פורוורד נבחרת ישראל בכדורסל וקסרמנטו קינגס מה-NBA ביקר היום (חמישי) בבית הכלא לבני נוער, אופק. כספי סיפר לאסירים הצעירים את סיפור חייו החל מילדותו ביבנה ועד לשיא הקריירה שלו עם הבחירה בדראפט לפני כשנה בדיוק. כמובן שהפורוורד התייחס גם למפגש מול כוכב לוס אנג'לס לייקרס, קובי בראיינט.

בליווי תשואות רמות ומחיאות כפיים סוערות קיבלו האסירים והסוהרים את פניו של כספי. ניכר כי נוכחותו במקום גרמה להתרגשות רבה בקרב כולם וגם בקרב השחקן עצמו שהודה בסיום כי לביקור היתה משמעות רבה עבורו וזה גרם לו לתעצומות נפש לא מעטות לראות את הנוער שסטה מדרך הישר והגיע אל כותלי בית הסוהר.

בתחילת הביקור סיפר כספי על מהלך הקריירה שלו, לאחר מכן ערך משחקון מול 15 אסירים, כאשר קבוצתו של כספי אף הפסידה. לאחר מכן חילק מספר 18 של הקינגס לילדים כדורים חתומים על ידי שחקני נבחרת ישראל וכן הודה להם שאירחו אותו ונתנו לו להכנס אל עולמם.

כספי עצמו סיפר גם לכלי התקשורת על התחושה שעורר בו הביקור בכלא: "זה שונה מכל הדברים שעשיתי עד היום, שונה מביקור בבתי חולים או במוסדות כאלה ואחרים, יש כאן תחושה אחרת, כואב לראות שזה נתיב החיים של הילדים האלו ולראות איך הם הגיעו לכאן וסטו מהדרך הישירה, בעיקר כאשר הם כל כך צעירים וכל החיים עוד לפניהם".

עומרי כספי מבקר בכלא אופק (שרון קביליו)
עומרי כספי מבקר בכלא אופק (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

לסיכום איחל פוורורד הנבחרת לאסירים הצעירים שיצליחו לחזור למוטב. "אני מקווה שכל אחד מהם שישתחרר מפה יחזור למסלול החיים התקין ויצליח לשקם את חייו, היה לי מאוד חשוב לבקר פה ולשמח אותם, ראיתי שכולם פה קיבלו אותי בזרועות פתוחות וזה היה מבחינתי דבר חשוב ומטרה נעלה".

עומרי כספי מגיע לכלא. &
עומרי כספי מגיע לכלא. &" (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

גם האסירים עצמם הודו לכספי על הביקור ועל כך שהקדיש מזמנו והגיע לבקר אותם ואף אמרו לו כי הוא מייצג את המדינה בכבוד ומביא גם להם גאווה רבה, כמו כן ביקשו האסירים הצעירים לדעת איך היתה החוויה של כספי ב-NBA.

עומרי כספי עם הסוהרים בכלא אופק (שרון קביליו)
עומרי כספי עם הסוהרים בכלא אופק (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

רק הבוקר הצטרף עומרי כספי לשורות הנבחרת לאחר ששיחק בליגת הקיץ בלאס וגאס במדי קבוצתו וערך הכנה לקראת העונה הבאה במדי הקינגס. בשורות הנבחרת קידמו את פניו בברכה ואף הבהירו כי תולים בו תקוות רבות לקראת קמפיין מוקדמות אליפות הקרוב שיחל בחודש אוגוסט.