יומיים לפני פתיחת עונת הירוליג ובמכבי ת"א כבר מחממים מנועים לקראת המשחק הרשמי הראשון שלהם בהיכל נוקיה, מול אולימפיה לובליאנה הסלובנית.

הדריכות לקראת המשחק כבר מורגשת באוויר והשחקנים מודעים היטב לחשיבות של ניצחון במשחק הראשון של העונה, שיסדר למכבי שקט תעשייתי לקראת ההמשך, זאת לאחר 11 משחקי הכנה, שכללו הפסד מאכזב אחד להפועל ירושלים בגמר גביע ווינר שהשאיר את חותמו בקרב השחקנים.

פורוורד הקבוצה, סטפון לאזמה, ששיחק בעונה הקודמת במדי פרטיזן בלגרד, מעדיף בדרך כלל להתרחק ממרכז הבמה ולהתרכז אך ורק בעשיית המוטל עליו על הפרקט.

עד כה במספר משחקים הוא הצליח להרשים עם הגנה מצוינת וגם כמה פעולות לא מבוטלות בהתקפה, אך על כתפיו מונחת האחריות להוכיח שהכישרון המדובר גם יכול לממש את עצמו ברמות הגבוהות ביותר.

לקראת המפגש עם לובליאנה סיפר לאזמה ל-ONE על תחושותיו לקראת פתיחת העונה: "אני חייב להגיד שאני מתרגש לקראת העונה האירופית שיוצאת לדרך, אני חושב שהקבוצה שנבנתה כאן העונה מאוד כישרונית וטובה ומאמין שלמרות שיש עוד דברים שצריך לעבוד עליהם, אנחנו מוכנים לצאת לדרך".

לאזמה מטביע. פתח טוב את המשחק ברומא (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
לאזמה מטביע. "מתרגש לקראת המשחק הראשון" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

לאזמה נשמע בטוח ברוח ובכישרון של קבוצתו ומביע אופטימיות לקראת המפגש: "אני יודע שאנחנו נהיה מוכנים למשחק הזה, היתה לנו הכנה מאוד יעילה ואנחנו נגיע ביום חמישי לנוקיה כדי לתת את כל מה שיש לנו מול הסלובנים וכדי לנצח את המשחק הראשון במפעל. עד עכשיו הדברים מסתדרים בדרך שאנחנו רוצים, יש כימיה טובה עם פיני גרשון שהוא מאמן משכמו ומעלה וכבר יש ציפייה דרוכה לקראת המשחק".

לאזמה זועם (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
לאזמה זועם (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

מי שצפוי לעשות את קפיצת המדרגה שלו העונה ולקחת חלק משמעותי יותר בזירה האירופית הוא רביב לימונד, שבשנה שעברה היה עוד אחד מהישראלים בקאדר של מכבי, אך השנה, עם עזיבתם של כוכבים כמו עמרי כספי, ליאור אליהו וטל בורשטיין, הפך להיות אחד השחקנים החשובים בקבוצה.

גם הוא יודע שהעיניים יהיו נשואות אליו העונה. ל-ONE לימונד סיפר על ההכנות שלו לקראת המשחק הראשון ביורוליג: "מרגיש מוכן לעשות את קפיצת המדרגה הזו, הייתי כבר במעמד של היורוליג ואני אשתדל לעשות את המקסימום שלי כדי לעזור לקבוצה, גם בהגנה וגם בהתקפה. הכי חשוב זה שהקבוצה תצליח".

לימונד במשחקי ההכנה.  (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
לימונד במשחקי ההכנה. (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

ומה הסוד שלו לעונה טובה? "צריך להיות אחד לצד השני גם ברגעים פחות נעימים, רק אם נצליח לעשות זאת ולהישאר ביחד אז זו תהיה עונה מוצלחת. בסך הכל יש כאן המון כישרון וחומר שחקנים מעולה, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה אישית".

על היריבה ביום חמישי, לובליאנה, אמר לימונד: "אנחנו לא יודעים את כל הפרטים עליהם עדיין, רק את הדברים החשובים. זו קבוצה עם שחקנים טובים וכישרונות צעירים ופיזיים. אין ספק שיהיה קשה מולם, אבל אני מאמין שנעשה זאת ונפתח בניצחון אל מול הקהל שלנו. אם נתעל את הלחץ וההתרגשות לכיוונים טובים זה יילך טוב".