתה טובה ברוב המקומות במגרש".

המאמן התייחס גם לדקות המעטות שקיבל מקל: "גל מקל שיחק עד היום 20 דקות בממוצע, אבל היום תכננתי לתת לו יותר, הוא לא נכנס טוב למשחק, ועד הדקה ה-30 הוא לא היחידי שהוצאתי בגלל שגיאה כזו או אחרת, שחקנים שעושים במשחק כזה שגיאה-שתיים, גם איידסון ואנדרסון ויזנייבסקי יצאו, במשחק כזה אין מקום לשגיאות".

פיני גרשון מחויך.
פיני גרשון מחויך. "דייויד זה דייויד" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גרשון המשיך: "אני באוזניי לא שמעתי שגל רוצה לעזוב. בעונה הקודמת, ועודד יאשר את זה, במחצית הראשונה של העונה גל לא שיחק והיה לו חצי עונה שניה טובה יותר. יש לנו עוד הרבה משחקים שאנחנו יכולים לתת לו גם אם הוא לא יהיה כל כך טוב לשחק וזו גם החלטה שלו איפה הוא רוצה להתקדם - להיות ראש לשועלים או זנב לאריות".

גל מקל. לאן פניו מועדות? (עמית מצפה)
גל מקל. לאן פניו מועדות? (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"זה לא שיקול שלי אם גל עוזב, יש מדיניות במועדון, הוא שחקן נוער שלנו, אנחנו רוצים לקדם אותו תחת האפשרויות והמגבלות שיש. יש אנשים שדעתם היא שזה יבוא על חשבון הפסד כזה או אחר גם אם הוא יעשה הרבה מאוד טעויות ואני מקווה שהניצחון הזה נותן לנו קצת אוויר, ויש לנו עכשיו הרבה משחקים שהוא יכול לשחק, אבל יש תהליך"

בלות´נטאל. הצוות המקצועי רוצה אותו (עמית מצפה)
בלות´נטאל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על ההצגה של בלות'נטאל ברבע הרביעי אמר גרשון: "דיוויד זה דייויד, הוא עושה שלשות והוא חולה ופצוע ולא החמיץ כלום".

על היריבה שלו אמר גרשון: "אני חושב שהגליל קבוצה טובה, עודד עושה עבודה מצוינת ועם גפני הם יהיו יותר טובים, עודד הכריח אותנו לשחק בהרכבים שאנחנו לא הכי רוצים לשחק בהם וזו הסיבה שלאמפה לא התלבש, ואם גפני יהיה אז גם הגבוהים שלנו ישותפו יותר, הוכחנו שאנחנו יכולים לנצח גם עם חמישה גארדים".

עודד קטש (עמית מצפה)
עודד קטש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כוכב המשחק, דיוויד בלות'נטאל, סיפר איך קלע 18 נקודות ברבע אחד: "זו העבודה שלי, בשלב הזה בקריירה אני צריך לעשות את מה שאני צריך לעשות, זה לא היה קל לאורך כל המשחק, היה לנו תיאום טוב וכמה זריקות טובות מאוד ואנחנו מרוצים מאוד".

מאמן המפסידה, עודד קטש, ניתח את המשחק בסיום: "יש כמה דרכים להסתכל על המשחק, קודם כל ידענו שמכבי לא קבוצה עם הרבה מאוד גבוהים שיכולים להתמודד, ומצד שני יש לה גארדים גדולים. בהתחלה הצלחנו למנוע מאנדרסון עם רנדל ואז שילמנו מחיר בפנים".

כדיר ופניני נאבקים. &
כדיר ופניני נאבקים. &"לא הייתי שם ברבע הרביעי&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"אם מכבי לא היינו תופסים אותם ביום כזה של 15 מ-19 זה היה שונה, זה כל הביטחון שלהם, הצלחנו להישאר איתם בקצב, יש להם הרבה מאוד כישרון ועם ישראלי אחד שקולע בליגה כל כך הרבה, יש הרבה מאוד דברים שהם פשוט תלויים במכבי".

קטש המשיך: "החמצנו כמה דברים ובשתי דקות ברח לנו המשחק, גילינו אופי הוצאנו לפועל את סגנון המשחק שלנו, היו כמה התקפות שהוצאנו לפועל מצוין ואני גאה שלא באנו והפסדנו למכבי, אלא גרמנו להם לנצח אותנו. אם הם היו משחקים כמו מול ראשון ור"ג הם היו מפסידים, אבל הם עשו הכנה כמו שצריך, אני גאה בשחקניי, נקווה שנמצא אותם בפעם הבאה ביום פחות טוב וננצח אותם".

_OBJ

אלישי כדיר הוסיף: "כמעט ולא הייתי שם ברבע הרביעי, רציתי להיות שם, להבא אני צריך לחשוב יותר, עם מכבי צריך להיות מרוכזים יותר. מה שבלות'נטאל עשה היום היה מדהים, אבל זה הרבה באשמתנו. 12 דקות להשאיר קלעי כזה לבד זה משהו שלא עושים. אם היינו מרוכזים 40 דקות, היינו יכולים לנצח את המשחק".