קטש וקליין. בדרך לפרידה? (גיא בן זיו)
קטש וקליין. בדרך לפרידה? (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

אחרי שנכשלה בכל החזיתות בעונה שעברה, החליטו בהפועל ירושלים לתת הזדמנות נוספת למאמן, עודד קטש והעניקו לו גיבוי מלא על מנת לבנות מחדש את הקבוצה ולהוביל אותה למקומות אליהם היא ראויה בצמרת הכדורסל הישראלי.

שלושה מחזורים בתוך הליגה ונראה שמה שהיה בעונה שעברה, יחזור גם העונה ואולי אף גרוע מכך. ירושלים כבר עם שני הפסדים, כולל 95:93 כואב להפועל אשקלון במלחה ותבוסה להפועל גלבוע/גליל בגן נר.

נראה שהסבלנות של היו"ר, דני קליין, פוקעת לאור התוצאות האחרונות של הקבוצה, כפי שהוא עצמו העיד בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE. "אם הייתי יודע לתת פתרונות, המצב היה טוב יותר. כנראה שמשהו לא עובד", פתח קליין את דבריו. "אמש היינו עדים להופעה לא מחמיאה מאוד של הפועל ירושלים, לא ציפינו לזה ובטח שלא הקהל, שהביע את דברו. אפשר להבין אותו. לקחנו פסק זמן, מחר יש אימון. עודד מודע למצב שלו ושל הקבוצה. התפקיד שלנו הוא למצוא מה לא עובד ולהחזיר את הקבוצה למסלול".

"גם השנה שעברה היתה לא קלה. היו המון תירוצים ויכולנו להיראות הרבה יותר טוב. הנהלת הקבוצה צריכה לשבת, אנשים צריכים לדעת מה הבעיות בקבוצה. אני לא עושה הנחות לאף אחד, הקבוצה נראית רע. כולם כולל כולם, כולל אני והצוות המקצועי. היה מקרה כזה לפני שנתיים, עם דן שמיר. הוא הבין שהוא גורם נזק ולא עמדנו בדרכו. שיחקנו משחק אחד בחוץ ושניים בבית, אבל גם במשחקי ההכנה נראינו לא טוב".

אתה מאמין בעודד קטש?
"אני מאמין בעודד כי אם לא, הוא לא היה מאמן הקבוצה. אני רוצה לדעת מה הוא חושב היום. אני מאמין שאני צריך לשמוע תשובות מהמאמן שלי לגבי איך הדברים צריכים להיראות".

כשמינית את קטש למאמן, הצבת מטרות. המטרות לא מומשו
"על ההיסטוריה קשה מאוד לדבר. אנחנו לא ממהרים לקבל החלטות. כמו שהקבוצה נראית, אנחנו לא הולכים להגיע לשום מקום. זה שמודאגים, זה לא טבעי? זה משהו שמטריד, יש בעיה. אולי זו בעיה בהרכב, אני לא יודע. אבל משהו לא מתפקד".

יש בעיה בהרכב ובחיבור, זאת אומרת שהבעיה היא בעודד?
"אני לא מאשים כרגע אף אחד, אני מדבר על עובדות".

האם אתה מחכה שעודד קטש יגיע לאימון מחר ויגיד לך 'אני מתפטר'?
"אני לא מצפה שיתפטר, אבל אם הוא לא יכול למצוא פתרונות לקבוצה ויגיד שהוא לא יכול, לא נעמוד בדרכו. אנחנו לא בסיבוב השלישי. השקענו כסף רב, הבאנו שחקנים ישראלים מצוינים. כל מה שיש אצלנו זו החלטה משותפת וזה מה שיש. אני מדבר על עובדות שמדברות בעד עצמן".

עודד קטש (יניב גונן)
עודד קטש (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

אם עד עכשיו עודד קטש לא התפטר ואתה לא אוהב את מה שאתה רואה, למה אתה לא מפטר אותו?
"אל תלכי למקומות האלו. עודד קטש הוחתם בהפועל ירושלים לא מתוך לחץ. זה היה הרצון שלנו. עברנו שנה לא קלה, אבל אנחנו נמצאים בתחילת העונה. לעודד יש יותר ניסיון ממני ואני רוצה לשמוע את חוות הדעת שלו".

נראה שלא נעים לך לפטר אותו.
"אני לא עושה דברים כי נעים או לא נעים. למה לשחק באם וכאשר?".

סמית´ ואוחיון (שי לוי)
סמית´ ואוחיון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אם הוא יפוטר, מי האלטרנטיבה?
"דני קליין והפועל ירושלים לא מפטרים את עודד קטש. המערכת רוצה לדעת ולהבין איך מתקנים. אתם שוכחים שבצד השני יש בני אדם. עודד אמר 'האחריות עליי' אחרי ההפסד. זה בסך הכל המחזור השלישי".

אתה מרגיש שעודד שולט בקבוצה, בחדר ההלבשה?
"הכי קל לתפוס פרשנות מסוימת. יש גם חיים בשטח. מה זה בכלל שולט בקבוצה? אם אני והנהלת הקבוצה נחליט שעודד קטש לא יכול, הפועל ירושלים תעשה מעשה, אבל אנחנו לא שם כרגע".

גומא אגייאר ודני קליין (גיא בן זיו)
גומא אגייאר ודני קליין (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

איך גומא אגייאר מקבל את מצב הקבוצה?
"הלוואי שהיו עוד כמה כמוהו. מעניינת אותו רק טובת הקבוצה. אני בסיטואציה שלא הייתי בה אף פעם. היום הביעו בנו אמון ויש לנו ספונסרים נוספים. הלחץ אומר שצריך לתת תשובות. אולי אנחנו חלשים, אבל נמשיך להתקיים. אף אחד מאיתנו לא נהנה לראות את מה שקורה".

אם עודד קטש יפסיד לנתניה, תמשיך להיות סבלני?
"אני לא צריך עוד משחק. עודד לא נבחן לפי משחק כזה או אחר. הדרך, הצורה והפתרונות יביאו אותנו למקומות שבהם אנחנו רוצים להיות. אם נרצה להגיע למקומות האלו, נלך יד ביד".

את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM, 89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.