אוהדים ספרדים עם דגלי פלסטין
דגלי פלסטין ביציע ויטוריה | צילום: יעל מרגלית, מערכת ONE

נתחיל בחדשות הטובות: 33 נקודות נרשמו לזכות הישראלים בהפסד של מכבי תל-אביב לקאחה לבוראל ויטוריה. החדשות הרעות, מבחינת מכבי לפחות, הן ש-12 מהנקודות האלו קלע ליאור אליהו לטובת הספרדים.

ליאור אליהו הוא שחקן התקפה מדהים, זה לא סוד. למעשה, הוא היה שחקן ההתקפה הכי טוב של מכבי ת"א בשנתיים האחרונות, ואולי שחקן ההתקפה הכי יעיל באירופה בעונה האחרונה. אז למה מכבי ת"א ויתרה עליו? זה לא סיפור של כבוד, אגו או יכולת מקצועית – מכבי בחרה שלא להיכנס לתחרות כספית מול הקבוצות האירופיות ולאחל לאליהו בהצלחה בהמשך.

אמנם הוא לא עבר למועדון גדול יותר ממכבי, והתקדמות מקצועית הוא ממש לא ירוויח מזה – אבל מוכרחים לכבד את רצונו של ליאור אליהו להתקדם מבחינה כלכלית. מצד שני, קשה להבין את ההחלטה של ליאור לעבור לשחק דווקא בחבל הבסקים, אזור שידוע כפרו-פלסטיני. אם הוא היה צריך הוכחה לכך, הוא קיבל אותה אמש בדמות שני אוהדים מקומיים שפרצו למגרש עם דגלי הרשות הפלסטינית.

אליהו ופישר במשחק בספרד (שרון קביליו)
היום הוא עם הדגל הלא נכון. אליהו | צילום: מערכת ONE
לא יודע מה איתכם, אבל אם אני הייתי במגרש כדורסל סגור עם 10 אלף צופים שקוראים קריאות אנטישמיות, הייתי מרגיש לא נעים. זה מזכיר לי שיר ישן של אריק אינשטיין, "הוא לא חיפש לו רק ניצחון, ובהתלהבות של עגל ויתר על שקט וביטחון, ועד היום הוא עם הדגל ועם הצבע הלא נכון".

אפשר לשנות את סמל מכבי ממגן דוד לצלב

במשחק עצמו המשיך השבוע השחור של הצהובים. להפסיד 86:81 בויטוריה זה לא נורא, אפשר אפילו להגיד שזו תוצאה טובה לקראת הגומלין ביד-אליהו. אבל הדרך חשובה לא פחות. 

למרות פתיחה מצויינת של יניב גרין (שהוביל את מכבי ל-0:8 בפתיחה), הישראלים נשארו האופציה האחרונה של גרשון. דיוויד בלות'נטאל במפגן שלשות מרהיב (4/4) החזיר קצת צבע לכחול-לבן הדהוי של מכבי, אבל אני בספק אם הוא יודע מי היה הנשיא הראשון של מדינת ישראל.

בסופו של דבר, אם פיני גרשון לא מלביש את גל מקל ובקושי משתף את לימונד ופניני, אפילו בערב קטסטרופאלי של אלן אנדרסון (5 נק', 3 איבודים) ודורון פרקינס, אפשר אולי לשקול לשנות את סמל מכבי ממגן דוד לצלב.

למה לעזאזל לא הוזמנתי לחקירה במס הכנסה?

ולנושא אחר לגמרי, מישהו חייב להסביר לי למה אני לא חשוד במעורבות או קשר לפרשת בנק ההשקעות של מוני פנאן. הרי עשיתי את כל הדברים הנכונים כדי להיות ברשימה המכובדת הזאת לצד נדב הנפלד, צביקה שרף ועודד קטש.

מאמן מכבי תל אביב עודד קטש
הצטלם עם תוכי? קטש | צילום: עודד קרני
יותר מעשרים שנה שאני לא מפספס משחק של מכבי תל-אביב ביד אליהו. במשך שנים ישבתי לצדו של רגב פנאן, עד שזה עבר לשבת על הספסל. אהדתי את הקבוצה תמיד ורציתי שהיא תנצח בכל מחיר. חוץ מזה תמיד אמרתי שמי שמשקיע משפיע ואפילו נעזרתי פעם במוני פנאן ז"ל כדי להשיג כרטיס למשחק מכריע ביד-אליהו. אז למה אני לא חשוד?

יכול להיות שזה בגלל שאין לי אוטו יפה כמו של עודד קטש או דירה גדולה כמו של נדב הנפלד? מה, יש סיכוי שגורמי החקירה בפרשת פנאן לא ממש יודעים מה הם עושים וסתם מנסים להתעלק על אנשים עשירים שהרוויחו את לחמם ביושר? רגע, אתם חושבים שיכול להיות שכל שם שרשום בעיתון ש"מקורבים מוסרים" שהוא קשור לפרשה, אוטומטית הופך לחשוד? אז אפשר לקשור גם אותי לפרשה. אף אחד לא הוכיח שלא השקעתי בבנק של מוני (שם לא מצטלמים עם תוכי), ובישראל של היום אתה אשם עד שלא יוכח אחרת.


ג'מצ'י משתין מגבוה

הטיפול התקשורתי בפרשת פנאן היה גועלי, לא פחות. עוד טרם פינו את הגופה מהדירה כבר נכתבו כותרות צהובות בכל אתרי האינטרנט על "ספקולציות" שקשורות למותו. אבל הכי גרוע הוא פתחון הפה שמקבלים כל מיני אנשים קטנים שמנסים לפגוע במכבי תל-אביב באמצעות הפרשה. אגב אנשים קטנים, מה תגידו על דורון ג'מצ'י הנפיל? לפחות הוא משתין מגבוה לבאר ממנה שתה במשך שנים.

המקרה המזעזע של המכביסט בשעת לילה

ואי אפשר לסיים בלי כמה מילים על המקרה המזעזע שקרה אתמול לפנות בוקר. שחקן כדורסל שגדל במועדון מושחת (לכאורה), שאת כל הישגיו הספורטיביים השיג באמצעות כוחניות, כסף, שוחד לשופטים וכו' (לכאורה), שיחק 19 דקות במשחק הבכורה שלו ב-NBA וקלע 15 נקודות.

במכבי תל-אביב צריכים להרים את הראש בגאווה אחרי אחד השבועות הכי קשים בתולדות המועדון ולהביט לעבר החוף המערבי של ארה"ב. שחקן כדורסל שגדל במחלקת הנוער שלה, שהתקדם וזכה בתארים עם הקבוצה הבוגרת, יצא ל-NBA והוכיח שהמכביזם חי וקיים. מי שראה את השידור ושמע את השדרים האמריקנים מתלהבים "מהשחקן הישראלי ממכבי תל-אביב", לא יכול היה שלא להרגיש גאה. עם ישראל חי, בועט וקולע. וגם, די מכביסט.