שאראס. רוצה להגיע למכבי (GettyImages)
שאראס. רוצה להגיע למכבי (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

מקורביו הישראלים של שרונאס יאסיקביצ'יוס ממשיכים במאמצים לשדך בין הליטאי לבין מכבי ת"א בניסיון להחזיר אותו לקבוצה ולימיה היפים בתקופתו.

ל-ONE נודע שלאחר הפרסומים ולפיהם מכבי ת"א יורדת משאראס, שסירב לקבל את הצעתה שעמדה על חצי מיליון דולר לעונה, סוכנו של השחקן, מארוציו בלדוצ'י, ויו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי, ייפגשו מחר (שלישי) באיטליה שם שוהה הקבוצה במסגרת טורניר הכנה, בניסיון להגיע לפשרה שתהיה טובה לשני הצדדים.

שאראס עצמו סיפר למקורביו: "אני רוצה לחזור לישראל ולמכבי ת"א ושהשכר שלי יכבד את מעמדי. אין לי עניין להגיע קטן".

כזכור, ביום שישי האחרון הליטאי הפתיע את ראשי מכבי כששלח מייל באמצעות סוכנו, שההצעה שסגנית האלופה הציעה לו נמוכה והוא מסרב להגיע לקבוצה.

בלדוצ'י כבר אמר ל-ONE בעבר בנושא חזרתו של שאראס למכבי: "אנחנו מאוד רוצים להגיע למכבי. שני הצדדים מעוניינים לשתף פעולה וזה נראה שבמכבי רוצים מאוד להביא את העסקה לידי סיכום ולהנחית אצלה את שאראס אבל אולי אין ביכולתה לעשות זאת".

שמעון מזרחי (קובי אליהו)
שמעון מזרחי (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

שאראס - זכה בשתי אליפויות אירופה עם מכבי
אחרי שזכה באליפות אירופה עם ברצלונה, הגיע שאראס למכבי ת"א. כשהליטאי נחת בארץ כבר היה ברור שמדובר בכוכב גדול, כזה שהולך לשדרג את מכבי תל אביב. יחד עם כוכבים אחרים כמו אנתוני פרקר וניקולה וויצ'יץ' ותחת הדרכתו של פיני גרשון, הוביל שאראס את הצהובים לזכיה ביורוליג בעונת 2003/04.

מלבד הזכיה באותה עונה ביורוליג, זכה שאראס להניף בסיום העונה את גביע המדינה ואת צלחת האליפות. מסירות העין העקומה של הליטאי "שיגעו" את אירופה וגם עונת 2004/05 היתה מדהימה מבחינתו ומבחינת הקבוצה. מכבי שחזרה את הישגי העונה הקודמת עם שאראס וזכתה שוב באליפות אירופה, בגביע ובאליפות בארץ.