נעמה שפיר משמאל והחולצה המדוברת  (מיכה בננו)
נעמה שפיר במדי הנבחרת. פתיחה מצויינת (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

מספר מועט של שחקניות כדורסל צעירות מסומנות כ'דבר הגדול הבא' בכדורסל הישראלי. אחת מאותן בנות, נעמה שפיר, שבעבר הלא רחוק אף זומנה לסגל נבחרת ישראל הבוגרת, פתחה עונה שלישית במכללת טולדו, שמשחקת במסגרת דיוויז'ן 1 של ליגת המכללות, ועשתה זאת כמו שהיא יודעת, על הצד הטוב ביותר.

מכללת טולדו פגשה את סיינט פרנסיס במשחק פתיחת העונה והגארדית הישראלית הוליכה את קבוצתה לניצחון 66:71 תוך כדי תצוגת כדורסל נהדרת - 21 נקודות, ששה ריבאונדים וששה אסיסטים. עשרים שניות לסיום, ביתרון שתי נקודות בלבד, קברה שפיר שלשה שסגרה את המשחק והעניקה לקבוצתה ניצחון ראשון העונה.

מאמנת הקבוצה, טרישה קולופ, אמרה על הסל של שפיר: "אחרי שכל המשחק החטאנו זריקות פשוטות, הסל של נעמה בסיום פשוט היה חייב להיכנס. דווקא הזריקות הקשות שלנו נכנסו ואילו הסלים הפשוטים שחייבים להיכנס פשוט לא נכנסו לסל".

"אנחנו יודעות שאנחנו שוות יותר מאיך ששיחקנו הפעם", אמרה המאמנת והוסיפה: "דברים לא הלכו בדרך שרצינו אבל כל עוד נמשיך לדחוף קדימה ובעיקר להישאר ביחד, נצליח להשיג ניצחונות".

נעמה שפיר (מיכה בננו)
נעמה שפיר. יש עתיד לכדורסל הנשים בישראל (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

עידית אוריון, אחותה של שחקנית הפועל ראשון לציון, ענבר אוריון ושחקנית נבחרת העתודה של ישראל, פתחה את העונה הראשונה שלה בליגת המכללות במדי מכללת יו. סי. דייויס, כשקלעה נקודה אחת בניצחון מכללתה 45:69 על מכללת סן פרנסיסקו.