שחקניות ליגת העל. יש הסכם (יניב גונן)
שחקניות ליגת העל. יש הסכם (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

לאחר כשש שעות של משא ומתן במשרדו של ראש מינהל הספורט, ד"ר אורי שפר, הגיעו נציגי ארגון שחקניות הכדורסל, נציגי איגוד הכדורסל ומנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל למסמך הבנות שיאפשר את קיום משחקי הליגה.

המסמך קיבל את אישור איגוד הכדורסל והמנהלת, שאף פירסמה לוח משחקים למחזור הקרוב, אך כדורסלניות ליגת העל יתכנסו רק הערב בשעה 21:00 בבית ההסתדרות בת"א כדי לקבל הסברים על כל סעיפי ההסכם ויתבקשו לאשר אותו.

על פי ההבנות, בעונת המשחקים 2011/12 יוכלו קבוצות הנשים לשתף עד ארבע שחקניות זרות בהרכבן. בשלוש העונות הבאות - 2012/13, 2013/14 ו-2014/15 יוכלו הקבוצות לרשום ארבע שחקניות זרות, אך יהיו חייבות לשתף בכל רגע נתון שתי שחקניות ישראליות בחמישייה.

את השחקניות יצגו במו"מ יו"ר הארגון, ניר אלון, חברת הנהלת הארגון, ליעד קרני סואץ, הכדורסלניות גת מגידו ומיכל אפשטיין והיועץ המשפטי עו"ד רן קידר. את האיגוד יצגו יו"ר המנהלת גדעון בריקמן, יו"ר האיגוד שי שני, חבר הנהלת האיגוד נאור גלילי ודובר האיגוד מוטי אקסמיט.

שרת הספורט, לימור לבנת, שהציעה אמש את מסמך הפשרה, עודכנה באופן רציף מתוך חדר הישיבות בהתקדמות הדיונים.

לפני גיבוש ההסכם אמרה השרה לבנת: “כפי שהודעתי שלשום ההחלטה על ביטול ליגת הנשים בכדורסל הינה החלטה נמהרת ובלתי אחראית. אני מצפה מהנהלת האיגוד שתאשר את ההסכם, מה שיוביל לחידוש ליגת הנשים בכדורסל".

שי שני. &
שי שני ואורה גלזר. הנהלת האיגוד מתכנת כדי לדון בהסכם (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE